Gebe kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.054
  Beğenilen Mesajlar:
  1.444
  Ödül Puanları:
  113
  Günümüzde evlilik dışı ilişkilerin artması ile bir çok bayan hamile kalmaktan korkuyor ve bu hamileliği istemiyor.Bunun yanısıra yaşma koşulları da anne olma isteğini reddediyor.Sayfamıza sık olarak hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim,gebeliği nasıl engelleyebilirim gibi sorular gelmekte.Bizde merak edilen bu sorular hakkında araştırma yaptık ve gebeliği engelleyen yöntemleri sizler için hazırladık. Öncesi İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım , Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem hakkında ki konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  Bir çok çift çocuk hayaliyle yanıp tutuşurken ,bir çoğuda bazı nedenlerden ötürü çocuk istemiyor.Özellikle cinsel deneyimi olmayan gençler,öğrenciler yada yeni evliler,kariyer planı yapanlar ,istenmeyen gebelikler için yöntemler aramakta.Gebelikten korunma yöntemleri nelerdir,hamilelik nasıl engellenir detayları paylaşıyoruz.


  Gebeliğin en uygun olduğu dönem ovülasyon günleridir.Bir çok çift geri çekilme yöntemi ile bu şekilde gebelikten korunmaya çalışır.Bu yöntem % 100 koruma sağlamıyor.Bir çok çiftin tercihide prezervatif en sağlıkısı diyebiliriz.Özellikle de cinsel hastalıkların bulaşmasını engelelr.Ve dünyada kullanılan en sık doğum kontrol yöntemlerindendir.Prezervatif yırtık delik olmadığı müddetçe istenmeyen gebelikten korur..Prezervatif genellike evlilik dışı ilişki yaşayanlar için ideal bir korunma yöntemidir.Bunun dışında doğum kontrol hapları,ve spirail var.Spirail de en sık kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden .Güvenirliği yüksektir yalnız kayma gibi durumlarda gebelik söz konusu olabilir.Doğum kontrol haplarıda unutulmadığı düzenli alındığı müddetçe güvenilir bir doğum kontrol yöntemidir.Ve ertesi gün hapları istenmeyen gebelikler için ilişkiden sonra kullanılır.Güvenirliği %100 değildir.Şüpheli ilişki sonrası bayanların çoğu vajinal duş yapıp gebelikten korunduğunu sanıyor oysa bu işlem sağlık açısından hem zararlı hemde gebeliği engellemez.Rahimde enfeksiyonlara yol açabilir.Şimdi sizlere güvenilir doğum kontrol yöntemlerini uzmanlarından derleyerek paylaşıyoruz.

  gebeliği önlemek.jpg
  Hamile Kalmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

  • Adet süreci çok düzenli olan bir kadın, adet döneminden önceki yedi gün boyunca yaşadığı; ve üç gün sonra yaşayacağı ilişkiler sırasında hamile kalmayacaktır. Ancak bunun yine de çok kesin bir yöntem olmadığını belirtmeliyiz. Yine de ilişki için bu zamanları tercih edebilirsiniz.

  • İlişki sırasında, normal sürecin devam etmesine karşın, erkek ilişkinin sonucuna ulaşmadan önce kadından ayrılır; ve su dışarı akıtılırsa, yine hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

  • Kadın, ilişkiye başlamadan önce, bir süngeri sirkeye batırır, ve sonrasında da o süngeri vajen içerisine yerleştirirse, birliktelik sonrasında süngerin çıkartılması halinde, hamile kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

  • Hamile kalmak istemiyorum diyen bir kadın, erkeğe bu durumu belirtir; ve erkek birliktelik öncesinde korunma yöntemini seçerse, yine hamile kalınmayacaktır.

  • Yaşanan ilişkinin sonrasında, kadının, bölgenin içini ılık sabunlu su ile yıkaması halinde, hamilelik önlenecektir.

  • Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım diyenler için önerilen bir diğer yöntem de, kadının, birliktelik öncesinde bölgeye, kimyasal fitil yerleştirmesidir. Bu fitil hamile kalmayı önlemeye yöneliktir.

  • Eğer düzenli bir birliktelik söz konusu ise, doğum kontrolünde spiral kullanılabilir. Uygulamanın uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Spiral kalıcı bir çözümdür, ve belirli aralıklarla değiştirilmesi halinde, birliktelik sorunsuzca devam ettirilebilir.

  • Doğum kontrol hapı kullanmak da etkili bir korunma yöntemidir. Kadının bu hapı düzenli olarak her gün kullanması gerekir. Regl döneminde ara verilen hap kullanımına, sekizinci gün, yeni kutu ile, kalındığı yerden devam edilir.

  • Doktor tarafından uygulanan bir diğer yöntem, kısırlaştırma yöntemidir. Bu yöntemin, bir daha kesinlikle hamile kalınamamasına yönelik olduğu, ve sadece, doğumun, kadın için tehlikeli olduğu zamanlarda uygulandığı unutulmamalıdır.

  • Bir pamuğa saf limon suyu konularak, bunun birliktelik öncesinde rahim içerisine yerleştirilmesi, birliktelik sonrasında çıkartılması da, hamile kalmaya yönelik alınabilecek diğer bir önlem olarak belirtilmektedir.

  • Bir çorba kaşığı lahana çiçeği iki çorba kaşığı lahana tohumu ile birlikte karıştırılıp, havan içerisinde toz haline gelene kadar dövülür. Ardından bir kahve kaşığı kuru nane bir çay bardağı kaynar suyun içerisine konulur. Bu karışım on dakika bekletilir. Ardından biraz önce toz haline getirilen lahana karışımı yavaş yavaş kuru nane çayının içerisine ilave edilir. Tüm malzemeler karıştırılarak bir hamur hazırlanır; ve bu hamur yuvarlanıp top haline getirilir. Bu topun, birliktelik öncesinde güzelce temizlenen rahim içerisine yerleştirilmesi, sonrasında da çıkartılması gerekir.

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Gebe kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

  hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
 2. gebe kalamıyorum. neler yapmalıyım?

  iyi günler hanımlar. siteye yeni üye oldum. aslında ara ara hep yolum düşüyordu buraya ama artık ne yapacagımı bilmiyorum. kısaca bulundugum durumu anlatayım size. 1 yıldır korunmadıgımız halde gebelik gerçekleşmedi. bunun 5-6 ayını saymıyorum çünkü o dönemler düzensiz adet görüyordum. işin aslıda adet düzensizligi olunca biz bu korunma işini bırakalım dedik bi korkuyla. bi kaç sefer 2 aya bir...
 3. İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

  gebeliği önleyen yöntemler,gebeliği önlemek ,gebe kalmak istemiyorum,hamile kalmak istemiyorum,hamile kalmayı engelleyen yöntemler Doğum kontrolü için uygulanacak yöntem, ailenin dini, ahlaki değerlerine uygun ve kişinin sağlığına da zararsız olmalıdır. Etkili ve sağlıklı doğum kontrolü yöntemi uygulandığında çeşitli yararlar sağlanabilecektir: · Ebeveynler çocukların yetiştirilmesine ve...
 4. Hamile kalmak isteyenlere tavsiyeler

  İdeal kiloya gelmek ve bunu sabit tutmak önemli. Beslenme, gebeliğin oluşması ve devam etmesini etkiler. Bu yüzden, dengeli bir diyetin yanı sıra, normal kilonun korunması için kalori alımı da sınırlandırılmalı. Fazla miktarda yağ içeren yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmalı. Yiyecek seçiminde antioksidan ve özellikle vitaminin C ve E’den zengin olanları tercih etmekte fayda var. Bu...
 5. Nasıl hamile kalırım?

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir. Uygun zaman Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması...

Sayfayı Paylaş