gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gargat ağacı hakkında hadisler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar gargat diye bir ağaç hakkında hadisler arıyorum var mı yardımcı olabiecek arkadaşlarım ?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ömer Çelakıl da çıktı az önce bende izledim merak ettim ve araştırdım. Aşağıdaki bilgiye ulaştım umarım işinize yararı olur.
    ibni ömer’den (ra) ve ebu hureyre’den (ra) rivayet edilen iki sahih hadiste resulullah (sas) şöyle buyuruyor: “müslümanlarla yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. o harpte müslümanlar yahudileri öldürecekler. öyle ki, yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ey müslüman, ey allah’ın kulu, şu arkamdaki yahudidir, hemen gel de öldür onu!” diye haber verecektir. sadece ğarkat ağacı müstesna, çünkü o, yahudilerin ağaçlarındandır.”

gargat ağacı hakkında hadisler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadere İman Hakkındaki Hadisler

Kadere İman Hakkındaki Hadisler

* Hz. Cabir radıyu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kul, hayrıyla, şerriyle kadere inanmadıkça, kendine (hayır ve şerden) isabet edecek şeyi atlatamayacağını, (hayır ve şerden) kaçacak olan şeyi de yakalayamayacağını bilmedikçe iman etmiş olmaz." * İbnu Amr İbni'l-As radıyu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, elinde iki...
  2. Hz.Ali Hakkındaki hadisler!

Hz.Ali Hakkındaki hadisler!

hz ali hakkında hadisler hz ali hakkındaki hadisler ile ilgili hadisleri hzali ile ilgili HZ.ALİ (R.A.) *Eshabı Kiram'ın büyüklerinden olup Peygamber Efendimiz'in damadı olmakla da şereflenmiştir. Hiç puta tapmadan müslüman olduğu için *Kerremallahü Vecheh*; kahramanlığı ve çok cesur olması sebebiyle *Kerrar* ve *Esedüllah-il-Galib* ünvanlarını almıştır. Ayrıca takdiri ilahiyyeye...
  3. Hz.Osman Hakkındaki hadisler!

Hz.Osman Hakkındaki hadisler!

hz osman ile ilgili hadisler hz osman hakkındaki hadisler hadis hakkında HZ. OSMAN (R.A.) Hadis-i Şeriflerde Hz. Osman hakkında buyruluyor ki; ***Her peygamberin cennette bir arkadaşı vardır. Benim arkadaşım da Osmandır. ***Osmandan gök kubbedeki melekler haya ederler. ***Bütün melekler benimle iftihar ederler. Ben de Osman Bini Affan ile öğünürüm. ***Osmanın şefaatı sayesinde...
  4. Ahiret Günü Hakkındaki Hadisler

Ahiret Günü Hakkındaki Hadisler

* Ebû Hüreyre radiya'llâhu anh'den: Şöyle demiştir: (Bir def'a) öteki, beriki: "Yâ Resûlâllâh, Kıyâmet gününde biz Rabbimizi görecek miyiz?" diye sordular. (Aleyhi's-salâtü ve's-selâm Efendimiz Hazretleri de mukâbeleten): "Ayın on dördüncü gecesi rü'yete mâni' hiçbir bulut yokken Kamer(i görmek husûsun)da şek ve ihtilâf eder misiniz?" diye suâl buyurdu. "Hayır, yâ...
  5. Ekmek Ağacı Hakkında Bilgiler

Ekmek Ağacı Hakkında Bilgiler

Ekmek ağacı nedir Ekmek ağacı nasıl tüketilir Ekmekağacının özellikleri Doğada bulunan şifalı bitkilerden ekmek ağacı, alternatif tıp tedavilerinde ki kullanımı ve özellikleri ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Anavatanı henüz kesin olarak bilinmeyen bir meyve olup, ağacı 10-12 m. kadar büyür ve çevresi bazen 3 m. ye kadar çıkabilir. Dalları yatay ve kabukları kurşuni renktedir....

Sayfayı Paylaş