gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gebelik Güzelliktir

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

"Gebelik Güzelliktir" [​IMG]
    Gebelik anne adayı olmak, eşine ve kendine benzer bir canlıyı vücudunda taşımak çok özel ve sorumluluk isteyen bir süreçtir.

"Bebeği içinde hissederek yavaş yavaş artan ağırlaşma ve değişen fiziksel görünüm anneye apayrı bir güzellik katar."

İnsan yaşamında beslenmenin çok önemli ve çok özel olduğu devrelerden biri olan gebelik, anneye topluma sağlıklı bireyler kazandırma sorumluluğunu vermiştir.

Anne iyi ve doğru beslenmezse ölü doğum, erken doğum, düşük ağırlıklı doğum, bedensel ve zihinsel özürlü doğumlar gibi tehlikelerle karşılaşabilir. Kendisinde de kansızlık, tansiyon problemleri, vücutta su tutulması, yorgunluk, diş ve kemik problemleri olabilir.

Sonuç olarak; gebelik süresince bebek iyi beslensin diye fazla ve dengesiz beslenmek doğru olmadığı gibi doğum sonrası eski görünüme kolayca ulaşmak için az yemek de doğru değildir.

Temel prensip; içerideki bebeğin yeterince yararlanacağı doğru ve dengeli beslenmeden geçer.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Paylaşım için tşklerr

3. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Hamilelik her haliyle güzelliktir en güzelde manevi güzelliği içinde hisstiğin kelek pır pırları allahım herkese yaşatsın

Gebelik Güzelliktir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Güzellik

Gebelikte Güzellik

Gebeliğin ortası geldiğinde parlak saçlar, kırmızı yanaklar, pürüzsüz bir cilt daha da güzel görünümünüzde rol oynayacaktır. Hormonlardaki artış sizde fiziksel değişikliklere yol açacaktır. Kendinizi güzel hissetmediğiniz zamanlar sıkça olacaktır. Ancak sizi üzen olumsuz değişikliklerin çoğu doğumdan sonra yok olacaktır. SAÇLAR Gür ve parlak saçlar gebeliğin size bağladığı olumlu şeylerden...
  2. Güzellik........

Güzellik........

Güzellik kimine göre bir karakter, kimine göre huy, kimine göre uyum, kimine göre iyilikle özdeşleşen bir kavram, kimine göre de bir değer olarak ifade edilmektedir. Üzerinde çok farklı görüşler, fikirler ileri sürülse, yorumlar yapılsa da güzellik aynı mutluluk gibi göreceli bir kavramdır. Platon’a göre güzellik, dört ayrı aşamada kendini gösterir: Birincisi, bedensel güzelliktir;...
  3. Gebelik ve Güzellik

Gebelik ve Güzellik

Bütün anneler, anne adayları güzeldir...Ama fazla güzellik göz çıkarmaz değilmi kızlar...Dünyanın en güzel hamişi olmak isteyenler için bakım önerileri :tik: Kuruyan Cilt Hamilelikte döneminde cildinizde aşırı kurumalar meydana gelebilir. Cildinizi ne zaman gergin hissederseniz mutlaka nemlendirici krem sürün. Nem kaybını önlemek için bol miktarda su için. Cilt temizliği için sabun...
  4. gebelik???

gebelik???

mrb arkadaşlar uzun zamandır sayfanızı takip ediyorum aranıza katılmak bugüne kısmetmiş,benim sorum şu:6 aydır korunmuyoruz polıkıstık overim var korunmayalı adetim düzensizleşti ve bu durum beni her ay yanıltıyor her ay hamile gibi hissediyorum en son adetimi 5 gün gecikme sabah(yerleşme kanaması)akşam normal adet gibi yaşadım doktora gittim 2 gün önce hormonlara bakıldı herşey normal dedi...
  5. güzellik

güzellik

selam hanımlar bana az bir bütçe ile kolaylıkla bulabileceğim malzemeler ile yapılan cilt için yüz maskeleri tarifleri verebilirsiniz.şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş