gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Funda & Kıraç

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

işte süper ikili diyebileceğim bi çift sanat olarak tabiii...
    İKİLİ OLMAK DEZAVANTAJA DÖNDÜ!
    KISA SÜRE ÖNCE 'ZAMANIN ELİ' İSİMLİ YENİ ALBÜMÜ PİYASAYA ÇIKAN FUNDA ARAR KONUK OLDUĞU RADYO HİTMİX'DE ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU...

'Zamanın Eli' albümüyle adından söz ettiren Funda Arar: Kıraç'la ikili gibi algılanınca şahsi işlerimiz görünmedi. Bu durum ikimiz için de dezavantaja dönüştü.....

* Türkiye'de Türk Sanat Müziği söylemiş olsaydım ve albümler yapsaydım şöyle bir gerçek var ki; popüler olamazdım ve şarkılarımı duyuramazdım.

BÜTÜNLEŞMİŞTİK
    * Kıraç'la bir dönem aynı plak şirketinde olmamız nedeniyle çok bütünleştik, insanlar bizi ikili gibi algılaya başladılar. Ama şöyle bir gerçek var; bu hem benim için hem Kıraç için bir anlamda dezavantajdı... Şahsi yaptığımız şeyler gözden kaçmaya başlamıştı. Birlikte algılanıyor olmamız, tek başımıza yaptığımız işlerin fark edilememesine sebep oldu.
    * 'Arapsaçı' şarkısını söylediğimde Erkin Koray fanları 'Bu şarkıyı neden sen yorumladın?' dediler. Şarkı birçok insana tekrar ulaştı ve çok sevildi.

YATIRIM ALBÜME
    * Korsana karşı herkesin duyarlı olmasını istiyorum çünkü bir dönem sonra kimse müzik yapamayacak ve sevdiğiniz sanatçılara ulaşamayacaksınız.
    * Sahneden kazandığımı albüme yatırıyorum ve kendi müzik şirketimiz olan Bomonti'ye aktarıyorum.

* Bu sektörde bizler albüm yapmayacaksak, kimler yapacak ki? Ortalık o zaman oradan buradan promosyonla para bulup yeteneği olmayan ama albüm aşkıyla yanan insanlara kalacak.
    * Bu ülkede sanat yapmak istiyorsanız sanat yapmak çok zor, herkesi memnun edemiyorsunuz. Herkes sizi eleştirme hakkına sahip gibi yazıyor çiziyor. Müzisyen kimliği olmayan müzik eleştirmenlerinin eleştirilerini dikkate bile almıyorum.

Funda & Kıraç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıraç

Kıraç

istanbul iskender kıraç istanbul iskender kiraç 1972 Yılında Kahramanmaraş�da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahramanmaraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul�a yerleşti ve eğitimine İstanbul�da devam etti. Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Kıraç'a ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile...
  2. Funda

Funda

Kişinin büyük dert ve sıkıntıdan kurtulup, huzura kavuşacağına işaret ede
  3. fındık

fındık

(Haselnuss / Noisetier / Hazel-tree / Corylus avellana / Cobnut / Noisetier) Kuzey yarimkürenin iliman bölgelerinde yetisen, çalimsi veya alçak boylu, tek evcikli, erkek ve disi çiçek ayri agaçta, ayri yerlerde olan bitkiler. Findigin erkek çiçekleri tirtilsidir. Disi çiçekler ayri agaçta ve tomurcuk hâlinde küçüktür. Genel olarak çiçekler yapraklardan önce açarlar. Yapraklari yuvarlak, oval...
  4. Fındık

Fındık

(Haselnuss / Noisetier / Hazel-tree / Corylus avellana / Cobnut / Noisetier) Kuzey yarimkürenin iliman bölgelerinde yetisen, çalimsi veya alçak boylu, tek evcikli, erkek ve disi çiçek ayri agaçta, ayri yerlerde olan bitkiler. Findigin erkek çiçekleri tirtilsidir. Disi çiçekler ayri agaçta ve tomurcuk hâlinde küçüktür. Genel olarak çiçekler yapraklardan önce açarlar. Yapraklari yuvarlak, oval...
  5. Funda

Funda

(Süpürgeotu / Erika / Bruyére / Heath / Erica / Galluna vulgaris / Buruyere ) Fundagiller familyasindan, alçak boylu, yaprak dökmeyen 500 kadar çali türünün ortak adi. Türlerinin bâzilari süs bitkisi olarak kullanildigi halde, bâzilari da orman alti zararli florasindandir. Gök funda (Erica cinerea) adli türü, evcil hayvanlar için altlik olarak kullanilir. 1-3 m boyunda, beyaz renkli güzel...

Sayfayı Paylaş