gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

gebelik dönemimde kabızlık sorunu yaşıyorum

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Gebelikte kabızlık (konstipasyon) geçiş zamanının uzaması ve büyüyen uterusun basısı sonucu sık görülür. Hemoroid oluşumu da sıktır. Gebelik öncesi barsak alışkanlıkları normal olan gebeler yeterli miktarda sıvı alarak, diyetinde posalı yiyecekler alarak ve egzersizle konstipasyonu önleyebilir. Bol sıvı yanında posalı (lifli) gıdaların da tüketilmesi gebelikte sık görülen kabızlık şikayetlerini azaltır. Lifli gıdalar kepekli ekmek, yulaf ezmesi, barbunya, kepekli makarnalar, kayısı, kuru üzüm, bezelye, pırasa, esmer pirinç, ahududu ve kuruyemişte bol miktarda vardır. Ayrıca bolca kayısı, erik, incir kompostoları ve doğal meyve suları da içebilirsiniz. Sabah kahvaltısından önce aç karınla bir bardak ılık su içiniz. Tüm bunlara ek olarak yaptığınız egzersizi artırmanız da bu probleminizin azalmasına yardımcı olabilir. Özellikle açık havada yapılan bir saatlik yürüyüşler kendinizin ve gebeliğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Gerektiğinde doktorunuzun vereceği ilaçlar kullanılabilir. Ancak, her türlü ilaçta olduğu gibi doktora danışmadan herhangi bir kabızlık ilacı kullanmayınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Mart 2016
gebelik dönemimde kabızlık sorunu yaşıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Şişkinlik ve Kabızlık sorunu ve çözümü

Gebelikte Şişkinlik ve Kabızlık sorunu ve çözümü

hamilelikte gaz sıkışması gebelikte gaz sıkışması gebelikte şişkinlik hamilelikte şişkinlik ne zaman başlar ne zaman başlar Gebelik her ne kadar fizyolojik bir durum olarak adlandırılsa da tıp literatüründe ''gebelik bir hastalıktır'' olarak geçer. Bu deyimin kullanılmasının birçok nedeni var. Başlıca bir neden normalden katlarca fazla büyüyen bir rahmin yaratmış olduğu mekanik baskı sonucu...
  2. Gebeyim Kabızlık Sorunu Yaşıyorum Bu Normal midir Diyen Melekler BURAYAA

Gebeyim Kabızlık Sorunu Yaşıyorum Bu Normal midir Diyen Melekler BURAYAA

gebelikte kabızlık,gebelikte kabızlık olur mu, Melekler sizlerde de kabızlık sorunu varmı? Bu durum normal bir insanda yaşanabildiği gibi gebelerde daha çok meydana gelmektedir.Kabızlık sorunu sizi rahatsız ediyor olabilir ama bu durumun geçici olduğu fikrinide aklınızdan çıkarmayın ve yediklerinize beslenmenize özen gösterin derim. gebelik doneminde bir cok anne adayi kabizlik ve...
  3. Gebelik Döneminde Kansızlık Sorunu Yaşamak ve Beslenme Önerileri!!

Gebelik Döneminde Kansızlık Sorunu Yaşamak ve Beslenme Önerileri!!

gebelikte kansızlık,gebelikte kansızlık bebeği etkiler mi, Hamilelik döneminde bir çok kadın kansızlık sorunu yaşayabilir.Böyle bir durumla karşılaştığımızda özellikle de gebelik dönemindeyken dikkat etmemiz gerekir ve beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli bol miktarda kan yapıcı besinleri tüketmeye özen göstermeliyiz şimdi konumuza bakalım detayları ile öğrenelim; Vücutta, oksijeni...
  4. Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Couvade Sendromu,Couvade Sendromu nedir,baba adaylarında aşerme, Arkadaşlar bu konu bana çok ilginç geldi ve sizinle paylaşmak istedim anne adayı gebeyken babada psikolojik olarak aşerme yaşıyormuş bilmiyorum sizlerde duydunuz mu böyle bir şey yada başınıza geldi mi? Bakalım uzmanlar bu konuda ne söylüyor; Couvade Sendromu’ denen bu durum baba adaylarının hamilelik belirtilerini anne...
  5. Hamilelikte kabızlık sorunu

Hamilelikte kabızlık sorunu

Arkadaşlar benim yaklaşık 2 haftadır kabızlık sorunum var ve bebeğim fazla hareket etmiyo acaba kabızlıkla ilgisi olabilir mi yada az hareket etmesi normal mi

Sayfayı Paylaş