gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Gayrımeşru kazanan kişilere zekat düşer mi?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

rüyada gayrimeşru bebek görmek Geçimini gayrımeşru yollardan kazanan kişiler zekat verebilir mi ve bu gibi kişilere zekat düşermi sorusuna yanıt olarak gerekli olan bilgileri aktarıyorum [​IMG]

Gayrimeşru yolla elde edilen kazancın sahibi belli ise, bu kazancın sahibine iade edilmesi; belli değil ise, karşılığında sevap beklenmeksizin yoksullara veya hayır kurumlarına verilerek elden çıkarılması gerekir. Bu itibarla, gayrimeşru yolla elde edilen kazancın tamamı ya sahibine iade edilerek veya hayır yolda harcanarak elden çıkarılacağından, zekatının verilmesi söz konusu değildir.

Gayrımeşru kazanan kişilere zekat düşer mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşler Vurulunca Düşerler.. Mi...??

Düşler Vurulunca Düşerler.. Mi...??

Kan dışımıza, gözyaşı içimize akar demiştin. Korkmuştum sözlerinden, yere göğe koymak istememiştim. Sen inatla söylemiştin, durmadan, ağlamalarıma aldırmadan. Şimdi sana bir cevabım var işte... Şıp.. Şıp... Şıp.... Oyuklarını görmüyor musun? Dışarı akması nedendir zannediyorsun? Delip içimizi, içimizden içre yol bulup gitmesi... alıştım.../ yalan.../ uzat.../ düş... düş.../tüm...
  2. burun ucu düşer mi

burun ucu düşer mi

Burun ucu düşebilirmiş....:) Bölümü’nden Doç. Dr. Cenk Şen, rinoplasti sonrası burun ucu düşmeleri hakkında bilgi verdi. Rinoplasti ameliyatları günümüzde artık burnu ciddi anlamda küçültmekten çok şekillendirme ve doğal bir görünüme kavuşturma ameliyatları olarak görülüyor ve uygulanıyor. Rinoplasti isteğiyle başvuran hastalarımızda uzun bir görüşme süreci sonunda yapılacaklar...
  3. Havale yoluyla zekat verilebilir mi?

Havale yoluyla zekat verilebilir mi?

caminin bölümleri Zekatı elden vermek mecburmudur?Zekat havale yoluyla verilebilir mi?işte cevabı: Zekat, bizzat elden verilebileceği gibi, vekalet veya havale yoluyla da verilebilir. Burada önemli olan, zekatın zekat alacak kişiye ulaşmasıdır.
  4. Kardeşe Zekat verilir mi düşer mi ?

Kardeşe Zekat verilir mi düşer mi ?

Kardeşe zekat verilir mi, daha doğrusu kimlere zekat verilir melekler bu hususta bana yardımcı olabilir misiniz lütfen.
  5. Öğrenciye Zekat Verilir mi ?

Öğrenciye Zekat Verilir mi ?

öğrenciye zekat verilir mi zekat öğrenciye verilir mi Genelde zekat verilirken akıllara takılan bir sorudur bu soru melekler :) Öğrenciye zekat verilir mi? Eğer öğrenci ergenlik çağındaysa ve kendine ait malı mülkü yoksa, babası zengin de olsa o öğrenciye zekat verilir. Tam açıklamayı kaynaklarıyla şöyle yapalım... İslâm'da aile fertleri arasında mal birliği değil, mal ayrılığı esası...

Sayfayı Paylaş