gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Fujimori suçlu bulundu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Peru'da, eski Devlet Başkanı Fujimori, ölüm mangalarıyla ilgili davada 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Peru'daki üç kişilik yargıçtan oluşan özel mahkemede görülen davada Fujimori, 1990'lı yıllardaki iktidarı sırasında 25 kişinin öldüğü iki ayrı katliamı yapan ölüm timinin kurulmasına izin vermekle suçlanmıştı. Kararın okunmasını bitiren yargıçlar, eski Devlet Başkanı'na 25 yıl hapis cezası verdiler.

Bu kararla birlikte 70 yaşındaki Fujimori, Güney Amerika'da, ülkesindeki insan hakları ihlallerinden suçlu bulunan demokratik yoldan seçilmiş ilk devlet başkanı oldu.

Mahkeme, kararı okumaya başladığı sırada, Fujimori'nin avukatları üst mahkemeye itiraz edeceklerini açıklamışlardı. Fujimori de bu açıklamayı doğruladı.

1990-2000 yılları arasında iktidarda bulunan Japon asıllı Fujimori, hükümetinin bir yolsuzluk skandalı sonucu düşmesinin ardından Japonya'ya kaçmış, 2005'de Şili'ye dönmüştü. Şili ise 2007'de Fujimori'yi yargılanmak üzere Peru'ya iade etmişti.

İnsan hakları örgütlerine göre, Fujimori iktidarında rejim karşıtı örgütlerin mensuplarıyla mücadele sırasında 70 bin kişi öldü veya kayboldu.

Fujimori suçlu bulundu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilo aldıran suçlular

Kilo aldıran suçlular

Şişmanlık için birçok neden gösterilmekte; kişilere göre az ya da çok rolü olan bu nedenler ise hayatımızı bazen dayanılmaz kılabiliyor. Kilo aldıran suçluların başında ilk sırayı tabii ki fazla besin tüketimi alıyor. Hareketsizlik, yaş, psikolojik faktörler, az su içimi, hamilelik dönemi ise diğer etkenlerden sadece birkaçı… Hareketsizlik Endüstrinin makineleşmesi, evlerde mekanik araçların...
  2. Suçlu

Suçlu

Rüyada suç işlemiş bir kişiyle konuştuğunuzu gördüyseniz, birtakım insanlarla mücadele vermek zorunda kalacağınız anlamına gelir.
  3. Suç /Suçlu

Suç /Suçlu

Suç işlemek ve suçlu muamelesi görmek hak yoldan uzaklaşmaya, küfre ve sapıklığa, Haksız yere suçla itham edilmek sevinç ve rahata kavuşmaya delalet eder.
  4. Geleceğin SUÇLULARINI Yetiştirmek !

Geleceğin SUÇLULARINI Yetiştirmek !

Çocuklarınızın geleceğin suçluları değil, liderleri olmasını istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız... Geçenlerde, elektronik posta adresime bir ileti geldi, iletinin başlığı şu idi; geleceğin suçlularını yetiştirmenin kolay yolu, okuduktan sonra arkadaşlarla paylaşmak üzere gönderdim, benim gibi onlarda bu konuda düşünsünler diye… Sizlerle de paylaşma gerektiği hissettim; Geleceğin...
  5. suçlusun

suçlusun

bir gün terler içinde uyanacaksın bir sigara yakıp odanda dolaşacaksın vicdan azabı duyacaksın çünkü hayalim seni rahat bırakmayacak sesimi duymak için beni arayacaksın telefonun tuşlarına basarken ellerin titreyecek telefonu ben açacağım ama alo bile diyemiyeceksin şansını denemek için kapımdan geçeceksin kapıdabenim için eğlence göreceksin bir gelin ve bir damat çok şaşıracaksın çünkü o...

Sayfayı Paylaş