gebe
  1. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Gaziantepteb bir yemek daha

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında Bonita tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İÇLİ KÖFTE MALZEME;
    Harcı için;

20 gr. fıstık veya ceviz içi
    Yarım çay kaşığı tuz,karabiber,tozbiber,pulbiber
    150 gr. az yağlı kıyma,100 gr. soğan
    Hamuru için;
    50 gr. simit(İNCE BULGUR)
    25 gr. çiğköftelik et(KONULMAYADA BİLİR)
    1 adet soğan,20 gr. haşlanmış patates
    Tuz,yarım çiğ yumurta

Harcının hazırlanması;
    Et, önce pişinceye kadar kavrulur.Soğanlar ince ince doğranıp ete eklenir.Daha sonra iyice kavrulur ve baharatlar ile fıstık veya ceviz içi eklenerek kavrulmaya devam eder.Sonra ocaktan alınıp soğumaya bırakılır.
    Hamurun Hazırlanması;
    Hamurun içindeki malzemelerin hepsi katılarak içine soğan rendelenerek iyice yoğrulur.
    Köftenin hazırlanması;
    Yoğurulan hamurdan yaklaşık 40 gr. kadar alınarak (ceviz büyüklüğünde) avuç içinde top halne getirilir.İşaret parmağı ile oyulup içine karışım konur ve yumurta şekline gelinceye kadar yuvarlanır.Ayçiçek yağında kızartılarak servis yapılır.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Gaziantepteb bir yemek daha
    bayılırım içli köfteye ne kadar da lezzetli görünüyor :çitos:emeğine sağlık canım

3. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

bende cok severim ilk defa gordugumde nikahim gunuydu kayinvalidem yapip getirmisti ama esim kardesi yegeni sagolsunlar bana hic birtane birakmadilar :( sonra merak ede ede taaa romanyada bir bayramda bir arkadasim yapmisti superdi ama...hala tadi damagimda

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

hmmm paylasim icin tsk :D

5. Bonita

Bonita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    nisan yagmuru sen antepe gel ben sana kendi elerimle yaparım:) melekler hepiniz için geçerli bu:D

Gaziantepteb bir yemek daha konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir daha

Bir daha

Aşk gözlerde başlar kalpde büyürmüş… Gözlerine baktığımdan beri yüreğimde bir titreme var. İçimi aydınlatan bişey var. Adını daha koyamadığım bir duygu bu. Ölmekle ölmemek arası ,Sevmekle sevecek olmak arası bir şey. Ben senden hiç ayrı kalmamıştım uzun zamandır. Ne şarkılar dindiriyor içimdeki sızıyı nede senle geçirdiğimiz günlerin hayali… Hayallerde bir yerde toz bulutu olup kayboluyor...
  2. Harika bir kazak daha

Harika bir kazak daha

Kesinlikle gösterişli ve güzel duruyor.:)
  3. Benden bir kombin daha :)

Benden bir kombin daha :)

Benden Bir kombin daha meleklerim yine siyah pantolonumla ayrıca çizmelerime uygun çantamda bulunmaktaydı ama elimde değildi.:D
  4. Ünlülerden bir hamile daha!!

Ünlülerden bir hamile daha!!

hamile ünlüler 2011 2011 hamile ünlüler olan ünlülerimiz türk Balayından döndükten 12 gün sonra hamile olduğunu öğrendiğini belirten Ünal, “O kadar güzel bir mutluluk ki, tarifsiz. Emre ile bebek sahibi olmayı zaten hep konuşuyorduk. Balayından döndükten 12 gün sonra hamile olduğumu öğrenince de büyük sevinç yaşadık. Bebek bize evlilik hediyesi gibi oldu” dedi. Milliyet gazetesinin...
  5. Bir şans daha ???

Bir şans daha ???

Arkadaşlar beni duygulandıran bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz:) Karanlıktaymışlar. İki embriyo, bir ana rahminde... Her şeyden habersiz bekleşiyorlarmış, sudan bir beşiğin içinde... Sarılıp birbirlerine, karanlıkta uyumuşlar öylece... Haftalar geçmiş, ikizler gelişmiş. Elleri, ayakları belirginleşmiş. Gözleri çıktıkça meydana, İkisi de çevrede olup biteni fark...

Sayfayı Paylaş