gebe
  1. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Futbolda avrupa'nın en büyüğü yarın belli oluyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TÜLSÜ35 tarafından paylaşıldı.

13. Futbol Şampiyonası'nın finali yarın Almanya ile İspanya arasında oynanacak ve futbolda Avrupa'nın en büyüğü belli olacak. Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Ernst Happel Stadı'nda TSİ 21.45'de başlayacak maçta Almanya ile İspanya karşı karşı gelecek.
    Karşılaşmayı İtalya Futbol Federasyonu'ndan Roberto Rosetti yönetecek. Almanya finale gelene kadar Polonya'yı 2-0, Avusturya'yı 1-0, Portekiz ve Türkiye'yi 3-2 yenerken, tek mağlubiyetini Hırvatistan karşısında 2-1'lik skorla aldı.

Şampiyona'nın tek yenilgisiz takımı İspanya ise Rusya'yı grup maçında 4-1, yarı final maçında 3-0, İsveç ve Yunanistan'ı aynı skorla 2-1 yendi. İspanyollar çeyrek final maçında penaltılarla eledikleri İtalya karşısında maçın normal süresini 0-0 berabere tamamlamalarına karşın penaltı atışları sonucu rakibini 4-2 yenerek yarı finale çıkan isim olmuştu. İki finalist takımdan Almanya bu kupayı daha önce 1972, 1980 ve 1996'da olmak üzere 3 kez müzesine götürürken, İspanya ise 1964 yılında bir kez Avrupa Şampiyonluğunu kazandı
    2 saat önce
    kaynak:haberler.com

Futbolda avrupa'nın en büyüğü yarın belli oluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstanbul'a Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı

İstanbul'a Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı

Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın "en büyük" adliye sarayını inşa edeceklerini bildirdi. Keşif bedeli 237 milyon 960 bin YTL olan projede, adliye binası yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğünde olacak. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Adalet Bakanlığının...
  2. Garanti Bankası Avrupa'nın EN İyisi

Garanti Bankası Avrupa'nın EN İyisi

GARANTİ Bankası, Avrupa’nın en iyi internet bankası seçildi. İş ve finans dergisi Global Finance tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen ’Avrupa’nın En İyi İnternet Bankaları’ değerlendirmesinde, Garanti Bankası’nın 4 kategoride toplam 10 ödüle layık görüldü. Garanti, ödülünü, Kasım ayında New York’ta düzenlenecek törenle alacak. Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, Global Finance’ın,...
  3. THY, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu seçildi.

THY, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu seçildi.

Skytrax şirketi tarafından yapılan değerlendirme sonucu Türk Hava Yolları (THY), "Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" seçildi. Havayolu şirketleri ve havalimanlarını verdikleri hizmet ve kalite standartları yönünden 750 parametrede değerlendiren Skytrax Şirketinin 2008 yılı değerlendirme sonuçları açıklandı. THY ilk kez 2007 yılında elde ettiği "4 yıldızlı...
  4. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

avrupanın en liberal uyuştucu yasası uyuşturucu yasağı ile ilgili yasalar avrupada uyuşturucu yasağı hakkında Meleklerim şaşkınlıkla okuduğum bir haberi paylaşmak istiyorum sizinle.Ne kadar güncel bilemiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.İnsan hayatı bu kadar basit değil bunu da söylemeden edemiyorum.. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası 1 Ocak itibariyle Çek Cumhuriyeti'nde...
  5. Meleklerim yarın cinsiyetimiz belli oluyor..hadi bakalım tahminlerinizi aliyim :)

Meleklerim yarın cinsiyetimiz belli oluyor..hadi bakalım tahminlerinizi aliyim :)

Meleklerim yarın cinsiyetimiz belli oluyor..hadi bakalım tahminlerinizi aliyim :) yoksa

Sayfayı Paylaş