gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Gebe kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Günümüzde evlilik dışı ilişkilerin artması ile bir çok bayan hamile kalmaktan korkuyor ve bu hamileliği istemiyor.Bunun yanısıra yaşma koşulları da anne olma isteğini reddediyor.Sayfamıza sık olarak hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim,gebeliği nasıl engelleyebilirim gibi sorular gelmekte.Bizde merak edilen bu sorular hakkında araştırma yaptık ve gebeliği engelleyen yöntemleri sizler için hazırladık. Öncesi İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım , Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem hakkında ki konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
    Bir çok çift çocuk hayaliyle yanıp tutuşurken ,bir çoğuda bazı nedenlerden ötürü çocuk istemiyor.Özellikle cinsel deneyimi olmayan gençler,öğrenciler yada yeni evliler,kariyer planı yapanlar ,istenmeyen gebelikler için yöntemler aramakta.Gebelikten korunma yöntemleri nelerdir,hamilelik nasıl engellenir detayları paylaşıyoruz.

Gebeliğin en uygun olduğu dönem ovülasyon günleridir.Bir çok çift geri çekilme yöntemi ile bu şekilde gebelikten korunmaya çalışır.Bu yöntem % 100 koruma sağlamıyor.Bir çok çiftin tercihide prezervatif en sağlıkısı diyebiliriz.Özellikle de cinsel hastalıkların bulaşmasını engelelr.Ve dünyada kullanılan en sık doğum kontrol yöntemlerindendir.Prezervatif yırtık delik olmadığı müddetçe istenmeyen gebelikten korur..Prezervatif genellike evlilik dışı ilişki yaşayanlar için ideal bir korunma yöntemidir.Bunun dışında doğum kontrol hapları,ve spirail var.Spirail de en sık kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden .Güvenirliği yüksektir yalnız kayma gibi durumlarda gebelik söz konusu olabilir.Doğum kontrol haplarıda unutulmadığı düzenli alındığı müddetçe güvenilir bir doğum kontrol yöntemidir.Ve ertesi gün hapları istenmeyen gebelikler için ilişkiden sonra kullanılır.Güvenirliği %100 değildir.Şüpheli ilişki sonrası bayanların çoğu vajinal duş yapıp gebelikten korunduğunu sanıyor oysa bu işlem sağlık açısından hem zararlı hemde gebeliği engellemez.Rahimde enfeksiyonlara yol açabilir.Şimdi sizlere güvenilir doğum kontrol yöntemlerini uzmanlarından derleyerek paylaşıyoruz.

gebeliği önlemek.jpg

Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

• Adet süreci çok düzenli olan bir kadın, adet döneminden önceki yedi gün boyunca yaşadığı; ve üç gün sonra yaşayacağı ilişkiler sırasında hamile kalmayacaktır. Ancak bunun yine de çok kesin bir yöntem olmadığını belirtmeliyiz. Yine de ilişki için bu zamanları tercih edebilirsiniz.

• İlişki sırasında, normal sürecin devam etmesine karşın, erkek ilişkinin sonucuna ulaşmadan önce kadından ayrılır; ve su dışarı akıtılırsa, yine hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

• Kadın, ilişkiye başlamadan önce, bir süngeri sirkeye batırır, ve sonrasında da o süngeri vajen içerisine yerleştirirse, birliktelik sonrasında süngerin çıkartılması halinde, hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

• Hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, erkeğe bu durumu belirtir; ve erkek birliktelik öncesinde korunma yöntemini seçerse, yine hamile kalınmayacaktır.

• Yaşanan ilişkinin sonrasında, kadının, bölgenin içini ılık sabunlu su ile yıkaması halinde, hamilelik önlenecektir.

• Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım diyenler için önerilen bir diğer yöntem de, kadının, birliktelik öncesinde bölgeye, kimyasal fitil yerleştirmesidir. Bu fitil hamile kalmayı önlemeye yöneliktir.

• Eğer düzenli bir birliktelik söz konusu ise, doğum kontrolünde spiral kullanılabilir. Uygulamanın uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Spiral kalıcı bir çözümdür, ve belirli aralıklarla değiştirilmesi halinde, birliktelik sorunsuzca devam ettirilebilir.

• Doğum kontrol hapı kullanmak da etkili bir korunma yöntemidir. Kadının bu hapı düzenli olarak her gün kullanması gerekir. Regl döneminde ara verilen hap kullanımına, sekizinci gün, yeni kutu ile, kalındığı yerden devam edilir.

• Doktor tarafından uygulanan bir diğer yöntem, kısırlaştırma yöntemidir. Bu yöntemin, bir daha kesinlikle hamile kalınamamasına yönelik olduğu, ve sadece, doğumun, kadın için tehlikeli olduğu zamanlarda uygulandığı unutulmamalıdır.

