gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben birşey duydum gebeler soğan suyu içtiği takdirde düşüğe sebep olabilirmiş. Bu doğru mu ? Bebek olsun diye soğan suyu içenler farketmeden gebe kalırlarsa o çocuğa zarar verirmi acaba soğan suyu ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Soğan suyu hamile bayanlara zararlımı emin değilim ama Hamilelik süresince Bitkisel ilaçlar kullanışmaısnın sakıncalı olduğunu biliyoruz..

Hamilelik süresince kadın doğum doktorunuza danışmadan bitkisel ilaçlar kullanmamalısınız. Bunun için oldukça geçerli bir neden vardır ki, o da bir çok bitkinin düşük riskini arttırmasıdır...

Kadınlara yönelik bitkisel ilaçlar kitabı The Roots of Healing'in yazarı Maineli herbailst Deb Soule hamile kadınlara diken üzümü kökü kabuğu, alıç kabuğu, krizantem, ardıç üzümü, misk otu, yaban fesleğeni, sedef otu, sinameki, kara pelin, solucan otu, pelesenk armudu, Frenk maydanozu, Çin melek otu, Köpek elması ve dağ nanesi gibi bitkilerden uzak durmalarını tavsiye ediyor.
    Kereviz ve maydanozu aşırı miktarlarda tüketmemeleri önerilir.
    Günlük kafein tüketimlerini sınırlamalıdırlar.

Büyük bir kısmı rahim kasılması yapan bazı bitkilerin hem çay olarak hem de yemeklerde katkı olarak gebelikte kullanılması sakıncalıdır.

3. neslihan gönen

neslihan gönen Forum Okuru

ben soğan suyu kürü uyguladığımda hamileymişim, farketmedim. ve bebeğimi düşürdüm :(

4. Betül mtl

Betül mtl Forum Okuru

Neslihan hanım kaç gün içtiniz soğan suyunu :(

5. Deryaaaaa

Deryaaaaa Forum Okuru

Bende ayni sekilde sogan kurunu yaptigim donemde hamileymisim ve dusuk yaptim:(

6. elif duru

elif duru Forum Okuru

Iyi günler bende hamile kalmak istiyorum. Polikislij over kist var ve sik sik idrar yolarimi uşutuyorum. Sogan suyunu icmeyi düşünüyorum ama icerkende hamile kalmip düşük tehlike sinden korkuyorum sizce ne yapmalıyım

7. elif duru

elif duru Forum Okuru

Bende hamile kalmak istiyorum

8. caresiz2014

caresiz2014 Forum Okuru

soğan kabuğu kürünü uygulayıp düşük yapanlar uyguladığı şeklini yazabilirmi yani kür için tarif edilen sekildemi kullandınız yoksa aşırımı?

9. cemre gun

cemre gun Forum Okuru

Ben 15 gundur sogan suyu iciyorum ama yumurtlama doneminde iliskiye giriyorum hamile kalabilirmiyim

10. Surac

Surac Forum Okuru

Merhaba slogan kurunu nasil yapiyordunuz ki

11. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
  12. yektayekta

yektayekta Forum Okuru

Ben de kist yuzunden 5 gun boyunca gunde 2 bardak seklinde uyguladim, uyguladigim dönemde hamileymisim öğrenince cok endişelendim cok şükür bir sey olmadı ,doktorum da bir sey olmaz dedi

gebeler için soğan suyu zararlımı düşüğe sebep olurmu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su İÇmenİz İÇİn Sudan Sebepler

Su İÇmenİz İÇİn Sudan Sebepler

SU İÇMENİZ İÇİN SUDAN SEBEPLER Suyun hayat için önemi, bilinen bir gerçektir.Su, insan için en önemli besin maddesidir ve insan vücudu yeryüzündeki diğer tüm maddelerden daha fazla su içermektedir. Erişkin bir insan vücudunun %55-75'ini su oluşturur ve su vücudumuzun her bölümünde bulunmaktadır. Bu suyun yaklaşık üçte ikisi hücrelerin içinde, geri kalanıysa hücre aralarında ve kanda...
  2. Düşük kolesterol için portakal suyu

Düşük kolesterol için portakal suyu

Portakal suyu içilerek kötü kolesterol miktarı düşürülebilir.. Amerikalı bilim adamları portakal suyu içilerek kötü kolesterol miktarının yüzde 5 düşürülebileceğini belirtti. Ülkenin saygın eğitim kurumlarından Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, denekler 8 hafta boyunca portakal suyu içti. Deneklerin portakal suyu içmesinden önce kolesterol miktarını kaydeden...
  3. Saçı parlatmak için soğan suyu

Saçı parlatmak için soğan suyu

soğan suyu saç saçı parlatmak için saçları parlatmak için saç Canlı ve parlak sahip olmak isteyen tüm hanımlara soğan suyunu öneriyorum yanlış duymadınız soğanın suyu saçları parlatıyor:) İsviçreli bitki bilimcinin yapmış olduğu açıklamalara göre haberin devamı şu şekilde: İsviçreli ünlü bitkibilimci Alfred Vogel, saçların daha parlak görünmesi için soğan suyuyla yıkamayı öneriyor. Parlak...
  4. Guatr düşüğe sebep olurmu ?

Guatr düşüğe sebep olurmu ?

guatr nedir,guatr hastalığı gebeliği engellermi,guatr hastalığı düşüğe neden olurmu,guatr hastalığı ve gebelik hakkında bilgiler Guatr, vücutta pek çok sistemi etkileyen bir rahatsızlıktır. Etkilenen sistemlerden birisi de yumurtalıklardan yumurta gelişimidir. Yumurta gelişimindeki düzensizlikler adet kanamalarında düzensizlikler ile kendini gösterir. Bu durum gebe kalmayı...
  5. Hamilelikte elle muayene zararlımıdır?

Hamilelikte elle muayene zararlımıdır?

Gebeliğin ilk dönemlerinde veya ilerleyen aylarda vajinal yoldan elle veya spekulum denilen alet ile muayene bazı dırımlarda gerekebilmektedir. Vajinal yoldan yapılan (transvajinal) ultrasonografi bazı durumlarda karın üzerinden yapılan ultrasona göre çok daha net bilgi vermektedir, bu nedenle bazı durumlarda gerekebilmektedir. Gebeliğin ilk aylarında bebeğin kalp atışını daha net...

Sayfayı Paylaş