gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gaziantep gelenekleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

gaziantep gelenekleri

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

gaziantep gelenekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gazİantep

Gazİantep

GAZİANTEP GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 7.642km² Nüfus: 1.140.594 (1990) İl Trafik No: 27 Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en eski kültür merkezlerinden birisi olan Gaziantep, MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmıştır. Antik ulaşım yollarının, stratejik bazı konumların birleştiği, savunmaya ve...
  2. gaziantepte kına yakma geleneği vekına türkülerinin üzerine bir araştırma

gaziantepte kına yakma geleneği vekına türkülerinin üzerine bir araştırma

kına sürme oyunları kına yakma oyunu yakma oyunları sünnet kınasında söylenen türküler oyna Türk halk müziği repertuarı içerisinde hüzün verici sözleri ve insanı etkileyici melodisi ile kına türkülerinin çok özel ve önemli bir yeri bulunmaktadır. Ülkemizde kına yakma merasimlerinin yapılmadığı ve kına türkülerinin söylenmediği bir yer yok gibidir. Her yörenin kendine özgü bir kına yakma...
  3. gaziantep gelenek görenekleri

gaziantep gelenek görenekleri

gaziantep düğünleri gaziantep gelenekleri gelenek ve görenekleri antep manileri gaziantepin gelenek ve görenekleri GAZİANTEP ÖRF-ADET-GELENEK-GÖRENEKLERİ Gaziantep 7. asırda hazret-i Ömer zamânında İslâm orduları tarafından fethedilerek, Bizanslılardan alındı. On birinci asrın sonlarına...
  4. Gaziantep Resimleri

Gaziantep Resimleri

gaziantep resimleri gaziantep resımlerı antep görüntüleri gazıantep resımlerı Güneydoğunun Parisi Gaziantep resimleri arkadaşlarım Türkiyemin heryeri cennet ve Gaziantep'de bu cennetlerden birtanesi resimlere birlikte bakalım :tik:
  5. Gaziantep gelenek ve görenekleri

Gaziantep gelenek ve görenekleri

Gerçekten gaziantep gelenek görenekleri böylemi ben gaziantepte yaşıyorum gaziantep süper çoooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum

Sayfayı Paylaş