gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gebelik Düşünüyorum Diyen Meleklerimiz Lütfen Okuyun

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

hamilelik düşünenler ne yapmalı hamilelik düşünenler

Sevgili melekler, yakın vadede gebelik planları yapıyorsanız artık bir jinekoloğa görünmenizin vaktidir. :) Size tavsiyemiz gebe kalmadan önce jinekoloğunuza gitmeniz ve gebelik öncesi yaptırmanız gerekn tetkikleri yaptırmanızıdr. Bu yazımızda hamilelik düşünenler ne yapmalı sorusunun cevabını arıyoruz :)

Gebe kalmayı yakın zamanda düşünüyorsanız muayene olmanızı ve hekiminizle birlikte yapılacakları planlamanızı tavsiye ediyoruz.

İlk önce mevcut bir sağlık sorununuz olup olmadığı tespit edilir. Tedavi edilebilir hastalıklar, gebe kalınmadan önce tedavi edilmesi
    daha doğrudur. Böylece gebelik süresinde ilaç almanız gerekmeyebilir.

Çoğu tedavi yöntemi ve ilaç gebeliğinizde bebeğiniz üzerinde olumsuz etkilerinden dolayı gebelik süresince uygulanamaz. Eğer tedavi gerektiren bir sağlık probleminiz var ise gebelik öncesinde çözülmesi en doğrusu.

Guatr ve şeker hastalığı gibi bazı hastalıklar silik belirtiler ile seğredilebiliceğinden her zaman hasta tarafından fark edilemeyebilir ve hormonal seviye düzenlenmeden girilecek bir gebelik anne açısından da bebek açısından da ciddi riskler taşır. Ayrıca bu tür hastalıklar gebe kalmanızı da zorlaşırabilir (İnfertilite - Kısırlık)
    Kronik hastalık nedeni ile devamlı ilaç kulanmak zorunda olanlar gebeliğe girmeden ilacın gebeliğe etkisi konusunda mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Sık görülen diş problemleri gebelik de genelde artar ve tedavi edilmesi zorlaşır. Hemoroid ve benzeri makad ile ilgili sorunlar gebelik süresinde size tehlikeli olmasada büyük rahatsızlık verebilir.

Psikolojik durumunuz iyi değil ise, geblikteki hormonal ve ruhsal değişiklikler dolayısıyla probleminiz artabilir.

Anne veya babanın alkol, sıgara veya uyuşturucu alışkanlığı var ise gebeliğe girmeden en az 2 ay önce kesilmesi tavsiye edilir.

İlaç olarak gebe kalmadan 3 ay önce, ve hamileliğin ilk aylarında folik asit adındaki vitamini hap olarak kulanmanız önerilir. Folik asit takviyesi bebeğinizi bazı doğumsal kusurlardan (nevral tüp defektlerinden) korur.

Bunların dışında daha gebliğin heyecanı başlamadan doktorunuzla tanışmış olursunuz ve aklınıza takılan soruların cevabını alabilirsiniz.

Gebelik Düşünüyorum Diyen Meleklerimiz Lütfen Okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okuyunuz lütfen

Okuyunuz lütfen

Konu: OZELLIKLE SONUNU OKUYUNUZ LÜTFEN Sadece bu sabah için, içimden aglamak geldigi halde yüzünü gördügümde gülümseyecegim. Sadece bu sabah için, ne giymek istediginin seçimini sana birakacagim, gülümseyerek ne kadar yakistigini söyleyecegim. Sadece bu sabah, çamasirlari yikamaktan vazgeçip seninle parkta oynamaya gidecegim. Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin...
  2. Lütfen okuyun........

Lütfen okuyun........

Beş yaşında idim. Rahmetli babaannem pirinç ayıklıyordu. Bir tane yere düştü. Babaannem eğildi, aramaya başladı. Sağa bakıyor, sola bakıyor, bulmaya çalışıyordu . Çocukluk iste, -Aman babaanne dedim. - Bir pirinç tanesi için bu kadar caba harcamaya, yorulmaya değer mi? Rahmetli ilk defa sertleşti bana karşı, öfkeyle doğruldu. -Sen oturduğun yerden ahkâm kesiyorsun, ' dedi. - Hiç...
  3. Alanya'da Bulunan Melekler Okuyun Lütfen!

Alanya'da Bulunan Melekler Okuyun Lütfen!

Sevgili melekler ben Alanya'ya yeni taşındım ve bilenler biliyor 3 yıldır bebek özlemi çeken bir bayanım burada gidebileceğim iyi bir kadın doğum uzmanı biliyor musunuz? Bilenler lütfen cevap yazabilir mi? Belki bebek özlemimi :cry:dindirebileceğiz:bebiss: şimdiden teşekkürler...
  4. lütfen okuyun

lütfen okuyun

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. melekler bana yardım edin okuyun lütfen yorumlayın :((

melekler bana yardım edin okuyun lütfen yorumlayın :((

Öncelikle lütfen uzun ama okuyun çok ihtiyacım var bunalımdayım:(( siteye yeni üye oldum. Aylardır içimi sıkan durumumu sizlerle paylaşmak istedim. Geçen nisanda tanıştık onunla önceden hep bana bakıyordu zaten de çok yakışıklıydı ben de çok etkilenmiştim bir gün kantinde otururken yanımdaki arkadaşım gidince yanıma geldi ve tanıştık dersten sonra da oturup konuştuk. Rüya gibiydi çok özel, çok...

Sayfayı Paylaş