Futbolla İlgili Hangi Terimleri Biliyorsunuz?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

?

Bildiğiniz futbol terimleri..

1. Ofsayt

70,0%
  2. Endirek vuruş

50,0%
  3. Röveşata

60,0%
  4. Kontraatak

40,0%
  5. Verkaç

40,0%
  6. Santra

10,0%
  7. Averaj

40,0%
  8. Dripling

10,0%
  9. Hiçbiri

oy sayısı 0
    0,0%
  10. Diğer (Belirtiniz)

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.678
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili melekler, eminim bu anketin sonucu tahmin ettiğim gibi çıkacak ama ben yine de içimizden bazılarının futbol sevgisi olduğunu düşünüyorum ve soruyorum; futbolla ilgili hangi terimleri biliyorsunuz? Yani duymuş olmanız yetmiyor, açıklamanızı istesem hangi futbol terimlerini açıklayacak kadar iyi biliyorsunuz? :D:D

2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    924
    Ödül Puanları:
    113
    iclerinden sadece birinimi bildim :cry:

TİTAN bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    985
    Ödül Puanları:
    163
    endirek vuruşu bide avarajı biliyorum eşim maç hastası olduğuiçin vde sürekli maç izlenir aslında bunalrın hepsini bilmem gerekirdi benim :) ögerçi eşime soruyorum o nedmek bu ndemek diye bi sussss yanıtını alıyorum :) konsatrasyonu bozuluyormuş soru sorunca :)

TİTAN bunu beğendi.
  4. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    482
    Ödül Puanları:
    63
    bende sadece verkaçı biliyorum ofsaytı anlatılsada oldum olası anlamamışımdır:S

5. ESİNKADİR

ESİNKADİR Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    146
    Ödül Puanları:
    43
    8 terim biliyorum :D:D üniversitede de zaten iddia oynardım şu anda bile eşimle futbol haberi okur lig tv izler maç yorumu yapar kutlamalara çıkarım :D:D

*ESMERİM* bunu beğendi.
  6. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

hiç birini bilmiyorum :D:D allahtan eşimin maç izleme adeti yoktur çok sukurr :))

7. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    475
    Ödül Puanları:
    113
  8. aysen*

aysen* Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    143
    Ödül Puanları:
    43
    kuzum su profildeki katrikaturu cevir bize catliycam her gordugumde

karakuzu bunu beğendi.
  9. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    475
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh:
    Kiz burda asik olan insanlar karnimda (içimde yada) kelebekler ucusuyor derler boyle bi terim kullanirlar. Bu karikatürde de ameliyat masasinadakine dr "üzgünüm ama sadece kelebekler vardi karinda" diyo.
    :tik:

aysen* bunu beğendi.
  10. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    ayyy bende 3 tane bildim..halbuki hep maç izleriz hahahamaça bile giderim hahaha

Futbolla İlgili Hangi Terimleri Biliyorsunuz? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Futbolla İlgili Beddualar

Futbolla İlgili Beddualar Takımının Şampiyonlar Ligi maçını seyrederken elektrikler kesile? G.Saraylılarla dolu bir otobüste giderken cep telefonundaki F.Bahçe Marşı melodisi çala inşallah? Askerde Erman Hoca gibi çavuşu ola da sürüm sürüm sürüne! 250 lira verip girdiği maçta midesi bozulasıca da 90 dakikayı tuvalette geçiresice? Memleketin bütün spor yazarları hafıza kaybına uğraya...
  2. Arapça Futbol Terimleri

Vaziyyet-ül velvele ve isgal-i cemaatiyye ; Seyircinin sahayı işgali Krampon-ül bela-i şeytan : İyi futbolcu (rakip takimdan) Krampon-ül kabiliyye-i maasallah: Iyi futbolcu (bizim takimdan) Mühendis-i kürre-i hümayun: Teknik direktör Gaflet-ü dalaletiye: Kendi kalesine atilan gol Hiyanet-ül vatan-fir kayme: Şike Hakimiyyet-ül kürre: Top kontrolü Krampon-ül deccal-uryan-ül kayb-i kürre:...
  3. Osmanlıca Futbol terimleri

Halife-i gol Gol krali ---------------- Taaruz-u beles Ofsayt ---------------- Vaziyet-ul madara hezimet ----------------- Ne seker-i Sam,ne sima-i arabiyye, Sulh-u salah Beraberlik ------------------- Vahset-i seyr-ul hareket-i beseriyyen umumiyyet Holigan --------------- Akibet-ul Huzzam Elenme --------------- Arafat-ul safha devre arasi --------------- Cihat-ul...
  4. Depremle İlgili Terimler

deprem ile ilgili terimler deprem, ilgili terimler, nelerdir, bilmediğimiz kelimeler, açıklamalar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Uzmanların deyimiyle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gereken depremden bahsedilirken birçok terim kullanılıyor.Bunların pek çoğunun anlamını tam olarak bilemiyoruz.Aşağıda ki sözlük bu konuda sizler faydalı olacaktır.. A...
  5. Akarsularla İlgili Terimler

akarsu ağzı, akarsular, ilgili terimler, nelerdir, havzası, vadisi, yatağı, ile ilgili bilgiler burada melekler Coğrafya derslerinden hatırlayacağımız akarsu terimlerini sıralamak istiyoruz melekler :) 1.Akarsu kaynağı: Akarsuyun doğduğu yerdir. 2.Akarsu ağzı: Akarsuyun herhangi bir denize veya göle döküldüğü yerdir. 3.Akarsu yatağı:Kaynakla ağız arasında uzanan, akarsuyun içinden...

Sayfayı Paylaş