gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Garip Bektaş

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

garip bektaş şiirleri [​IMG]Ozanımız Erzurum’un ilimizin Aşkale ilçesinin eski ismi Şoik yeni ismi Özler olan köyünde dünyaya gözünü açmış. Bu değerli Ozanımız babası Mehmet Ali Ağa, anası Ballı hanımdır. Ozan Garip Bektaş’ın daha önce yayınlanmış olduğu Geldim - Gördüm - Gezdim isimli üç şiir kitabı vardır.
    Ozan Garip Bektaş 1952 yılında köyünden ayrılmak zorunda kalır ve her Anadolu genci gibi o da İstanbul’a gelir. Ozan Garip Bektaş bir türlü doğru dürüst iş bulamaz, çektiği çilelerden sonra askerlik çağının geçtiğinin farkında bile olmaz. Bir gün gider askerlik şubesine müracaat eder. 1963 yılında İzmir Bornova 57. Topçu Tugay’ında asker olur.

1965 yılında terhis olduktan sonra tekrar İstanbul’a döner ve bir müddet seyyar işlerde çalıştıktan sonra 976 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak işe giren ozan, bu iş yerinden 1999 yılında emekli olur. Bu zaman içinde yine güzel şiir yazmasını devam ettiren ozanımız, Yazdım isimli dördüncü kitabını tamamlar.

Çağımızın en verimli ozanlarından biri olan Aşık Garip Bektaş’ın ellinin üzerinde kasetlere okunmuş eseri vardır. Gidiyorum isimli dördüncü kitabını hazırlamaktadır.

Garip Bektaş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bektaşi

Bektaşi

Rüyada bir bektasi seyhini görmek, hayatinizda büyük degisiklik olacagina ve içki yüzünden basinizin derde girecegine isarettir.
  2. Hacı Bektaş ve Mevlana

Hacı Bektaş ve Mevlana

hacı bektaş veli ve mevlana sözleri hacı bektaş veli ile mevlananın sözleri ve mevlananın mevlana ya ait sözler anlamları Hacı Bektaş Veli ve Ünlü düşünür Mevlana'nın arasında geçen çok güzel ve anlamlı ders çıkartılması gereken bir olayı sizler için paylaşıyorum Bir adam kötü yoldan para kazanip bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç...
  3. Bektaşi Üzümü

Bektaşi Üzümü

bektaşi üzümü bektaşi üzümünün faydaları üzümü yetiştiriciliği faydaları nerede satılır bektaşi üzümü yetiştiriciliği, bektaşi üzümünün faydaları, bektaşi üzümü fidesi, bektaşi üzümü faydaları Sık ve kısa dikenleri olan, güçlü bir bitkidir bektaşi üzümü... Bol aromalı ve oldukça verimli olan bu bitkinin meyveleri tatlıdır Melek'lerim. Harici kullanımın dışında pasta imalatlarında da çok...
  4. Hacı Bektaşi Veli Biyografisi

Hacı Bektaşi Veli Biyografisi

hacı bektaşi veli kimdir hacı bektaşi veli biyografisi hacı bektaşi veli hayatı Alimlerimizden biri olan Hacı Bektaşi Veli 'nin hayatı biyografisi ile ilgili sizlerle paylaşabileceğimiz bilgiler şöyle melekler :) Hacı Bektaş-ı Veli (1281 - 1338) Gerçek ismi, Seyyid Muhammed bin İbrahim Ata olan , Hacı Bektaş-ı Veli Horasan'ın Nişabûr şehrinde 1281 senesinde doğdu. İlk eğitimini Şeyh...
  5. ^^Garip... :/

^^Garip... :/

garip bir karın ağrısı hüküm sürmekte son günlerde... neden, niçin, ne zamana kadar bilinmemekte... "bir güç savaşı değil bu, kendi haline bırak, galibi yok bunun, aşk bu yaşanacak" demişti biri bi şarkıda... cevabım açık ve basit "halt etmiş......sin" bugün bu dünyada artık "aşk olma adayı duygular" bile birer güç savaşı! belki aşk bir olgu değil bir geçiştir,...

Sayfayı Paylaş