gebe
  1. deniz eylül

deniz eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

gebelik testini adetten kaç gün sonra yaptınız

Konu, 'Kadınlar' kısmında deniz eylül tarafından paylaşıldı.

Slm arkadaslar iliskiden kac gun sonra kanda varsa gebelik cikar.bileniniz varsa yardimci olabilir mi simdiden tsk

2. mervesınem

mervesınem Forum Okuru

cnm bıldgm kadaryla adetten 1hafta once faln

deniz eylül bunu beğendi.
  3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Aslında ilişkiden sonra demek pek doğru olmuyor şöyle anlatalım size bu durumu... Hamileliğin oluşabilmesi için kesinlikle bazı şartların yerine gelmiş olması gerekiyor.

Örneğin, kadının yumurtlama zamanında olması ovülasyonunun olması en önemli şartlardan bir tanesidir. Hafta bazında birşey yazmadan şöyle örnekle açıklamaya devam edelim. Diyelim ki siz geçen ayın 3 ünde adet oldunuz.

Eğer yaşadığınız ilişki ayın 3 ünden hemen sonra ise az riskiniz var, eğer 15 inden sonra ise ( yani üçünde adet oldunuz ya ayın 15 i oldu ise ) riskiniz çok yüksek anlamını taşıyor.

Ee peki bu ilişkiden sonraki test olayı derseniz onuda şöyle açıklayalım. Hep size buradan örnek verdik onun üzerinden gidelim. Ortalama 28 günde bir adet oluyor iseniz ve 3 ünde adet olmuş iseniz, bir dahaki adet tarihinize 3 gün kala kan testi ile gebeliğiniz ortaya çıkabilir. İlla test yaptırayım gebelik testi diyor iseniz de adetiniz üzerinden 5 gün geçtikten sonra lütfen test yaptırın.

Yani ilişkiden kaç gün sonra diye bir soruya takılmayın, yine örneğin siz ayın 3 ünde adet olacağınıza göre geçen ayın 26 sında ilişki yaşamış iseniz kuvvetle ihtimal hamile kalamazsınız. Yani şartlar var bilmem anlatabildim mi :)

deniz eylül bunu beğendi.
  4. dilara6666

dilara6666 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Banada yardimci olurmusunuz kasigim agriyo diye doktora gittim muyane etti yumurtaligin catlamis rahim duvarın kalın gebelik testi istedi 0.100 çıktı kist var dedi ilaç verdi ama ultrasonla baktiginda kist var demedi beta hcg ye bakıp kist var dedi bu mumkunmu? Bende suphelendm kullanmadim ilaçları 3 gün sonra yani bu gün tekrar beta hcg yaptırdım 2.00 a yükselmiş adetime 9 gün var hamilemiyim acaba?

5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar Dilara, Ultrasondan bakmadan kan testi ile kist var denilebilir mi ilk kez duyuyorum bunu. Verdiği ilaçlardan dolayı bhcg hormonlarınız yükselmiş olabilir. Adetinize 9 gün var diyorsunuz 3 gün kala test yaptırdığınızda sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

6. dilara6666

dilara6666 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hamilelik olabilir diye ilaçları almadım kullanmadim bu gün yaptirdigim beta hcg 2.00 çıktı yükselmiş yani doktor ilaç kullanma adetin gecikirse tekrar test yap dedi

7. dilara6666

dilara6666 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ve ultrasonla muyane etti kist fln bsy solemedi bhcg istedi yaptirdim ertesi gün 0.100 ciktigini görünce kist var dedi ultrasonda gormedimi kisti saçma geldi o yüzden adetimi bekliyorum ilaç fln da kullanmicam

8. dilara6666

dilara6666 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim anlamadigim kist olduğu zaman beta hcg yukselirmi 3 gün önce 0.100 ken 3 gün sonra 2.00 a nasıl yükseliyor onu anlayamadim

gebelik testini adetten kaç gün sonra yaptınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adetin son gününden kaç gün sonra hamile kalınabilir

adetin son gününden kaç gün sonra hamile kalınabilir

adetten kaç gün sonra hamile kalınır adet bittikten kaç gün sonra hamile kalınır adet bitiminde kalanlar adetin bitiminden bitiminden gebe herkese merhaba...yeniyim buralarda..pekte bilgim yok açıkçası...internette yazan yazılarda beni pek aydınlatmadı.. sorum şu..benim adetim 22 ekimde bitti yani edetimin üstünden 15 gün geçti..ama sabahları çok fazla bulantım oluyor.gün içinde de oluyor...
  2. Duphaston kullandıktan kaç gün sonra adet olunur

Duphaston kullandıktan kaç gün sonra adet olunur

Duphaston tablek kullandıktan kaç gün sonra adet olunur oldunuz ? İleri tarihlere ertelenmiş regl döngüsünün düzenlenmesi adına doktorlar tarafından yazılan bu hapı sizler kaç gün kullandınız ? Kullandıktan ne kadar süre sonra adet oldunuz kızlar ? Bu hapı kullandıysanız ve bilgileriniz var ise, lütfen konunun altından bizlere bu konu hakkındaki sorularınızı ve düşüncelerinizi iletin. Diğer...
  3. aşılamadan kaç gün sonra test yaptınız

aşılamadan kaç gün sonra test yaptınız

aşılama yaptıranlar gebeliğinizi aşılamanın kaçıncı günü test yaptırarak öğrendiniz ? aşılamadan kaç gün sonra test yapılır ? Ben testin sonucunun doğru olması adına testimi hangi gün yapmalıyım. Benim aşımamamda bugün 4. gününde meraktan çatlayacağım. Benimde bebeğimin olması için lütfen dua edin kızlar.
  4. İLİŞKİDEN KAÇ GÜN SONRA GEBELİK TESTİ YAPTIRMALIYIM

İLİŞKİDEN KAÇ GÜN SONRA GEBELİK TESTİ YAPTIRMALIYIM

Kızlar düzenli olarak ilişkiye giriyorum eşimle ve bu aralar nasip olursa biz de bebek istiyoruz yaklaşık olarak 6 yıldır düşünmüyorduk ama artık zamanı geldi diye düşünüyorum 31 yaşındayım tamda zamanı değil mi :) Şimdi sitenizden ve sizin gibi sitelerden takip ediyorum benim adetim gayet düzenlidir her ay şaşmaz bu ayda yşaşmadı yumurtlama tarihimi biliyorum ve 10-20 i arası bu aralar...
  5. Adetim kaç gün geçince test yapmalıyım

Adetim kaç gün geçince test yapmalıyım

hamilelik adet gecikmesinden kaç gün sonra belli olur adet günü kaç gün geçerse hamilelik belli olur adet ne kadar gecikirse hamile olunur hamile olduğunu anlamak için adetin kaç gün geçmesi lazım adet kaç gün geçerse hamile kalınır adet kaç gün gecikirse test yapılmalı adet kaç gün gecikirse normaldir hamilelikte adet kaç gün gecikir Adetim kaç gün gecikirse hamileyim demektir yada şöyle...

Sayfayı Paylaş