gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Gates Corporation Türkiye'de Yatırım Yapacak

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Dünyanın en büyük otomotiv ve sanayi ürün, sistem ve parça üreticilerinden olan Gates Corporation, Türkiye’de yatırım kararı aldı. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Yatırım Ajansı) ve Tomkins PLC’ye bağlı Gates Corporation birlikte yaptıkları açıklamada, şirketin üç aşamalı bir yatırım kararı aldığını bildirdi. Yatırımların, Gebze ve Tuzla bölgelerinde kurulacak bir adet Dağıtım Merkezi ve bir adet Likit Yakıt Mühendislik ve Hizmet Merkezi’nin yanı sıra İzmir Serbest Ticaret Bölgesi’nde kurulacak yeni bir Yağ Pompası ve Kayış Üretim Tesisi’ni kapsadığı kaydedilen açıklamada, Gates yatırım projesi kapsamında hayata geçirilecek yeni üretim tesisinin, ilk etapta özellikle Avrupa’da hızlı bir şekilde artan talepleri destekleyeceği ifade edildi. Bu yılın son çeyreğinde temel atmayı hedefleyen Gates’in, 2010 yılında üretime geçeceği belirtildi. Gates Corporation Başkanı John Bohenick, Türkiye’nin, ülke ve bölgelere ulaşmada bulunduğu önemli merkezi ve stratejik konumun altını çizerek, bu girişimlerinin, Avrupa otomotiv sektöründe giderek artan ürün ve hizmet taleplerini karşılamalarına olanak vereceğini bildirdi. Bohenick, "Gerek kaliteli iş gücü, gerekse güçlü tedarik zeminiyle Türkiye gerçek anlamda dinamik bir coğrafya. Ayrıca var olan müşteri tabanımız için de Türkiye giderek gelişen bir üretim üssü. Dolayısıyla güvenilir bir tedarikçi ve iş ortağı olarak Gates’in Türkiye’de olması, üreticilerin operasyonları için de önemli" dedi.

Sıfırdan yatırım

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz da Gates’in Türkiye’de yatırım kararı almasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. korkmaz, "Gates projesi en başından beri ajansımızın takibinde olan, ’Greenfield’ tabir ettiğimiz sıfırdan bir yatırım. Yatırım Ajansı olarak bu projenin Türkiye’de başarıyla hayata geçirilmesi amacıyla kendilerine A’dan Z’ye son derece kapsamlı bir hizmet verdik" dedi.

25 ülkede faaliyet 5.8 milyar dolar gelir

DÜNYANIN en büyük otomotiv ve sanayi ürün, sistem ve parça üreticilerinden olan Gates Corporation, 25 ülkede 60 noktada faaliyet gösteriyor. Kuzey Amerika’nın en büyük kauçuk olmayan lastik üreticisi şirketin, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Körfez bölgelerindeki tüm büyük otomotiv pazarlarında satış ve pazarlama faaliyetleri bulunuyor. Geçen yıl gelirleri 5.8 milyar dolara ulaşan şirket, dünyada 34 bin kişiyi istihdam eden Tomkins plc’ye bağlı.

Hurriyet.com

Gates Corporation Türkiye'de Yatırım Yapacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bill Gates

Bill Gates

1955 yılında doğdu. Amerikalı girişimci Gates iki kişilik şirketini (Microsoft) başta gelen bir Bilgisayar Software (Yazılım) şirketine dönüştürdü. Gates 20. yüzyılın son döneminde en başarılı şirket patronlarından biri oldu. Seattle/Washington'da avukat bir babayla öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya gelen Gates, henüz oniki yaşındayken özel bir okulda ilk informatik (bilişim) kurslarına...
  2. KİT'ler 2008'de 4 milyar YTL yatırım yapacak

KİT'ler 2008'de 4 milyar YTL yatırım yapacak

Bakanlar Kurulu, Kamu İktisadi Teşebbüslerinin (KİT), 2008 yılı finansman programlarını belirledi. Buna göre KİT’ler 2008’de 4 milyar YTL yatırım yapacak, 3 milyar YTL faiz dışı fazla yaratacak. Bakanlar Kurulu’nun, KİT’lerin 2008 yılına ait Genel Yatırım ve Finansman Programı’nın tespitine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, KİT’lerin 2008'de yaratacağı faiz dışı fazla 3...
  3. Keskinoğlu 28 milyon dolarlık yatırım yapacak

Keskinoğlu 28 milyon dolarlık yatırım yapacak

KESKİNOĞLU Grubu’nun, 2008’de yüzde 36 büyüme hedeflediği ve yıl sonuna kadar 28 milyon dolar yatırım yapacağı bildirildi. Keskinoğlu’nun, ileri işlenmiş piliç eti, kuluçka (civciv üretimi) ve Ravika zeytinyağı üretiminde yüzde 50 kapasite artışı, ayrıca yeni soya işleme tesisi ve organik gübre üretim tesisi için toplam 28 milyon dolar bütçe ayırdığı belirtildi. Şirketten yapılan...
  4. Türkiye'de Multi Yatırımı Yok

Türkiye'de Multi Yatırımı Yok

AVRUPA’nın önde gelen ticari gayrimenkul geliştirme yatırımcısı Hollandalı Multi, Türkiye fonu için hedeflediği 4.3 milyar Euro’luk hacme ulaştığını ve yatırımlarını kapattığını açıkladı. Fondaki birikimini 21 projeye aktaran Multi Turkmall’un CEO’su Levent Eyüboğlu, "Şimdilik Türkiye’ye yeni yatırım için yeni bir fon kurulması gibi bir planımız yok. Yatırımları varolan projelerimizi...
  5. Justin Bieber Türkiye'de de Yapacağını Yaptı!

Justin Bieber Türkiye'de de Yapacağını Yaptı!

Bu sayfa; Justin Bieber Türkiye'de de Yapacağını Yaptı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünyada her yaptığı olay olan genç ve ünlü şarkıcı Justin Bieber, bir turne kapsamında konser vermek üzere dün İstanbul'a geldi. Skandallarıyla ünlü şarkıcı havalimanında da yapacağını yaptı ve Türk polisini peşinden koşturdu. İşte detaylar... Bieber'in pasaportunu başkomiser...

Sayfayı Paylaş