gebe kalmak için neler yapıyoruz

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

hamile kalmak için iğne tedavisi tek yumurtalıkla hamile kalınır mı tek yumurta ile kalınır mı yumurtayla süt buharı Anne olabilmek için ne tür aşamalardan geçtik neler yaptık melekler hep beraber bakalım kendimden başlıyim
    evliliğimin 11 ayında dr gittim önce klomene başladık yanında pregnil iğne
    6 ay böyle devam ettik
    sonrası rahim filmi
    arkasından 3 aşılama
    aşılamadan sonra lapraskopi kanallar tüpler tıkalı ve yapışıklık saptandı olumlu olan sadece kanallardardan birinde sızıntı şeklinde açıklık ve yumurta rezervimin iyi olması 6 ay ilaçsız dönem
    sonrası dr tüp bebeğe karar verdi bizsse kararsızdık
    ondan sonra başladık onun bunun dediğine ebegümeci haşladım suyunu içtim ve buhar banyosu yaptım süt kaynattım buhar banyosu yaptım ayaklarımda yazın bile çorap vardı bol bol anason ve kekik çayı içtim her öğün tere yedim türbeye gittim muska yaptırdım:hhh: biz böyle tüp bebek olayını salladık sonra bir gün bir gazetede tıkalı kanalların kateterle açılabileceği haberini gördük DR la irtibata geçtik film çekip göndermemi istedi tekrar çekip gönderdim DR hamile kalmam için hiç bir sebebin olmadığını dedi YANİ 7 yıldır gittiğim dr dan farklı konuşmuştu aradan bir kaç yıl geçti ve tüp bebeğe karar verdik muayene olduğumda durum eskisindende kötü olmuştu yumurta rezervimde azalma olmuştu daha önceleri yumurta sayım 15 ken şimdi 450cc gonalf kullanmama rağmen ultrasonda 4 tane görünüyordu yumurta toplama işleminde iki tane olduğu görüldü diğer ikisi boşmuş iki embriyom vardı ikiside bir gün arayla gelişimlerini durdurdu evet anlamıştım erken yaşta tüp bebek yapın deyimini ama iş işten geçti siz siz olun tüp bebeği ertelemeyin gerçekten yaş faktörü çok önemli ama ümidinizide asla kaybetmeyin asla çocuğunuzun olmayacağını düşünmeyin olumlu düşününki olumlu olsun :)

yesi, hurish, geveze ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. MaWiM

Cevap: gebe kalmak için neler yapıyoruz
    Canımın içi hiç sıkma canını Rabbim zamanı geldiğinde eminimki yavrunuzu size verecektir gönlünüzü ferah tutun Allah büyüktür:)

orjinal-catlaq ve geveze bunu beğendi.
  3. MaWiM

Sağol benim kadim dostum:kiss: inşallah olacak bende senin oğluna verecem kızımı:)

geveze bunu beğendi.
  4. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye

adminime katılıyorum çitosunn ...bende 1 sene beklemiştimm çok şükür şimdi 2 yaşında bir oğluşum varr ama ikinciyi istiyoruzzz hadi hayırlısı olsun hakkımızdaaa:):):)

geveze bunu beğendi.
  5. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye

ben doktora gittim ikinci bebiş için hormon tahlili yaptı bana tek yapmam gereken stersten uzak dur dedii ve diyet önerdiii....emin olll morelin en akdar ii olursa sterseten ne kadar uzak olursan ne kadar dilersen RABBİM en kısa zamanda veriyor inşallahh verir herkesee nasip eder...

geveze bunu beğendi.
  6. MaWiM

canım Allah bağışlasın yavrunu umarım en kısa zamanda ikici bebeğini kucağına alırsın:)

geveze bunu beğendi.
  7. *jellibon*

*jellibon* Yeni Üye

çok güzel yazmışsın çitos ablam. senin bu umuduna ve inanç gücüne hayranım. ben 2 senede yıldım. sen ki kaç senelerce beklemişin. rabbimin sınamasını çok ama çok güzel geçeceksin adım gibi eminim. senin gibi bbirini iyiki tanıyorum. her sözünde bir ders bir öğüt var. Rabbim sana meleğini en hayırlı zamanda versin ablam. inancın ve umdun kimbilir kaç kere kırılmıştır. ama hep dimdik durmayı başarmışın. allah eşinizle sana ağız tadı versin. yuva çocuk değildir. allah size uzun ömür,bol sağlık,ve beraber yaşlanmayı nasip etsin........