• Bir pamuğa saf limon suyu konularak, bunun birliktelik öncesinde rahim içerisine yerleştirilmesi, birliktelik sonrasında çıkartılması da, hamile kalmaya yönelik alınabilecek diğer bir önlem olarak belirtilmektedir.

• Bir çorba kaşığı lahana çiçeği iki çorba kaşığı lahana tohumu ile birlikte karıştırılıp, havan içerisinde toz haline gelene kadar dövülür. Ardından bir kahve kaşığı kuru nane bir çay bardağı kaynar suyun içerisine konulur. Bu karışım on dakika bekletilir. Ardından biraz önce toz haline getirilen lahana karışımı yavaş yavaş kuru nane çayının içerisine ilave edilir. Tüm malzemeler karıştırılarak bir hamur hazırlanır; ve bu hamur yuvarlanıp top haline getirilir. Bu topun, birliktelik öncesinde güzelce temizlenen rahim içerisine yerleştirilmesi, sonrasında da çıkartılması gerekir.

2. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Kimi çocuk sahibi olmak için nelere katlanır, kimide çocuk sahibi olmak istemez. Genelde çalışan bayanlar kariyer planları yaparken , hamile kalma planını erteler. İstenmeyen gebelikten korunmak için , uygun bir korunma yöntemi arayışın da olur.Günümüzde en sık tercih edilen korunma yöntemleri, spiral, prezervatif, doğum kontrol hapları,aylık iğneler,geri çekme yöntemi, takvim yöntemi ,kadın prezervatifi gibi. Bu korunma yönetmlerin den en riskli olanları geri çekme ve takvim yöntemidir.Hamile kalamk için henüz erken diyiyor ve nasıl korunacağınızı bilmiyorsanız ,size yakın sağlık kuruluşların dan yardım ve destek alabilirsiniz..

3. didem ela

didem ela Forum Okuru

doğum kontrol hapıyla korunuyorum 3 gün düğün telaşından yutmayı unuttum lekelenme var :( hamile kalırmıyım

4. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Eğer arka arkaya 2 gün yada daha fazla hap almayı unutmuşsanız bu durumda doğum kontrol yönteminin koruma etkisi geçmiş olabilir ve 7 gün boyunca ek bir korunma yöntemi de ekleyerek (prezervatif gibi) hapları birer birer almaya devam etmelisiniz.

Gebe kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  2. gebe kalamıyorum. neler yapmalıyım?

gebe kalamıyorum. neler yapmalıyım?

iyi günler hanımlar. siteye yeni üye oldum. aslında ara ara hep yolum düşüyordu buraya ama artık ne yapacagımı bilmiyorum. kısaca bulundugum durumu anlatayım size. 1 yıldır korunmadıgımız halde gebelik gerçekleşmedi. bunun 5-6 ayını saymıyorum çünkü o dönemler düzensiz adet görüyordum. işin aslıda adet düzensizligi olunca biz bu korunma işini bırakalım dedik bi korkuyla. bi kaç sefer 2 aya bir...
  3. İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

gebeliği önleyen yöntemler,gebeliği önlemek ,gebe kalmak istemiyorum,hamile kalmak istemiyorum,hamile kalmayı engelleyen yöntemler Doğum kontrolü için uygulanacak yöntem, ailenin dini, ahlaki değerlerine uygun ve kişinin sağlığına da zararsız olmalıdır. Etkili ve sağlıklı doğum kontrolü yöntemi uygulandığında çeşitli yararlar sağlanabilecektir: · Ebeveynler çocukların yetiştirilmesine ve...
  4. Hamile kalmak isteyenlere tavsiyeler

Hamile kalmak isteyenlere tavsiyeler

İdeal kiloya gelmek ve bunu sabit tutmak önemli. Beslenme, gebeliğin oluşması ve devam etmesini etkiler. Bu yüzden, dengeli bir diyetin yanı sıra, normal kilonun korunması için kalori alımı da sınırlandırılmalı. Fazla miktarda yağ içeren yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmalı. Yiyecek seçiminde antioksidan ve özellikle vitaminin C ve E’den zengin olanları tercih etmekte fayda var. Bu...
  5. Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım? Önemli Bilgiler

Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım? Önemli Bilgiler

Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım- Hayat şartları, evlilik dışı ilişkilerin artması ya da maddi sıkıntılar hamile kalmamak üzerine bu hep merak konusu olmuştur. Hamile kalmak istemiyorum? Hamile kalmamak için nasıl korunurum? Hamile kalmamak için ne yapılmalı? gibi sorulara anlaşılır üzere yanıtlar arayacağız. Hamile kalmak istemeyenler için özellikle düzensiz ilişkisi olanlar korunma...

Sayfayı Paylaş