gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gebeliğiniz nasıl izlenecek?

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

GEBELİĞİNİZ NASIL İZLENECEK? Henüz gebeliğinizin planlama aşamasında iken, bu konuda uzman bir hekimle görüşmek ve gerekli öneri ve tahlilleri yaptırmak, gebeliğinizin daha sağlıklı ve güvenli olmasını sağlayacaktır. Genel olarak, gebelik öncesi danışma dediğimiz bu görüşmede yapılacak olan jinekolojik muayenenin yanında kilo, tansiyon, ilaç kullanımı, sigara vb. alışkanlıklar, kronik hastalıklar ve yaşam şekli araştırılır. Beslenme, ilaç kullanımı ve gebe kalınabilecek günlerin saptanabilmesinde yol gösterecek adet takvimi tutulması ile ilgili önerilerde bulunulur. Bebekte olabilecek bazı sakatlıkları önlemede kanıtlanmış rolü olan folik asit desteğine başlanır. Rutin testlerin yanı sıra, anne adayının kişisel öyküsü ile anne ve baba adayının aile öyküsü doğrultusunda bazı rutin olmayan testler bile gebelik öncesi istenebilir.

Gebeliğiniz nasıl izlenecek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şikayetlerde İzlenecek Yol

Şikayetlerde İzlenecek Yol

Her şeyden önce satın almadan önce iyi düşününüz, tam ihtiyacınızı tespit ediniz, araştırınız, karşılaştırınız ve nereden, nasıl alacağınızı öğreniniz.Aç ve yorgunken alışveriş yapmayınız. AYIPSIZ BİR ÜRÜNÜ DEĞİŞTİRMEK VE GERİ VERMEK GİBİ YASAL BİR HAKKINIZ OLMADIĞINI UNUTMAYINIZ! Satın alınan bir mal ve hizmetin belgesi ( fiş, fatura, kredi kartı ekstresi, senet vb. ) ibraz edilmek...
  2. Gebelik yaşı nasıl hesaplanır ?

Gebelik yaşı nasıl hesaplanır ?

gebelik yaşı hamilelik nasıl hesaplanır gebelik nasıl hesaplanır yaş 41 yaşında hamilelik Gebelik yaşı nasıl hesaplanır ? Gebelik yaşı hesaplanırken gebe kalındığı düşünülen ilişkinin gerçekleştiği gün kriter olarak alınmaz. Tüm dünyada ve terminolojide bir standart sağlayabilmek amacıyla son adet kanamasının ilk günü (SAT, son adet tarihi) gebeliğin başlangıcı olarak alınır....
  3. Gebelik Nasıl Oluşur,GEBELİK NEDİR?

Gebelik Nasıl Oluşur,GEBELİK NEDİR?

döllenmenin belirtileri döllenme belirtisi döllenme belirtileri kadınlarda dollenme Gebelik Nedir? Gebelik, kadın üreme hücresi olan yumurta ile, erkek üreme hücresi olan sperimin kadın üreme organlarının bir parçası olan kanallarda karşılaşarak, spermin yumurtayı döllemesi sonunda yeni bir canlının, yani bebeğin oluşmasıdır.Yandaki resimde...
  4. Gebelik Takibi Nasıl Yapılır?

Gebelik Takibi Nasıl Yapılır?

bu konu gebelik takibi ile ilgili genel bilgilere yer vermektedir. Hamile kaldıktan hemen sonra ki ilk muayenelerinizle birlikte gebeliğinizin durumuna göre doktorunuzla birlikte rutin kontrolleriniz yapılmaya başlar. Özellikle çoğul gebelikler de risk taşıyan gebeliklerde kontroller daha sık yapılmakla birlikte sizi ve bebeğinizin genel sağlık durumu ile ilgili bekleyen diğer kontroller...
  5. Gebelik astımı nasıl etkiler?

Gebelik astımı nasıl etkiler?

hamilelikte astım,gebelikte astım sorunu yaşayanlar,hamilelikte astım tedavisi,gebelikte astım nasıl geçer,gebelikte astım tedavisi hakkında bilgiler Astım; nöbetler halinde gelen, göğüste bası-sıkışma hissi, nefes darlığı, hırıltılı solunum ve öksürük şikâyetleriyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Gün içinde veya mevsimsel değişiklikler gösterebilir. Bazen allerjik nezle belirtileri (burun...

Sayfayı Paylaş