gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

GebelİĞİn Tanisi

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

GEBELİK (hamilelik) BELİRTİLERİ
    Aşağıdaki belirtiler erken gebelik döneminde en sık görülen belirtilerdir:
    • Beklenen adetin başlamaması
    • Memelerde dolgunluk, hassasiyet, memeucunda koyulaşma, memebaşında karıncalanma hissi
    • Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
    • Bulantı ve bazen kusma
    • Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi
    • Sık idrara çıkma
    • Vajina salgılarının artması
    Bu belirtiler gebelik oluştuğu andan itibaren vücudunuzda salgılanmaya başlanan gebelik hormonlarının ve salgılanma miktarı artan östrojen ve progesteronun etkisiyle meydana gelir. Bu fizyolojik hormonal değişikliklerin esas amacı vücudunuzun gebeliğe uyumunun sağlanması ve bebeğinizin gelişmesidir.
    Bu belirtiler muhtemel bir gebeliğin habercisidir. Kesin tanı için gebelik testi yapılmalı veya ultrasonda gebelik gözlenmelidir.

2. mervem

mervem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: GebelİĞİn Tanisi
    ruyacım yazını okuduktan sonra o kadar heycanlandmkı anlatamam cunku yazıdakı hersey bende olusmakta ya cok heycanlıyım of su 9 gun gecseydı...:yahoo:

3. efsun_55

efsun_55 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18
GebelİĞİn Tanisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. esinizle ve sevgilinizle nerde tanistiniz

esinizle ve sevgilinizle nerde tanistiniz

esinizle sevgilinizle,nisanliyla nerde nasil tanistiniz
  2. gebelik???

gebelik???

mrb arkadaşlar uzun zamandır sayfanızı takip ediyorum aranıza katılmak bugüne kısmetmiş,benim sorum şu:6 aydır korunmuyoruz polıkıstık overim var korunmayalı adetim düzensizleşti ve bu durum beni her ay yanıltıyor her ay hamile gibi hissediyorum en son adetimi 5 gün gecikme sabah(yerleşme kanaması)akşam normal adet gibi yaşadım doktora gittim 2 gün önce hormonlara bakıldı herşey normal dedi...
  3. gebelik

gebelik

kızlar ben aranıza şimdi katıldım bayağıdır okuyp takip ediyordum kısmet bu güneymiş ben gectiğimiz pazartesi hamile olduğumu öğrendim degerlerin iii olduğunu söyledi doktorum ama bugun belim çok ağrıyor aslında ağrıdan çok kasılma var korkuyorum sizce normalmiiiiiii
  4. gebelik

gebelik

Bunları bir blogta okudum sizinle paylaşmak istedim :) Hamilelikte kaşıntı Gebelik dönemi boyunca vücutta görülen yaygın kaşıntının en önemli nedenlerinden biri gebelik kaşıntısıdır. Bu yakınmayaklaşık olarak her 700 anne adayından birinde genellikle gebeliğin son haftalarında görülür. Yakınmaların nedeni artan gebelik hormonların etkisiyle safra kanallarındaki akımın yavaşlaması ve böylece...
  5. Gebelik

Gebelik

Kızlar ben adetimden 3 gün önce beta yaptırdım 1.20 cıktı ama vajina muaynede karnımda bir sıvı gördüğünü söledi doktor ama test negatif testi erkenmi yaptırdım bilmiyorum doktor adetin gelince gel demedi sıvının tam ne oldugunu konusunda netleştirmedi beni adetimde suan 3 gün gecikme var gebelik varmı yokmu diye tekrar kan testi yaptırsammı acaba bilmiyorum

Sayfayı Paylaş