gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Gastrİt / Mİde İltİhabi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

gastrite iyi gelen bitkiler mide iltihabı için şifalı bitkiler mide iltihabına iyi gelen gastrite yiyecekler iltihabı GASTRİT / MİDE İLTİHABI
    Şifalı sebze, meyve ve otlar: Ebegümeci, lahana, kondorsarmaşığı, ayrıkotu, kayın, patates, şebboy, ısırgan, meyankökü, sarmısak, tere, ıspanak, havuç, badem, çilek, fındık, ceviz, elma, karanfil, ıhlamur, papatya, kantaron, limon.

* 5 saat aç ve susuz durduktan sonra 2 tane az çekirdekli, ince kabuklu ham elma rendelenip yenir. Yine 5 saat boyunca aç, susuz durulur. 6 hafta devam edilir.
    Bu uygulandığı süre içinde çiğ sebze, çiğ meyve ve nişastalı şeyler yenilmez.
    * Kahvaltıdan önce 1 çay bardağı ılık suyla 1 hardal danesi yutulur. Ertesi gün 1 tane artırılır. Böylece 20 daneye kadar çıkılır. 21. günden itibaren de her gün 1 tane eksilterek 1 daneye kadar inilir. Sonra 1 hafta ara verilir. Şikayetler devam ediyorsa aynı şekilde devam edilir.
    * 100'er gram azakeğirikökü + civanperçemi + 200 gram binbirdelikotu karıştırılır, 1 bardak kaynar suya 1 tutam konup 5 dakika demlendirilir. Yemeklerden yanm saat önce 1'er bardak içilir.

Gastrİt / Mİde İltİhabi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gastrit

Gastrit

Alternatif isimler Gastrit akut , akut mide iltihabı , mide iltihabı , mide iltihabı akut Tanım Midenin ani ortaya çıkan iltihabıdır. Nedenleri,Görülme sıklığı,Risk faktörleri Nedenleri : İlaçlar Alkol Korozif ( yakıcı ) maddelerin alımı Aşırı psikolojik stres İnsidans : 8 / 1000 Risk faktörleri : Non-steroid antienflamatuar ilaç kullanımı ( NSAID ) Aşırı alkol kullanımı Büyük cerrahi...
  2. Kudret Narı ve Gastrit

Kudret Narı ve Gastrit

Kudret Narı Gastrite faydaları Kudret Narının Gastrite faydaları nelerdir Gastrit problemiyle uğraşan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için , kudret narının gastrite olan faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Kudret Narı Gastrit Kudret narı (mormordica) ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk...
  3. İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi?

İdrar yolu iltihabı gebeliğe engel mi?

Merhaba sizi yakından takip ediyorum ve güzel siteniz için tebrik ediyorum :) Benim sorum şu 5 yıllık evliyim 3 yıldır bebek istiyorum aşılama yaptırdım bu dönemde bile hamile kalamadım şimdi başka bir sorun için hastaneye gittiğimde ciddi mana da idrar yolu enfeksiyonu olduğum söylendi hemen antibiyotik verildi, aklıma takılan soru hiç bebeği olmayan birinde idrar yolu iltihabı gebeliğe engel...
  4. Mide İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Mide İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Mide nezlesi veya gastrit ile aynı anlamda kullanılan mide iltihabı, mide iç yüzeyinin ve bazen bağırsakların zararlı mikroorganizmalar yüzünden enfeksiyon kapması durumudur. Ülserden daha az tehlikelidir ve tekrarlayıcı özellik gösterir. Bulaşıcı olabilir. Mide İltihabı Belirtileri Mide İltihabının en belirgin özelliği ishaldir. Çoğunlukla aşağıdaki belirtiler de görülür: Bulantı ve kusma,...
  5. Gastrite iyi gelen besinler

Gastrite iyi gelen besinler

Mide zarının iltihaplanması olan gastritin tedavisi tüketilen gıdalarla yakından ilgilidir. Esas olarak “helicobacter” bakterisi enfeksiyonu nedeniyle meydana gelen gastritin diğer nedenleri arasında non-steroid enflamatuar olmayan ilaçlar, bağışıklık sistemi hastalıkları, alkol ve gıda alerjileri gösterilmektedir. Uzun süre tedavi edilmeyen gastrit, peptik ülser olarak bilinen, midenin iç...

Sayfayı Paylaş