gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gani Pekşen küll

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gani pekşen küll divane gönlümün feryadı bugün sözleri gani pekşen küll indir kalktım sefer ettim sözleri hüseyin girdi meydana Sanatçı : Gani Pekşen Albüm Adı : Küll
    Müzik Şirketi : Kalan Müzik

ALBÜM HAKKINDA

Halk müziği sanatçısı ve akademisyen Gani Pekşen�in solo albümü �Küll� Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Albümde yer alan eserler, 1986-1994 yılları arasında, Peşken tarafından Malatya, Arguvan ve civar köyleri ile, İstanbul�da yaşayan Arguvanlı Alevi Dede ve Zakirlerin sesi ve sazından derlenmiş, Peşken tarafından notaya alınıp işlendikten sonra Erdal Erzincan ve Ulaş Kurtuluş Ünlü�nün desteği ile ortaya çıkarıldı. Albüm, Pekşen�in derleme anında yakından gözlemleyebilme imkanı bulduğu inançsal yaşayış biçiminin, canlı müzik kültürü örnekleri olan deyişler, duaz-ı imamlar, mersiyeler ve semahlarla gelecek kuşaklara kalıcı bir arşiv belgesi olarak ulaşıyor�

ŞARKI LİSTESİ

1. a) Divane Gönlümün Feryadı Bugün
    b) Kaldır Dostum Aç Gözün Gör Didarı
    c) Zahid Mezhebinden Sual Olursa
    2. Arz-u Halim Eyle Zülf-ü Canana (U.H.)
    3. a) Enbiya İçinden Şakk-ü'l Kamerim
    b) Önüme Bir Çığır Geldi
    c) Kıblemdir Muhammed Secdemdir Ali
    4. Sorma Be Birader Mezhebimizi (Bozok Semahı)
    5. İnayettir Bize Fazl-ı Hüda'dan (Duaz-ı İmam)
    6. Hüseyin Girdi Meydana (Mersiye)
    7. Kalktım Sefer Ettim Urum'dan Şam'a (Ya Hızır Semahı)

Gani Pekşen küll konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oyuncu ve sunucu Sinem Kobal, Gani Müjde'nin teknesinde yakalandı

Oyuncu ve sunucu Sinem Kobal, Gani Müjde'nin teknesinde yakalandı

Paparazzilerin yakalayamadığı Sinem Kobal'ı haber kanalı NTV'nin kamerası yakaladı.. Oyuncu ve sunucu Sinem Kobal, Gani Müjde'nin teknesiyle Fethiye koylarını dolaştı ve denizde yüzmenin keyfini çıkarttı. NTV'de yayınlanan "Denizde Hayat" programının bu haftaki konukları Ferhat Göçer ile Sinem Kobal oldu.Televizyongazetesi'nin habenie göre Gani Müjde, konuklarını Fethiye'nin ünlü...
  2. Gani kürklü-gelinliğinle gel bir kuğu gibi

Gani kürklü-gelinliğinle gel bir kuğu gibi

gani köklü gelininle gel gelinliğinle gel bir kuğu gibi sözleri gani kürklü gelinliğinle bir kuğu gibi sözleri kul Ruhunla bedenin bir bütün olsun Gelinliğinle gel bir kuğu gibi Sevgini bölme hiç, kalbinde dursun Gelinliğinle gel bir kuğu gibi Sözünden dönenin gözü kör olsun Sen benim eşimsin, tüm dünya duysun Caddeler sokaklar düğüne dursun Gelinliğinle gel bir kuğu gibi Bir anlık heves mi...
  3. Esmaul Hüsna Ya GANİ

Esmaul Hüsna Ya GANİ

ya gani ya muğni gani fazileti muğni anlamı anlamı Gani : Çok zengin, hiçbir şeye muhtaç olmayan Cenab-ı Hak buyuruyor: "Ey insanlar! Allah'a muhtaç olan sizsiniz. Zengin ve övülmeye lâyık olan ancak O'dur." (1) "O'nun ihtiyacı yoktur. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur." (2) "Biliniz ki Allah zengindir." (3) "Eğer inkar ederseniz bilin ki Allah size...
  4. Gani Rüzgar Şavata kimdir

Gani Rüzgar Şavata kimdir

gani şavata kimdir gani rüzgar şavata kimdir gani rüzgar şavata kimdir, hayatı, kısaca hayatı, habeleri, hakkında bilgiler, biyografi, biyografisi, resimleri, filmleri, dizileri, Türk Sineması'nın dev isimlerinden biri olan Gani Rüzgar Şavata'ya ve hayatı hakkında kibilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Gani Rüzgar Şavata (d. 1 Eylül 1960, Malatya) Kürt sinema yönetmeni, oyuncu....
  5. Gani Müjde hayatı

Gani Müjde hayatı

gani kürklü kimdir gani müjde kimdir müjde ailesi müjdenin ailesi nereli gani müjde hayatı, kısaca hayatı, kimdir, biyografi, biyografisi, yaşı, kaç yaşında, aslen nereli, nereli, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri, resimleri Merhaba Melek'ler... Gani Müjde hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır. Buyrun lütfen... Gani Müjde; 27 Kasım 1959, İstanbul Türk...

Sayfayı Paylaş