gebe kalamıyorum. neler yapmalıyım?

zzeynepp

Yeni Üye
Üye
gebe kalamıyorum. neler yapmalıyım?
iyi günler hanımlar. siteye yeni üye oldum. aslında ara ara hep yolum düşüyordu buraya ama artık ne yapacagımı bilmiyorum.
kısaca bulundugum durumu anlatayım size. 1 yıldır korunmadıgımız halde gebelik gerçekleşmedi. bunun 5-6 ayını saymıyorum çünkü o dönemler düzensiz adet görüyordum. işin aslıda adet düzensizligi olunca biz bu korunma işini bırakalım dedik bi korkuyla. bi kaç sefer 2 aya bir 3 aya bir geldi adetim. o dönemde doktora gittim alttan muayene etti. herhangi bi sorun olmadıgını söyledi 3 aylık bi ilaç verdi ilaçla günlerim düzeldi. bırakıncada 10 ar günlük gecikmelerle regl oldum. doktora tekrar gittim. adet günümün 2. günü yine alttan muaye oldum hormon testi yaptırdım. yine sonuç aynı yumurtalıklar rahim agzı vs. temiz. hormonlar normal. evlendikten sonra 15 kilo almıştım nezaman bi 7-8 kilo verdim ozaman regl dönemlerim düzeldi. suan toplamda 12 kilo gitti. dahada devam ediyorum vermeye. regl düzeldi kilo verdim falan umudum artmıştı ancak yine her ay hayal kırıklıgı. aslında cok takmıyordum. son 2-3 aydır takmıyorum desemde içimden bişeyler gidiyor. acabalarla yasıyorum neyse benim sorum şu normal muaneyle sorun yok gözüküyor. 1 yılda oldu benim izlemem gereken yol ne. neler yaptırmam lazım normal muayeneyle(alttan ultrason) görünmeyen sorunlar olabilirmi? bunlar nasıl görünür nasıl tespit edilir. neler yapmalıyım. lütfen bi yol gösterin bana. doktora gitip hiç bi sorun yokkende bazı tedavi uygulamalarına maruz kalmakta istemiyorum. ama en azından gebe kalmama engel olabilecek ve normal muayene ile tanısı konamıyacak sorunlar olabilirmi? olabilirse nasıl tanı konabilir neler yaptırmalıyım? diyeceksinizki doktora git o sana ne gerekiyorsa yapar ben gitmeden bilmek bilgi sahibi olmak istiyorum. birde bi çok insanın sorunu bu ki iyi bi doktor eksikligi. beni bilgilendiren bi doktorla karşılaşmadım daha ne yazıkki. bu yüzden varsa bildikleriniz benle paylaşın lütfen ve bende ona göre dogru adımlar atmaya çalışayım. şimdiden teşekkür ederim<!-- google_ad_section_end -->

zeynep aramıza hosgeldın bende once doktora gıtmenı tavsıye ederım fsh ını olctur yumurtalıklar calısmayabılır bırde kaç yasındasın ? bende 35 yasındayım adet duzensızlıgı vardı doktora gıttım yumurtalıkklar calısmıyor dedı sımdı horman ılacı verdı ınş bızde meleklerımıze kavusuruz.

25 yasındayım. yumurtalıklarımın çalıştıgını söyledi doktor. o açıdan bi sorun yok sanırım. ama merakım baska nasıl sorunlar olabilir. doktora gidecegim muhakkak. işte biraz bilgilnerek gitmek istiyorum. bu fsh genel hormon testi ile tespit ediliyormu. yoksa özel bi testlemi? ay çokmu cahilim ne.
teşekkür ederim cvp verdigin için. inş ya meleklerimize kavuşuruz. rabbim kimseyi kucagı boş bırakmısın.

Geri