gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Gardırobunuzdaki Düşmanlar

Konu, 'Moda Tasarımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kızlar modayı takip ederken sağlığınızı riske atmayın. Mini etek selülite dar kot bacak ağrılarına yol açıyor dar çamaşır kısırlaştırıyor yüksek topuk ayakları mahvediyor İngiliz Daily Mirror gazetesi her gün kullandığımız giysilerin sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini derledi. Buna göre moda uğruna giydiğimiz dar kot mini etek topuklu ayakkabı gibi pek çok giysi ve aksesuvar bizi hasta ediyor! İşte gardırobunuzda sizi bekleyen tehlikelerden birkaçı :tik:

DAR KOT: Dar pantolonlar kalça kemiğinin altındaki sinir hücrelerini sıkıştırarak bacaklarda ağrıya yol açabilir.
    KORSE: Karın bölgesine baskı uygulayarak midenin içindeki maddelerin yemek borusuna itilmesine ve sonuç olarak mide ekşimesine neden olur.
    SPOR AYAKKABI: Her gün giyilen spor ayakkabıların içinde lavabodan daha fazla mantar oluşur.
    G-STRING: Bu tür çamaşırlar genital bölgedeki hassas deride tahrişe neden olur ve iltihaplanmasına yol açabilir.
    KRAVAT: Sıkı bağlanırsa damarları sıkıştırarak göze basınç uygulanmasına neden olur. Zamanla bu durum glokoma ve görme kaybına yol açabilir.
    MİNİ ETEK: Soğuk havada mini etek giymek selülit oluşumunu hızlandırır. Soğuk hava bacaklardaki kan dolaşımını zayıflatır bu da selülitin başlıca nedenlerinden biridir.
    YÜKSEK TOPUK: Ayaklarda iltihap ve şişliklere yol açar duruşu bozar.
    DAR ÇAMAŞIR: Dar iç çamaşırı erkeklerin genital bölgelerinde ısı artışına yol açarak sperm üretimini azaltır.
    SUTYEN: 24 saat sutyen takanlarda göğüs kanserine yakalanma riski 12 saat takanlara oranla 133 kat fazladır.

Gardırobunuzdaki Düşmanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evliliğin düşmanları

Evliliğin düşmanları

Eleştiri "Sen hep böylesin. Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin. Hep bağırıyorsun. Beceriksizsin. Filanın eşinden ibret al. Beni üzmekten zevk alıyorsun" şeklindeki ifadeler, eşi suçlayıcı, yargılayıcı ve kırıcı eleştirilerdir. Oysa iletişimde "ben" dilini kullandığımızda eşimize şöyle diyebiliriz: "Ben bu sözünden veya davranışından dolayı çok üzüldüm, hayal...
  2. gardırop

gardırop

Rüyasında bir gardrop gören kişinin yıllardır kurduğu hayaller bir anda gerçekleşecek demektir. Rüyada gardrop görmek, esinin islerinin bozulduguna; gardrobun kapisi açik ise bu bozuklugun kisa sürecegine ve yakinda düzelecegine isarettir. Gardroptan bir esya çikarip giyindigini görmek, esinin üzüntüsüne kendisinin de aynen katildigina, eger gardroba bir giyim esyasi koyuyorsa, sikintilar-dan...
  3. Sistemin Düşmanları

Sistemin Düşmanları

Sistemin Düşmanları En basit tanımıyla kontrolsüz hücre çoğalması olarak tarif edilebilecek kanser, hangi türde olursa olsun başlangıçta normal, sağlıklı bir hücreden doğar ve en azından gelişmesinin başlarında bu normal hücrenin temel özelliklerini taşır. Ancak bu hücreler bazı yeteneklerini kaybederler. Özellikle de yakınlarından veya organizmanın bütününden gelen ve hücre bölünmesini...
  4. Evimizdeki düşmanlarımız

Evimizdeki düşmanlarımız

Siz ya da ailenizin bir ferdinde astım, egzema,bronşit, solunum yolları enfeksiyonu, gözlerde kaşınma, bitip tükenmeyen başağrısı, baş dönmesi, sabahları burun tıkanması ve hatta sabah uyanır uyanmaz depresif bir hal gibi rahatsızlıklar varsa düşmanınızı koynunuzda besliyorsunuz demektir. Ev tozu akarları tıbbi adıyla “mite” olarak adlandırılmaktadır. En sık rastlanan tipi de...
  5. Cildimizin Düşmanları

Cildimizin Düşmanları

cilt güzelliği cildin düşmanları cilt bakımı Sağlıklı ve bakımlı bir cildi muhafaza etmek için bazı önemli hususlara dikkat etmek lazımdır melekler :) Aşağıda sıralayacağımız önemli noktalar uzun süre cildimizin bakımlı ve pırıl pırıl kalmasına yardımcı olacaktır :tik: 1- Sigara ve içki İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız...

Sayfayı Paylaş