gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gargara kullanımı nasıl olmalıdr?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Şiddetli diş ağrımdan dolayı gargara yapmaya başladım fakat gargara kullanımının zararlı olduğu noktalar varmış doğrumudur ne şekilde kullanmalıyım

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Genel olarak ağız içerisinde yer alan enfeksiyonları yok etme amaçlı kullandığımız " gargarları " nasıl kullanacağınız konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki makaleye bir göz atmalısınız.

Gargara Kullanımına Dikkat

Gargara ilaçlarının sağlığa zararlı olduğu belirlendi.

Danimarkalı bilim insanları tarafından yapılan bir araştırma, gargara ilaçlarının sağlığa zararlı olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre antibakteriyal maddeler içeren gargaraların sık kullanılması ağız içindeki bakterilerin direnç kazanmasına sebep oluyor.

Danimarka Diş Hekimleri Birliği yetkililerinden Ole Marker, araştırma sonuçlarını doğruladı.

Piyasada bulunan gargaraların alkol yada antibakteriyal maddeler içerdiğini belirten Marker, "Bu maddeler ağız içindeki bakterilerin direnç kazanmasına sebep olarak hastalıklara davetiye çıkarıyor." dedi.

Danimarka Diş Hekimleri Derneği sağlıklı insanlara gargara kullanmama tavsiyesinde bulunuyor. Ole Marker "Bunun yerine diş fırçası, diş ipi gibi ürünler kullanılmalı." dedi.

Gargara kullanımı nasıl olmalıdr? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Toz Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalı?

Toz Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalı?

toz fondöten, nedir, nasıl kullanılır, incelikleri, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Toz fondötenler mat ve pürüzsüz bir görüntü verdikleri için ciltte ki yağlanmanın ve parlamanın önüne geçerler.Nemli ya da kuru bir süngerle kullanılabilirler. Tam olarak nasıl uygulayacağınızı da şöyle anlatalım; Saçınızı arkadan bağlayın ya da saç bandı takın. Ardından...
  2. Facebook duvarı nasıl kullanıma kapatılır

Facebook duvarı nasıl kullanıma kapatılır

Facebook duvar kapatma duvarı nasıl kapatılır arkadaşlarım. Bilmediğim tanımadığım eklemediğim kişiler yazmaya başladı bu durumdan nefret eder oldum tam olarak facebook duvarı nasıl kullanıma kapatılıyor teşekkürler.
  3. Acaba Evde Gargara Yapımı nasıl oluyor?

Acaba Evde Gargara Yapımı nasıl oluyor?

Selam kızlar ben diş dr gittim bana evde kendi kendine günde iki kez gargara yap dedi ama ben nasıl gargara yapacağımı bilmiyorum aranızda Evde Gargara Yapımı nasıl olur bilen varsa bana yazsın
  4. Evde Gargara Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenin

Evde Gargara Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenin

Evde Gargara Yapımı Evde Doğal Gargara Yapımı Sevgili melekler, bazı ağız içi yaraları ve diş sorunlarında ya da sadece günlük temizlikte diş fırçasının giremediği yerleri temizlemek için gargara yaparız. Evde gargara yapımı hakkında bilgi sahibi değilseniz diş sağlığımız için çok önemli olan bu konuyla ilgili, yazımızda sizler için evde doğal gargara yapımı nasıl olur bilgiler vermek...
  5. İşitme cihazlarının kullanımı nasıldır?

İşitme cihazlarının kullanımı nasıldır?

işitme cihazı nedir,işitme cihazı nasıl kullanılır,işitme cihazının kullanma talimatı,işitme cihazları hakkında bilgiler İşitme cihazı bir mikrofon, bir güçlendirici ve bir hoparlörden oluşur; sesi alır, daha güçlü hale getirir ve kulağa gönderir. İşitme cihazları kulak arkası ya da kulak içi modeller olarak sınıflandırılabilir. İşitme cihazları aşağıdaki parçalardan oluşur: Ses...

Sayfayı Paylaş