gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Galileo Galilei Bitirdiği Okullar nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Galileo Galilei Bitirdiği Okullar nedir lütfen bilgi verin acil lazım

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Galileo nun Gittiği Okullar
    Galileo ilk tahsilini Floransa'da yaptı.Daha sonra babasının isteğine uyarak Pisa Üniversitesi'nde tıp okumaya başladı.Babasının bir arkadaşı olan matematik öğretmeni Ricci, Galileo'yu oldukça etkiledi ve Galileo babasının karşı çıkmasına rağmen özel matematik dersleri almaya başladı. Bu derslerde Arşimed'in çalışmalarını öğrendi.

Galileo Galilei Pisa Üniversitesi'ndeki eğitimi sırasında tıp dalından vazgeçti ve felsefe ile matematik çalışmaya karar verdi.1589'da Pisa Üniversitesi'nde matematik profesörü oldu

Galileo Galilei Bitirdiği Okullar nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklar Neden Okulu Sevmez?

Çocuklar Neden Okulu Sevmez?

Çocuğunuz okula gitmek istemiyor, okulu sevmiyor mu? İşte çocukların okuldan hoşlanmama nedenlerinden bazıları.. Anlamsız gelmesi Çocuğunuza eğitim almasının ona ne kazandıracağını iyi anlatamadıysanız, öğrenmesinin yararsız olacağını düşünebilir ve okulu bu yüzden sevmeyebilir. Ailesi olarak ona sadece 'Okula gidersen iyi bir geleceğe sahip olursun' demeniz yeterli değildir. Çocuğunuzun...
  2. Albert Einstein Bitirdiği Okullar

Albert Einstein Bitirdiği Okullar

Albert Einstein Bitirdiği Okullar hangileri bilen birileri bunu bana yazabilirmi lütfen.
  3. Galileo Galilei Bilime Ve İnsanlığa Katkıları

Galileo Galilei Bilime Ve İnsanlığa Katkıları

Galileo Galilei Bilime Ve İnsanlığa Katkıları nelerdir lütfen bu konuda da bilgi verin arkadaşlar.
  4. Galileo Galilei Dünyanın Yuvarlak Olduğunu Nasıl Kanıtladı

Galileo Galilei Dünyanın Yuvarlak Olduğunu Nasıl Kanıtladı

Galileo Galilei Dünyanın Yuvarlak Olduğunu Nasıl Kanıtladı bu konuda bilgiye ihtiyacım var lütfen biliyorsanız bilgi verin.
  5. Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur arkadaşlar Galileo Galilei icadını yazar mısınız bana

Sayfayı Paylaş