Gebelik testi silik çıkanlar doğru test nasıl yapılır?

H

hamilemiyimki

Forum Okuru
selam adetim 2 gün gecikince bende gebelik testi yaptım ama ikinci çizgi oldukça silik çıktı çok hafif belli belirsiz bir çizgi çıktı aranızda benim gibi testinde ikinci çizgiyi silik görenler sizde sonuç ne çıktı silik çizgi hamilelik olabilirmi acaba

2007 den bu yana yayın hayatımıza devam ediyoruz. Gerek tecrübelerimiz gerek ise kadınlarımızdan gelen geri dönüşlere baktığımızda 2. çizgiyi silik görenlerin hamile olduğunu düşünüyoruz. Tabiki bazı kriterleri var bunların bunları size yazalım kararı siz verin.

Öncelikle hamilelik testini doğru şekilde yapmış ve 5-10 dakikadan daha fazla beklemeden bu sonucu almış olmanız gerekiyor. Bunların olması şart. Yani bir kaç saat bekledikten sonra bu sonucu almanız, muhtemelen hamile olmadığınızı gösterir. Zaman şartı çok önemlidir.

Doğru bir gebelik testi yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Gebelik testini doğru zamanda yapın: Gebelik testi, adet gecikmesinin ilk günlerinde yapılmalıdır. Bu, en doğru sonucu vermesini sağlar. Adet gecikmesinin ilk günleri, adetinizin normalden daha uzun sürdüğü günlerdir. Örneğin, eğer adet döngünüz 28 günse ve adetiniz geç geldiyse, gebelik testini 28. günden sonra yapabilirsiniz.
  2. Gebelik testini sabah yapın: Gebelik testi, sabah idrardan yapılmalıdır. Sabah idrarı, gün boyunca toplanan idrarın birikmiş hali olduğundan daha doğru sonuç verebilir.
  3. Gebelik testini doğru şekilde kullanın: Gebelik testini kullanmadan önce paketi iyice okuyun ve talimatları dikkatlice uygulayın. Gebelik testini, paketin içinde bulunan talimatlar doğrultusunda yapın. Örneğin, gebelik testini kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve idrardan bir miktar alın.
  4. Daha sonra yapacağınız gebelik testin sonucunu en fazla 10 dakika bekleyin.
Sonuç silik çıktı ise hamilesiniz demektir. Bizler uzun yıllardır bu durumu gözlemliyoruz ve yaptığımız gözlemlerde bu durumun hamilelik ile sonuçlandığını söyleyebiliriz. Peki şimdi ne olacak testim silik çıktı hamilemiyim diyorsanız hemen beta hcg kan testinden baktırarak her hangi bir hastaneden yüzde yüz hamilelik sonucu alabilirsiniz.

Geri