Furosemid adlı iğne ile 2 saatte 2 kilo

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Furosemid adlı iğne ile 2 saatte 2 kilo
Doktor Gürkan Kubilay biliyorsunuz ki Atv ekranlarında her güz bizlere sağlık ile ilgili bilgiler vermekte meleklerim. Bugünki açıklamalara göre Furosemid adlı iğne ile vücutta bulunan fazla suyun atılması ile 2 saatte 2 kilo kadar vermek mümkün ama dikkat edin. Bunu doktor kontrolünde yapmak gerekiyormuş.

doktor-kubilay-c4.jpg

Doktor Kubilay'ın anlattığı herşeyi bende takip ediyorum meleklerim. İşin bilincinde ve inanılmaz yararlı bilgiler vermekte. Özellikle diyet hususunda verdiği bilgileri mutlaka uygulamak lazım.

bu bence fazla kiloları olanlar için son çare olarak uygulanan bişey, gıda takviyesi yapılıyodur. Tabiiki bu iğne dışında yemeklerini azaltıyorlardır. Yoksa tehlikeli gibi geldi bana :S

Sevgili sadminim ve melekler bu programı izlemedim ama bence doktor bey böyle bişeyi televizyonda bu şekilde aktarmak istememiştir umarım.Ne şekilde ifade edildiğini izlemediğim için bu na yorum yapamıycam.Ama asıl yorum yapmak istediğim konu şu ki:FUROSEMİD YANİ LASİX YANİ DESAL ticari isimleriyle kilo vermek için değil kalp hastası gibi bazı hastalıklarda diüretik yani vücutta biriken fazla sıvının atılması için kullanılan bir ilaç.Yani bu hastalar vücutlarındaki ödem sonucu farklı durumlar yaşıyorlar bunları önlemek için kullanılıyor.Ama daha önemlisi doktor kontrolünde kullanılıyor çünkü bilinçsiz alınırsa ki iğne dendiğine göre bu da damardan oluyor.Ciddi elektrolit kayıplarına ve dolayısıyle kalp ritim problemlerine yol açabilir.Kısaca bilgilendirmek istedim

Geri