Gebelik Belirtileri tüyoları nelerdir | Melekler Mekanı FORUM - 26 Ağustos 2016

Gebelik Belirtileri tüyoları nelerdir

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kasık ağrısı hamilelik belirtisimi hamilelikte adet sancısı olurmu hamileyken adet sancısı olurmu gebelikte akıntı hamilelik belirtisimidir Gebeliğin en önemli bulgusu adet gecikmesidir. Ancak her adet gecikmesi gebelik olması anlamına gelmez. Yaşam tarzındaki herhangi bir değişiklik, çeşitli rahatsızlıklar, diet, psikolojik durum değişiklikleri, stres gibi pek çok faktör adet gecikmesine neden olabilir.
    Bebek sahibi olmak için bir kadının en uygun olduğu yaş dilimi 18-35 yaşlar arasıdır.Bu dönemin başlangıcında kadının kendi vücudu gelişimini tamamlamıştır ve bir bebek gelişimi için uygun hale gelmiştir.

Yaşınız ya da pozisyonunuz ne olursa olsun gebe kalmak istediğinizde ya da gebe olduğunuzu düşündüğünüzde mutlaka uzman bir hekime müraacat etmelisiniz.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

İlk gebelik belirtileri
    Çok fazla değişiklik olabilir, ya da hiçbir şey değişmeyebilir
    Kişiler arası çok belirgin farklılıklar olmasına karşın sık görülen gebelik bulgularını kısaca ele alalım.
    Beklenen adet tarihinde gecikme Her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Bulantı: Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir.Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir.Büyük bölümünde daha sonra kaybolur.Gebelik hormonunun (Chorionic gonodotropin) düzeyindeki artışa bağlanmaktadır.
    Kokulara karşı duyarlılık: Genel olarak kokulara karşı bir duyarlılık olsa da her anne adayında farklı şekilde ortaya çıkabilir.Örneğin mutfağa giremeyen,sabun kokusuna duyarlılık nedeniyle ellerini yıkayamayan,dişlerini fırçalayamayan anne adaylarına sıklıkla rastlarız.

Fazla uyuma ihtiyacı: Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar.Çalışan hanımlar bunu daha iyi fark edebilir.

Tansiyon düşmesi: Açlık durumunda ve yetersiz sıvıalındığında daha sık görülür.Gebeliğin etkisiyle dolaşım sisteminde oluşan değişikliklere bağlıdır.Birinci ve ikinci 3 aylık periodta belirgindir.

Kasık ağrıları: Ani yapılan hareketlerde , oturur pozisyondan ayaga kalkarken ya da yatar pozisyonda sağa sola dönerken çoğu kez tek taraflı ,ancak bazen çift taraflı da olabilen kısa süreli keskin ağrılar görülebilir. ‘Round ligament ağrısı’ olarak bilinen bu ağrı rahimi yerinde tutan bağların gerilmesiyle
    ortaya çıkar.Keskin bir ağrı olmasına karşın zararı yoktur. Ani hareketlerden kaçınmak uygun olacaktır.
    Sık idrara çıkma: Erken dönemde başlar ve genelde hamilelik boyunca da devam eder

Göğüslerde değişiklikler : Şişkinlik,gerginlik ve ağrı görülebilir.bu bulgular adet öncesi gerginlik sendromunde da ortaya çıkabilecek bulgulardır.Ayrıca bazı gebelerde de görülmeyebilir.

Hamilelik başlangıcında ilk kontrol genelde gebelik boyunca yapılacak bütün kontrollerinizden daha ayrıntılı olacaktır. Beklenen adet kanamasının 1hf 10 gün gecikmesinin ardından doktorunuzla görüşmenizde fayda vardır.Bu dönemde yapılan ultrasonografi ile dış gebelik ekarte edilebilir ve gebelikle ilgili danışmanlık verilebilir.

İlk muayene genel olarak en uzun olanıdır. Doktorunuz sizi ilk kez görüyorsa gebelik öncesi sağlık durumunuz,yaşadığınız bütün sağlık sorunları,aileniz ve daha pek çok şey hakkında sorular soracaktır.Ayrıca bütün sistemlerle ilgili kısa bir muayene yapacak,gebelikte yaşamınızda değişen faktörler , beslenme alışkanlıkları ve daha pek çok şey hakkında bilgi verecek ve uygun görürse laboratuar tetkiklerinizi başlatacaktır. Bundan sonraki kontroller özel durumlar dışında genelde daha kısa sürer

tugce01 bunu beğendi.
  3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: İlk gebelik belirtileri
    teşekkürlerr

4. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Gebelik Belirtileri
    teşekkürler....