8. MaWiM

Canım benim:kiss:güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.Canım en büyük yıkım laproskopiden sonraki açıklamaydı doktorum milli piyangonun size çıkma olasılığı neyse çocuğunuzun olma olasılığı (normal yolla) okadar demesiydi o an ölmek istedim kendimi meyve vermeyen bir ağaç gibi hissettim.Zamanla kendimi bu duruma alıştırdım meyvem yoksa gölgem var dedim:) evet artık eskisi gibi ümitsiz değilim Rabbim her şeyin hayırlısını yapsın umarım en kısa zamanda sende sağlığına kavuşursun Rabbim tüm evlat isteyenlere versin olanlarınkini de bağışlasın:)

geveze ve sılam_nisa bunu beğendi.
  9. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek

Citosum allah büyük ins yavrunu kucagina alacaksin dua ediyorum hepimiz icin :)
    hmm simdi sira bende
    3,5 yildir evliyim Ocak 2008de korunmayi biraktim
    korunma konusundada dipnot ben bazi rahatsizligimdan dolayi evlenmeden öncede dogum kontrol hapi kullandim yani kisa kesersek tam 7 yil bu haplari kullandim
    korunmayi biraktiktan sonra dra gittim görünürde bi sorun yok dedi kist falan yani yokmus
    Ocak 2009 da hormon testi yaptirdim iyi cikti
    1 ay öncede esim spermiogram cektirdi ve sperm sayisinin yüksek ama hizinin düsük oldugu söylendi
    bi test daha yapalim dedi dr
    simdi esime vitamin E veriyorum ayrica keciboynuzu kürü iciriyoum :D
    2 hafta sonra bi test daha yapacak ona göre duruma bakacaz
    hizda bi degisiklik olmazsa tüp bebek dedi doktor
    insallah esimdeki sorun düzelir ve bende tüp tikanikligi vs gibi seyler yokturdur
    simdilik kafami takmiyorum sonuclari aliym yazarim zaten:)
    hakkimizda hayirlisi arkadaslar...

yesi ve geveze bunu beğendi.
  10. MaWiM

Carizmam öncelikle rabbim sanada en kısa zamanda evlat versin:kiss: umarım her şey yolunda gider sperm sayısını hem çoğaltmak ve hızlı olmasını sağlamak için eşine muhakkak bir bardak süte 1 yemek kaşığı fındık tozu katıp günde iki bardak içir işe yarayacaktır çok geçmiş olsun canım hakkımızda hayırlısı olur inşallah:)

yesi ve geveze bunu beğendi.
  11. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek

canim ablam bunuda yapiyorum senin fikrindi sen söyler söylemez hemen uygulamaya basladik bedne iciyorum :)
    seviyorum sizi :kiss:

12. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye

teşeşkürlerr canım çitosumm mucux:)

13. *jellibon*

*jellibon* Yeni Üye

ablam süpersin anında hemen bir kür yazıvermiş. nasıl aklında tutuyon bunları :D ben ilaç içmeyi bile unutyom bazı. vallahi helal olsun süpersin :hhh:

14. MaWiM

Valla ablası yararlı olupta aynı zamanda iyi sonuç veren şeyleri unutmuyorum:)en yakın arkadaşımın eşinde bu sorun vardı bu kürü uyguladı eşinde sorun kalmadı umarım en kısa zamanda hepimizin bebişi olur:)

15. MaWiM

sperm sayısını çoğaltma
    Çocuk sahibi olabilmek için sperm sayısının belli bir düzeyde olması lazımdır. Sperm sayısının azlığından dolayı çocuk sahibi olamayanlara İbrahim saraçoğlundan süper bir kür tarifimiz var. Bu formül sperm sayısında düşme olan erkekler için…Hazırlanışı: 7-8 tane keçiboynuzunu kırıp yarım litre sıcak suya atarak 7-8 dakika kaynatın. Elde edilen suyu 3 ay boyunca düzenli olarak tüketin
    kaynak:ibrahim saraçoğlu

DENENMİŞ TARİFLER
    paça çorbası
    taze soğan
    yemeklere karabiber koyun
    balın içine fındık badem çam fıstığı yer fıstığı tarçın karışımı yapıp her gün kadın ve erkeğin 1 yemek kaşığı alması şart
    sofradan salatayı eksik etmeyin ve hep taze soğan kullanın
    son olarak horoz eti
    1 bardak süt 1 yemek kaşığı toz fındık kendiniz kabuklu alıp evde dövün ve içine nebat şekeri bulabilirseniz 1 yemek kaşığı koyun erkek ve kadın için çok yararlı
    eşinizle muhakkak günde 1 fincan dahi olsa kekik demleyip balla tatlandırıp için
    kaynak:çitos

geveze ve burçemm bunu beğendi.
gebe kalmak için neler yapıyoruz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istiyorum.gebe kalabilmek için yapılması gerekenler

hamilekalmakistiyorum hamile kalabilmek için yapılması gerekenler hamile kalmak için yapılması gerekenler kalmak istiyorum gebe Hamile kalabilme Kararınızı verdiniz ve bir bebeğiniz olsmasını istiyorsunuz… Sağlıklı bir hamilelik için önemli bazı konulara dikat etmeli ve bilmelisiniz. Kadınlarda gebelik için en verimli günler, kadında yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesidir....
  2. Gebe kalmak için şifalı bitkiler

gebe kalmak için bitkiler hamile kalabilmek için şifalı bitkiler hamile kalmak icin macun Gebe kalmak için şifalı bitkiler hakkında sizlere gerekli bilgileri aktarıyorum hangi bitkiler gebe kalmanızı kolaylaştırıyormuş bakalım Annelik sonderece keyifli ve bir o kadar da kutsal bir şey. Her kadın doğası gereği bir bebek gördüğünde iç geçirir ve günün birinde kendi çocuğunu kucağına almak...
  3. Gebe kalmak için doğru birleşme

