gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gebe bir kadın nasıl yaşamalı? Çevresindekiler ona nasıl davranmalı?

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

onlar yaşamalı onlar yaşamalı oyunları oyunu onlaryaşamalı Gebelik normal yaşantıyı değiştirmeyi gerektirmez. Ancak gebe kadın, mümkün olduğunca sakin, kaygı ve baskılardan uzak yaşamalı ve dengeli beslenmelidir. Herşey normal olduğu sürece hareketliliği kısıtlamaya gerek yoktur. Hamile bir kadın günlük yaşamını ve çevresi ile ilişkilerini kısıtlamadan devam ettirmeye çalışmalıdır. Gebelik sırasında kesinlikle sigara içilmemelidir.
    Sigaranın bebeğin düşük kiloda doğmasına ve huzursuz bir bebeklik geçirmesine neden olduğu bilinmektedir. Kocası da, sigarayı bırakmasa bile, eşinin yanında içmemelidir. Gebe, alkol kullanmaktan da kaçınmalıdır. Gebenin duygusal dünyasının ne kadar duyarlı olduğu yakın çevresi tarafından hiç unutulmamalıdır. Korku ve endişeleri, öncelikle eşi tarafından özen ve anlayışla karşılanmalıdır. Bu destek yalnızca gebelik sırasında değil, doğum ve doğumdan sonra bebekle birlikte yeni yaşantının düzenlenmesinde de devam etmelidir.

gülfem_MG bunu beğendi.
Gebe bir kadın nasıl yaşamalı? Çevresindekiler ona nasıl davranmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir engelli insana nasıl davranmalı?

Bir engelli insana nasıl davranmalı?

engellilere nasıl davranmalıyız engelli insanlara nasıl davranmalıyız özürlülere engellilere yardım edilir yardım edebiliriz 1.) Engelli bir insanın eli-kolu olmasa dahi, elinizi uzatarak selam verin. Engelli kişi size nasıl davranacağını bilir. 2.) Yardım etmeden önce yardım isteyip istemediğini sorun. İstek olmadan yardım etmeye kalkmayın. 3.) Kendinize göre yardım etmeye kalkmayın....
  2. ailede kadın nasıl davranmalı

ailede kadın nasıl davranmalı

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı engelli insanlara davranmalıyız kocama davranmalıyım bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir. Tutumlu olmalı, zira (c.c.) israf edenleri sevmez. Evde herşeyi dikkatli ve itina ile kullanmalı. En ufak ve değersizmiş...
  3. Saliha olan bir hanım evlilikte nasıl davranmalı?

Saliha olan bir hanım evlilikte nasıl davranmalı?

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı bir kadın kocasına davranmalıdır Mü'min olan evli bir hanım evlilikte nasıl davranması gereklidir ve nelere dikkat etmelidir 1- Saliha.bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir. 2-Tutumlu olmalı, zira Allah (c.c.)...
  4. nasıl davranmalıyım

nasıl davranmalıyım

sevdiğm cocuk 7 aralık doğumlu ona nasıl davranmalıyım ???
  5. nasıl davranmalı

nasıl davranmalı

şimdi bzim sınıfta bir kız var üst sınıfdan birini sevyor. sürkli her tenefüste onu görmek için çabalıyor sizce nasıl davranmalı. ben ona sürekli etrafında dolaşmaması gerektiğini ve kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. küimseye söylemedi ama hep onu görmek için oradan oraya gidiyoruz. diyorum git sınıfına bak bakamam diyor beni gönderyor ne yapıor git bak diye. bana baktımı diye hepbana...

Sayfayı Paylaş