gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gebelik Dönemimde Babaya Düşen Görevler Nelerdir?

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelikte baba rolü, görevleri, yapması gerekenler, nasıl yardım edebilir, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Gebelik fizyolojik olarak annenin ,duygusal olarak hem annenin hem babanın yaşadığı bir mucizedir.

Bu dönemde beylerin anne adaylarına mümkün mertebe yardımcı olmaları gerekmektedir.Peki bu yardım nasıl olmalıdır?Şöyle;

Eşinizi sanki evliliğinizin ilk günlerindeki ince ve zarif haliyle görüyormuş gibi davranın.

Sık sık onu sevdiğinizi, gebeliğin kendisine çok yakıştığını belirtin.

Karınız bir gün ben herhalde gebeyim derse baba olmayı hiç düşünmüyorsanız bile çok sevinmiş görünüp doktora ilk gidişinizde kesinlikle onunla birlikte olun.

Onun karnının şişmesiyle yada göğüslerinin büyümesiyle alay etmeyin.

Sinirli olduğu ne olursa olsun evden dışarı çıkarıp onun sevdiği şeyleri yapmaya çalışın.

Erkek ya da kız çocuk istediğinizi hiçbir zaman söylemeyin. Her fırsatta sağlam doğsun yeter, benim için önemli olan senin ve bebeğin sağlığıdır deyin.

Hiçbir zaman keşke bu çocuk birkaç yıl sonra olsaydı gibi sözler etmeyin.

Karınızın doğum ve çocuk bakımı gibi kaygılarıyla ne olursa olsun alay etmeyin.

Karınızın gebeliği süresince parasal olanaklarınız oranında bebek için bazı şeyler almayı unutmayın.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Gebelik Dönemimde Babaya Düşen Görevler Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hiperaktif Tedavisinde Uzmana Düşen Görevler

Hiperaktif Tedavisinde Uzmana Düşen Görevler

Bu çocuklar hareketlerini denetleyemezler. Bu yüzden öğrenme problemleri kaçınılmazdır. Fazla görsel uyarıcıların hareketi arttırdığı, yeni acayip karmaşık uyarıcılar ise hareketi azaltıp dikkatin yoğunlaşmasına neden olduğu gözlenmiştir. Hiperaktif çocuklara çeşitli kısıtlamalar getirilmeden hazırlık evresinden geçirilmelidir. İlk önce dikkatin dağılmasını önleyici bir çevrenin...
  2. Anne ve Babaya karsi görevlerimiz!

Anne ve Babaya karsi görevlerimiz!

anne ve baba, nasihat, hadis-i serif, vazifelerimiz, kuran-i kerim, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Anne ve Babaya karsi görevlerimiz! Kuran-ı Kerim de anne-babaya yüce bir makam verilmiştir değerli dostlar. Günahı gerektiren emir ve arzuları dışında her hususta anne-babaya itaatle emredilmiş dünyaya getirdikleri evlatları. Allahu Teâlâ‘nın rızası, anne-babanın...
  3. Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?

Gebeliğin ilk dönemlerindeki bulantı için ne yapılır ?

Sevgili melekler, ben 6 haftalak hamileyim ve malum bulantılarla ve iştasızlıkla mücadele ediyorum, bulantılarla nasıl başa çıktınız neler yapıtınız bizim gibi yeni ve ilk kez hamilelik geçirenlere tiyolar verirseniz çok memnun olurum, zira 2 gün hafta sonum paso yatarak ve çok az su içerek geçti, bu şekilde bebeklerimiz nasıl beslenecek ... bebisim
  4. İslami terbiyede babanın görevi

İslami terbiyede babanın görevi

islamda Aile Terbiyesinin Babanın önemi İslami terbiyede babanın görevi Merhaba Melek'ler, Semerkand Dergisinde yer alan ve Hüseyin Okur'un kaleme aldığı İslamda aile terbiyesi ve babanını rolü yazısını, biz de bu sayfamızda konu alıyoruz. Abdullah b. Ömer’den (r.a) rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulullah (s.a.v) söyle buyurmuştur: “Hepiniz birer çobansınız ve her biriniz...
  5. Gebelik Döneminde Düşüğe Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir ?

Gebelik Döneminde Düşüğe Sebep Olan Yiyecekler Nelerdir ?

gebelikte düşüğün nedenleri düşüğe sebep olan yiyecekler Sevgili melekler, hayallerinde ki gibi güzel bir düğün töreni ile evlenen bayanların ikinci büyük hayali bebek sahibi olmaktır. Ancak zaman zaman yaşanan bazı talihsiz olaylar bebek sahibi olmayı geciktirebilir. Bu olayların başında da gebelikte düşükler başı çeker. Bu yazımızda gebelikte düşüğe sebep olan yiyecekler hakkında sizleri...

Sayfayı Paylaş