Anne olmak kadar kutsal ,güzel bir duygu yoktur heralde..Bir çok kadın bir takım nedenlerle gebe kalamaktadır.Peki gebe kalmak için doğru birleşme yapıyormuyuz?Sorunun cevabını konumuzda görebilirsiniz:) 1. ADIM: YUMURTA TAKİBİ Çocuk isteyen ama bir türlü istediklerini elde edemeyen çiftlerin çoğu genelde doğru zamanda doğru adımı atmadıkları için, doğru birleşmeyi yapmadıklarından da...
  4. Gebe Kalmak İçin İncir!..

gebelik için, incir, incir kürü, hamile kalmak, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili gebe kalmak isteyen melekler, Sizlere çift çizgiyi gösterebilmek için elimizden gelen araştırmayı yapıyoruz.Yeni bilgimiz incir kürü!.. Prof. Dr. ibrahim Saraçoğlu, yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda ,yumurta sayısını...
  5. Erken gebe kalmak için ne yapmak gerekir ?

Erken hamile kalmak için beslenme, erken gebelik için ne yapmam gerekir, ne yapmalıyım ? Öncelikle herşeyden önce meleklerim, stres olayına girmeyeceksiniz ve kesinlikle " ben gebe kalamayacağım " korkusuna asla kapılmayacaksınız. Adetlerinizi düzenli takip edeceksiniz. Kesinlikle yumurtlama günü hakkında bilgiler edineceksiniz. Eşiniz sigara ve alkol kullanıyorsa yada siz, eşinize...
  6. gebe kalmak için neler yaptınız hangi zorluklardan geçtınız?

gebe kalamıyorum sorun ne olabilir? kolay gebe kalabilmek için yapılabilecekler arkadaslar bu bölümunde gebe kalmak için neler yaptık neler denedik onlar hakkında konusalım bir cok arkadasımız gebe kalmakta zorluk cekiyor uyguladımız kürler olabilir burada paylasırsak diğer arkadaşlarımızda faydalabilir..
  7. Gebe Kalmak İçin En Önemli 6 Gün!

gebe kalmak için hamile kalabilmek için hangi günler hamile kalınır Sevgili melekler, uzmanlar, regl dönemi düzenli seyreden kadınlar için, hamile kalabilecekleri şu günlere dikkat çekiyor: "Her ay, adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17.günler arası". Uzmanlar bu günlerde kadınların gebe kalma şansının çok daha yüksek olduğunu belirtiyorlar. Uzmanlar, planlı hamileliğin hem...
  8. Gebe Kalmak İsteyenler Neler Yemeli?

gebe kalmak için hamile kalmak için gebe kalmak için neler yenmeli Sevgili melekler, artık bir bebek sahi,bi olma zamanı geldi diyorsanız, şimdiden beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizde fayda var. Ortalama 3 ay öncesinden başlamanız gereken düzenli beslenme alışkanlığı için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Buna göre Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Murat...
  9. Gebe Kalmak İçin Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

gebelik hesaplama, yumurtlama günü nasıl hesaplanır, yumurtlama günü hesaplama Hamile kalmak için en uygun zaman yumurtlama döneminiz olduğunu unutmayın. Eğer gebe kalmayı düşünüyorsanız ve düzenli bir şekil de regl oluyorsanız yumurtlama gününüzü hesaplamak çok kolay.... Hamile kalmak isteyenler için gebe kalma olasılığı en fazla olan yumurtlama gününü nasıl hesap edeceğiniz hakkın da...
  10. Gebe kalmak için en uygun pozisyon nedir?

hamile kalmak için hangi pozisyon olmalı,gebe kalmak için hangi pozizyon uygun,hamile kalmak için nasıl pozisyon almalıyım,hamile kalmak için uygun pozisyonlar hakkında bilgiler Çocuk sahibi olmak isteyen birçok çift en kolay yolu ve de en hızlı şekilde nasıl bebek sahibi olurum diye araştırma yaparlar. Bazı çiftler korunurken bebek sahibi olurken bazıları da korunmadığı halde hızlı...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. ebegümeci ile hamile kalanlar

,
  2. ebegumeci buharina oturmak

,
  3. maydonoz suyuna oturmak

,
  4. vicks ile hamile kalanlar,
  5. soğan suyu buharına oturmak,
  6. hamile kalmak icin ebegümeci,
  7. soğan suyuna oturmak,