gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

gaflet uykusunda yatar uyanmaz ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

gaflet ilahisi Hakkın Habibinin sevgili dostu Yemen illerinde Veysel Karani
    Söylemez yalanıyemez haramı
    Yemen ilerinde Veysel Karani
    Seherde kalkuben yola giderdi
    Hakkın binbir ismin zikir ederdi
    Allah Allah deyu deve güderdi
    Elinde asası hurma dalından
    Eğninde hırkası deve yününden
    Asla hata gelmez onun dilinden
    Aşık Yunus ey dür ben de varaydım
    Ol mübarek hub cemalin göreydim
    Ayağın tozuna yüzler süreydim

gaflet uykusunda yatar uyanmaz ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gaflet

gaflet

Dünya ve ahireti ilgilendiren hususlarda gaflet göstermek kısa ve uzun sürecek pişmanlığa, dönüşü olmayan hatalara, Zamanı boşa harcamaya ve kulluk maksadını unutmaya, sonuçta hüsran olmaya, Sakınılması gereken dostluklare ve kıt akıllı insanlara delalett eder.
  2. hayvanlar niçin kış uykusuna yatarlar?

hayvanlar niçin kış uykusuna yatarlar?

Kış mevsimi yaklaştıkça, hava soğur, günler kısalır, yapraklar renk değiştirir ve yere düşerler, kar toprağın üzerini kaplar. İnsanlar sıcak alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarını alıp, sıcak arabalarında, sıcak evlerine gelirler. Üzerlerine kazaklar, hırkalar giyerler. İyi de, tabiatta doğal ortamda yaşayan hayvanlar kışı nasıl geçirir, hiç düşündünüz mü? Bir kısmı daha ılıman yerlere...
  3. Hayvanlar Niçin Kış Uykusuna Yatarlar?

Hayvanlar Niçin Kış Uykusuna Yatarlar?

Kış mevsimi yaklaştıkça, hava soğur, günler kısalır, yapraklar renk değiştirir ve yere düşerler, kar toprağın üzerini kaplar. İnsanlar sıcak alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarını alıp, sıcak arabalarında, sıcak evlerine gelirler. Üzerlerine kazaklar, hırkalar giyerler. İyi de, tabiatta doğal ortamda yaşayan hayvanlar kışı nasıl geçirir, hiç düşündünüz mü? Bir kısmı daha ılıman yerlere...
  4. Yatarken Saçınızı...

Yatarken Saçınızı...

Saç saç saç.. Kızları güzel kılan en önemli etkendir hepimizin bildiği gibiii. :789: Bakalım meleklerim yatarken saçını açar mı yoksa toplar mı ?
  5. Gafletin Sebepleri

Gafletin Sebepleri

gaflet gafletin nedenleri gafletin sebepleri gaflete düşmek ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsanların doğru yoldan ayrılması, gaflete düşmesi hatta küfür ve isyan içinde olması çeşitli sebepler yüzünden olabilir melekler. Yaşadığı ardarda gelen sıkıntılar ve bu sıkıntıları kaldıramayacak bir bünye ve irade gafletin nedenleri içinde sayılabilir. Sebep ne olursa olsun, genellikle gaflete...

Sayfayı Paylaş