gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli garnitürlü pilav nasıl yapılır

Benim en sevdiğim pilav çeşitlerinden biridir garnitürlü pilav :) Yeme de yanında yat demiyorum, yemesen lezzetini bilemezsin de ondan :) Bu yemelik tam yemelik diyor ve size garnitürlü pilav tarifini sunuyorum Melek'ler:)

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Garnitürlü Pilav Malzemeleri

2 Su Bardağı Pilavlık Pirinç
    1 Kutu Hazır Garnitür
    2 Yemek Kaşığı Tereyağı veya Margarin
    3 Su Bardağı Sıcak Su
    1 Tatlı Kaşığı Tuz

Garnitürlü Pilav Hazırlanışı
    Pirinçleri ayıklayıp, iyice yıkayın. Bir kaseye alarak sıcak suyla ıslatıp 20-30 dakika bekletin. Yağı tencereye alıp, karıştırarak eritin. Pirinçlerin suyunu süzerek tencereye ilave edin. Pirinçler parlak bir görünüp alıp, tane tane ayrılana kadar kavurun. Garnitürleri ezmeden sudan geçirip, suyunu iyice süzerek pirinçlerin üzerine ilave edip karıştırın. Tuzu ve 3 Su bardağı sıcak suyu tencereye ekleyip garnitürleri ezmeyecek şekilde hafifçe karıştırarak tencerenin kapağını kapatıp, orta hararetli ateşte suyunu çekene kadar pişirin.Afiyet olsun.

pamukşekeri bunu beğendi.
  2. pamukşekeri

pamukşekeri Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    bayılırım bu pilavaaa..hımmm süper gözüküyoo ellerine sağlık..bende yapmayı düşünüyorum..

garnitürlü pilav nasıl yapılır resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Garnitürlü Pilav

Garnitürlü Pilav

garnitürlü pilav hazır garnitürlü pilav ceşitleri konserve bulgur pilavı Malzemeler 1 su bardağı pirinç 1 su bardağı sıcak su 1 adet patates 2 çorba kaşığı tereyağ 1 adet havuç 1 çay kaşığı nane, tuz 3 çorba kaşığı bezelye BRÜKSEL LAHANA: 200 gr. Brüksel lahanası, 2 diş sarımsak, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı tuz Yarım demet maydonoz 1 adet soğan 1 çorba kaşığı zeytinyağ 1 su...
  2. Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı nasıl yapılır

Uzakdoğu pilavı MALZEMELER 400 gr. tavuk suyunda haşlanmış Amerikan Pirinci 1 büyük baş soğan 1 adet domates rendesi 1 yemek kaşığı soya sosu 1 çay kaşığı sarımsak tozu 250 gr. haşlanmış sivri biber ve havuç 250 gr. kuşüzümü 2 yemek kaşığı soya yağı 3 bardak su bir tutam maydanoz HAZIRLANIŞI Pilavı normal pilav şeklinde pişirin. Suyunu çekince içine haşlanmış sivri biber, havuç ve kuş...
  3. Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Arkadaşalr Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli tarif istiyorum şimdiden tşk ederim
  4. Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli

Kayısılı Pilav nasıl yapılır resimli

Kayısılı Pilav nasıl yapılır Kayısılı Pilav yapılışı Ben Ağrı'da yemiştim. Nedense Ağrı'lılar kayısıyı çok seviyor ve misafirleri için özel bir yemek olarak pişiriyor. Kimi zaman kayısıyı kavurup pilavın üzerine yerleştiriyor, kimi zamanda et kavurması gibi yiyor. Sevgili Melek'ler. bende size bu kayısılı pilav tarifini sunmak istedim. Değişik bir lezzet arayanlar için, cidden de muhteşem...
  5. Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

Macar Pilavı Nasıl Yapılır ?

macar pilavı macar pilavı tarifi macar pilavı nasıl yapılır Dünya mutfakları içinde özellikle Gulaş yemeğiyle öne çıkan Macar mutfağından bir pilav tarifiyle karşınızdayız melekler :) Macar pilavı. Şimdi lafı fazla uzatmadan tarifimize geçiyoruz.. :) Malzemeler Amerikan pirinci 1 kg. Margarin yağı 250 gr. Macar salamı 100 gr. Sosis 100 gr. Mantar 200 gr. Bezelye...

Sayfayı Paylaş