5. esra_55

esra_55 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar ya ben foruma yeni uye oldum olmadan once burdaki yazıları okudum ve cok hosuma gitti adeta beni cok mutlu etti.ben 3 senelik evli bir bayanım.cocugumuz olmamıstı bende onemsememiştim ama gecenlerde doktora gittim 2 haziranda ve bana hormon eksikliğimin olduğunu bu sebepten dolayı hamile kalamadıgımı soyledi bi ilac verdi hormon ilacı adetin 5. gunu kullanmaya basladım öle demişti doktor yumurtlama zamanımda bitti suan ama cok merak ediyorum khamilemiyim diye.aslında kasıklarımda agrı var daha adetime 1 hafta yada 1 bucuk hafta falan var.goguslerimde sizliyo midem bulanıyo ama sabah deil ogleden sora (hani hamilelikte sabah bulanırmıs ya)kilo aldım iştahım cok acık ama bu ilactanmı yoksa gebeliktenmi bilemiyorum.bide bu ay akıntım yoktu 2 gundur akıntım gelmeye basladı adet olacakmısım yada oluyomusum gibi.cok umitlendik ama umitlenmekten cok korkuyorum ya bişey yoksa hayal kırıklıgı yasamaktan cok korkuyorum bana yardım edin lutfen kafam cok karısık.karnımda ve kasık bolgemde de sislik var tuvalete sık gidiyorum ama cok su içiyorum cay falan ondan diye dusunuyorum.bide butun vucudumda kabartılar oldu kasınıyo geelikle alakalı olabilirmi? simdiden cok tesekkur ediyorum arkadaslar...

6. patricia

patricia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar merhaba. (Vaginal mukoza renk değişikliği) bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilen varmı acaba. yani ben anlamadım tam olarak vaginanın neresinde renk değişikliği oluyor. hangi noktasına bakmam gerekiyor. cevap yazarsanız sevinirim.

7. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

bende bilmiyorum canım yaa ama merak ettim bilen varsa söylesin

8. liva

liva Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

vajinal mukoza renk değişikliği gebelikte damar genişlemesine bağlı gelişen vulva vajina ve rahim agzında mavimtrak bir rengin belirginleşmesidir.

9. firdevs

firdevs Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

slm aranıza yenı katılanlardanım dertler aynı olunca bende uye olmak ıstedım sızlerı bır sorum olucak yanılarsanız sevınırım edettım suan 4 gun gecıktı gebelık cok ıstıyoruz edettım 1 gungecıktıgınde dayanamayıp kan testtı yaptırdım sonuc negatıf cıktı acaba hala adetım olmadıgıma gore degerlerımde degısıklık olurmu yoksa bu ay bosamı umıtlenıyorum lutfen acele fıkrı olan yazsın beklıyorum

10. firdevs

firdevs Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

cevap beklıyorum kızlar

11. cadet

cadet Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

meraba firdevs bende yeni katıldım benimde bikeresinde 10 gün geçmişti çok umutlanmıştım testlerde hep negatif çıkıyodu doktora gittim bitane hormonum çok fazla çalışıyomuş oda yumurtalıkların çalışmasını engelliyomuş bence sende doktora git

12. cadet

cadet Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

slm arkadaşlar benimde bi sorum olcak ben geçen klomen hapı ve yumurta çatlatma iğnesi oldum ve şimdi bel ağrısı ara ara mide bulantım oluyo acaba hamilemiyimdir çok bebek istiyorum allahım isteyen herkese nasip etsin en yakın zamanda

13. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0

merhaba arkadaşlar bende aranız ayeni katıldım.bi soru sorucaktım ya bu gün adetimin 2 günü ve acayip sancı geliyo arada ayrıca dün gebelik testi yaptığımda ikinci çizgi çok çok silik çıktı hamile olabilirmiyim?

