gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gaz giderici diyet var mı acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Soru size komik gelebilir ama bu gaz problemi beni öldürecek. Acaba uygulayabileceğim bir diyet var mı gaza karşı, lütfen yardım edin :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Herkesin kalın barsaginda gaz üretilir. Aslinda, barsak gazlarinin çogu kalin barsakta olusur. Gaz genellikle diski yaparken atilir. Bununla birlikte, bazi
    kisilerde olusan asiri miktardaki gaz, bütün gün rahatsizlik
    yaratir.

Barsak Gazinin Bilesimi
    Barsak gazi baslica bes maddeden
    olusur: Oksijen, azot, karbondioksit ve metan. Kötü koku genellikle bilesimde
    daha az miktarlarda bulunan hidrojen sülfid ve amonyak gibi diger maddelerden
    kaynaklanir.

Azot ve oksijen soludugumuz havada bulunur ve hava
    yutuldugunda barsak gazinin içinde bulunabilirler. Karbondioksitin bir bölümü
    ince barsakta üretilir. Hidrojen, karbondioksit ve birçok kiside metan, ince
    barsakta sindirilmemis ve emilmemis karbonhidratlarin, kalin barsaktaki
    bakteriler tarafindan fermantasyonuyla olusur.

Barsak Gazina Neden Olan
    Gidalar
    Asiri gaz olusmasina neden olabilecek gidalar arasinda nohut ve
    fasulye, bugday, yulaf, kepek, lahana, misir ve salgam bulunmaktadir. Bir
    sindirim enzimi olan laktoz yetersizligi olanlarda süt ürünleri de sorun
    yaratabilir. Fazla lifli gidalarla beslenme ve hacim olusturucu müshillerin
    kullanimi da asiri miktarda barsak gazina yol
    açabilir.

Bazen, asiri miktardaki gaz sindirim sistemindeki
    bir hastaliktan kaynaklanabilir; hastalik tedavi edildiginde, çogu kez gaz da
    azalacaktir. Ancak çogu durumda, gazin kaynagi bir hastalik degildir.

Çok can sikici olabilse de, asiri barsak gazi önemli bir durum degildir. Bazi
    insanlar belirli \”gaz yapan\” gidalari, özellikle fasulye ve süt yemekten
    kaçinarak bu durumun düzeldigini kesfederler.

Yutulan
    hava barsak gazlarinin küçük bir bölümünü olusturur. Diger taraftan, midenizde
    hissettiginiz siskinlik genellikle yutulan havanin sonucudur. Hava, yiyecek ve
    içeceklerle birlikte ya da baska nedenlerle yutulabilir.

ya da sakiz çignemek soruna katkida bulunabilir. Gegirme ve karnin üst
    bölümündeki basinç hissi yutulmus havanin bir sonucu olabilir. Hava yuttugunuzun
    farkina varmayabilirsiniz. Gazli içecekler midede karbondioksit açiga çikararak
    gaz olusmasina yol açabilir.

Yutulan havanin bir bölümü gidalarla
    birlikte ince barsagin içinde ilerler. Bu havanin bir kismi vücut sivilarinda
    çözünür ve sonuçta akcigerler yoluyla atilir.

gaz giderici diyet var mı acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerde gaz giderici bitkiler

Bebeklerde gaz giderici bitkiler

bebeklerde gaz giderici bitkiler bebek gaz giderici bitkiler bebeklerde ilaçlar bebekler için bebeklerde gaz giderici bitkiler, ilaçlar, gaz giderme, Gazı olmayan bebek olmaz elbette ama önemli olan bebeğinizin gazını nasıl gidereceğinizi bilmenizdir Melek'ler. Zira bu yazımızda bebeğinizin gazını giderecek bitkilere yer verdik. Buyrun Melek'ler:) Gaz Giderici Şifalı Bitkiler Gaz...
  2. Dukan Diyet Tarifleri var mı

Dukan Diyet Tarifleri var mı

Arkadaşlarım acil diyete gireceğim de bana dukan diyet tarifi lazım bu hususta yardım lütfen acilen 5 kilo vermem lazım
  3. Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Paleo Diyeti Yapanlar Var mı

Arkadaşlarım paleo diyeti ve beslenme tarzını benimsemek istiyorum başladım başlayacağım. İnanılmaz halsizlik vs durumum var bu diyet hakkında bana yapanlar bilgi veribilir mi teşekkürler.
  4. Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Adaptasyon Nedir acaba bilen var mı burada

Kızlar ben Adaptasyon Nedir gerçekten merak ediyorum acaba aranızda Adaptasyon Nedir bilen var mı? Adaptasyon Nedir ne demektir bilen bir arkadaşım varsa bana yazsın da öğrenim bende:)
  5. diyet aşure tarifiniz var mı

diyet aşure tarifiniz var mı

Aşure zamanı geçti mi bilmiyorum ama tatlı bu her zaman yenir diye düşünüyorum :D Sizden diyet aşure tarifi istiyorum.Şekerim var ama aşureyi de çok özledim, varsa tarifiniz çok memnun olacağım :D

Sayfayı Paylaş