gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

FT: Bütçe, IMF ile ilişki değişikliğinin işareti

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

2008 bütçesinde harcamalarda büyük artış, faiz dışı fazlada ise düşüş öngörülmesi, IMF ile ilişkilerde değişiklik sinyali olarak yorumlandı. Önceki gün açıklanan 2008 yılı bütçesini haber konusu yapan Financial Times gazetesi, "Faiz dışı fazla hedefinin düşürülmesi, Türkiye'nin, mevcut anlaşmanın sona ereceğinin işareti olabilir" diye yazdı.

2008 bütçesinin harcamalarda büyük bir artış ve "kilit" nitelikteki faiz dışı fazla hedefinin 2001 krizinin ardından IMF ile yapılan anlaşmayla yüzde 6.5 olduğu, ancak 2008 yılı için yüzde 5.5'e düşürüldüğüne dikkat çeken gazetede şöyle denildi:

"Faiz dışı fazla hedefinin düşürülmesi, Türkiye'nin mevcut anlaşmanın sona ereceği Mayıs 2008'de IMF ile ilişkilerde temel bir değişiklik için hazırladığının işareti olabilir."
    Gazete, Raymond James Securities başekonomisti Özgür Altuğ'un, yatırımcılara yönelik 18 Ekim tarihli notunda yaptığı "Hükümetin anlaşmayı yinelemeye istekli olmadığını hissediyoruz, ancak IMF ile ilişkiler, daha zayıf bir biçimde sürecek değerlendirmesini aktardı.

ANKA

FT: Bütçe, IMF ile ilişki değişikliğinin işareti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Rüyalarımdaki İşaretler ft. Leadri of Abluka Alarm

Sagopa Kajmer - Rüyalarımdaki İşaretler ft. Leadri of Abluka Alarm

yazdıklarımın hepsini kaderden çaldım VERSE 1 (LEADRİ) Beni ben akşamımda aradım,aradım ay kırıklarında. Ayrılıkların da tadı yanaklarında,gizli mahçup ellerim. Ve mantık hislerimde. Bir satır silinmek istedim ki derleyen yok. İhtivada kalbim hicvedin,hissedin. Mükerrer oyla gaspedin,bu kalbim inzivada. Bir medet dilendi imtiyaz nedendi ? Kimler erdi dünlere ? ki ben niye şuaya küstüm ? Ah bu...
  2. Bütçeyi Meclisten Önce IMF Görecek!

Bütçeyi Meclisten Önce IMF Görecek!

Uluslararası Para Fonu (IMF) heyetinin Türkiye’ye ziyareti ile 2009 bütçesinin sunumu yine aynı takvime rast getirildi. Anayasa gereği 17 Ekim’de Meclis’e sunulmak zorunda olan bütçe program rakamları 16 Ekim’de Türkiye’ye gelecek IMF ekibi gördükten sonra Meclis’e sunulacak. Böylece IMF Türkiye Masası Şefliğine atanan Rachel van Elkan, bütçeyi milletvekillerinden önce görecek. Krizle bakış...
  3. MFI'dan IMF ile ilgili tavsiye

MFI'dan IMF ile ilgili tavsiye

Multilateral Funding International’ın (MFI) CEO’su Murat Köprülü, krizde IMF’nin kapısını çalacak pek çok ülke olduğuna işaret ederek, "Türkiye’nin IMF ile yapacağı anlaşmayı bir an önce tamamlaması gerekiyor. Türkiye, IMF sırasına son giren ülke olursa, hiç şansı kalmaz. IMF’nin parası bittiğinde kasasına kaynak aktaracak ülkeler de zorlanır" dedi. ULUSLARARASI piyasalarda yüzyılın...
  4. IMF ile anlaşma gelecek haftalarda

IMF ile anlaşma gelecek haftalarda

IMF Başkanı, Türkiye ile gelecek haftalarda bir program üzerinde anlaşmaya varılacağına inandığını söyledi. Gazetecilerin Türkiye ilgili sorularını yanıtlayan Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Strauss-Kahn, "Gelecek haftalarda bir anlaşmaya varılacağına inanıyorum" dedi. IMF Başkanı Strauss-Kahn, IMF Birinci Başkan...
  5. Az Bütçe İle Güzel Dekorasyonlar

Az Bütçe İle Güzel Dekorasyonlar

Az para ile evinizde küçük dekorasyonlar yapmak istemez misiniz? Az da olsa değişiklik, yenilik iyidir diyorsanız bu önerilere kulak verin. - Kendinize yatak başı yapmak isterseniz, çok hızlı ve basit bir önerimiz var. Uygun ölçülerde bir MDF kestirin. Üstüne yanmayan dolgu malzemesi yapıştırarak, istediğiniz kumaşla kaplayın. Yatak başınız hazır! - Rengi solmuş havlularınızı atmadan önce...

Sayfayı Paylaş