14. şirine444

şirine444 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

merhabalar
    bende siteye yeni giriş yaptım ve uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim
    ben 2 aydır çocuk yapmayı düşünüyorum 3 aylık evlıyım.ben geçen hafta rüyamda annemi gördüm bana altın saat hediye ediyor ve sat cok güzel ve 2 adet te yüzük almış onuda bırını bana bırını kayınvalıdeme verıyor bana verdiği yüzüğün içinde bişey yazıyordu tam okuyacakken rüyadan uyandım ve aanemı aradım dedı ikiz bebğin olacak işallah dedım.
    ve bende rüyandan önce adetime 16 gün kala belirtiler başladı sanki belim ortadan iki ayrılacakmıs gıb bı agrı artı baş agrısı,bayılma hıdssı oldu gecenlerde ayga kalkınca onla beraber bulant bır kez oldu,gögüslerıme hiç dokunamıyorum acayip agrı oluyo adet sancısına benzıyor fakat adet sancısı bır hafta kala oluyor bende 16 gun öncesınden olmaya basladı artı sık ıdrara cıkıyorum,sadece bende akıntı hiççççç yok,normalde olan akıntım bu ay hıc olmadı ben hamılemıyım acabaaa:seker:

15. şirine444

şirine444 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

nur meraba ikinci çizgi silik cıktıysa hamilesin hayırlı olsun

Gebelik Belirtileri tüyoları nelerdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Erken gebelik belirtileri nelerdir?

gebelik,gebelik belirtileri,gebe,hamile,hamilelik belirtileri ile ilgili bilgiler aşağıdaki konumuzda.Sevgili Melekler mekanı.com üyeleri, her ne kadar hamilelik belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterse de hamile olup olmadığınıza dair cevaplar bulabileceğiniz en yaygın ilk belirtileri sizler için aşağıda sıraladık: 1. Adetinizin gecikmesi Bu belirti muhtemelen en kesin olan...
  2. gebelikte depresyonun belirtileri nelerdir ?

Gebelik depresyon doğum sonrası bunalım Merhaba kızlar birçok kadın kendini hamilelik sırasında mutsuz ve caresiz görebilir daha çok korkular başlıyor tabi cevapsız bir çok soru sizler için depresyonun belirtileri nelerdir araştırrdım Hamilelik depresyonu belirtileri: - Sürekli üzüntü hali - Konsantre olamama - Çok az veya çok uzun süre uyuma - Normalde hoşlanılan aktivitelerden artık zevk...
  3. Gebeliğin İlk Belirtileri Nelerdir????

gebeligin ilk haftasi gebeligin ilk belirtileri hamilelikte ilk hafta Hamileligin en heyecan verici anlarindan biriside en basidir... Hamilemiyim deyilmiyim, vücüdumuza karsi asiri duyarli oluruz, aceba bu hamilelik belirtilerimi diye... Iste meleklerim size ilk haftalarda karsilasacaginiz belirtiler.... GEBELİĞİN (HAMİLELİĞİN) İLK BELİRTİLERİ GEBELİĞİN İLK HAFTASI, İLK AYI OLUŞAN EN...
  4. Riskli gebeliğin belirtileri nelerdir?

riskli gebelik nedir,riskli rebelik nedenleri,riskli hamilelik nedir,riskli hamileliğin nedenleri,riskli hamileliğin tedavisi,riskli hamilelik hakkında bilgiler Anne ile ilgili durumlar gebelikten önce var olan bazı hastalıklar olabileceği gibi gebelik başladıktan sonra ortaya çıkan bazı hastalıklar da olabilir. Riskli gebelik olarak tanımlanan hamilelikler daha yakından ve dikkatli sıkı...
  5. Boş gebeliğin belirtileri nelerdir?

boş gebelik nedir,boş gebelik nedenleri,boş gebelik sebepleri,boş gebelik tedavisi,boş gebelik hakkında bilgiler Genel olarak halk arasın da su gebeliği de olarak bilinir. Boş gebelikte gebelik kesesini oluşturan plasenta ve zar oluşurken bu materyalin içersin de bebek bebek oluşmaz. Tanısı çoğunlukla ultrason da embriyonun ve kalp atımlarının görülmesi gereken haftalar da gebelik kesesinin...

Sayfayı Paylaş