gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelikte Alkol Tüketimi

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gebelikte Alkol Tüketimi hakkında bilgi verir misiniz, Gebelikte Alkol Tüketiminin zararları nelerdir bebek nasıl bir zarar görür?

2. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    canım merhaba Hamilelik öncesinde ve gebelik döneminde alınan alkol; ölüdoğum, düşük, bebekte gelişme geriliği, geri zekalılık, büyüme bozuklukları, kafa yada yüz bozuklukları, eklem ve kaburga problemleri ve kalp hastalıkları gibi çok önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde, güvenli alkol içme miktarı diye bir şeyden kesinlikle söz edilemez

benim şahsi fikrim ise bir can taşımak kolay değil sorumluluklarını taşımak lazım
    çünkü 3 aydan sonra bebek anneden beslenmeye başlıyor sadece alkol değil sigarada bebek için zararlı
    plasenta malesef sigara dumanını süzemiyor ve duman bebege kadar ilerliyor
    analık zaten zorluklara gogus germek
    ıckı ıcmem olur bıter onemlı olan yavrum
    az içiyorum yada haftada bir yada gunde birkaç yudum bile kabul edilemez
    yapılıcak bir hata ömür boyu izler taşınmasına sebep olabilir
    çevremizdeki herkeside uyaralım

Gebelikte Alkol Tüketimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Sigara ve Alkol

Gebelikte Sigara ve Alkol

Gebelikte Sigara ve Alkol Gebelikte Sigara Gebelikten önce gebelik sırasında ve sonrasında sigara içmeniz sadece sizin sağlığınız değil aynı zamanda bebeğinizin sağlığını da riske etmektedir. Her nefeste size ve bebeğe zararlı olan nikotin, katran ve karbonmonoksit gibi zararlı maddelere maruz kalmaktasınız. Karbonmonoksit anne kanında taşınarak bebeğe ulaşır ve fetusa ulaşan oksijen...
  2. Gebelikte Alkol Kullanımı

Gebelikte Alkol Kullanımı

Eğer henüz hamile değilseniz ve önümüzdeki yıl yaşamınıza yeni bir can katma*yı planlıyorsanız, bu süreçte limitinizi kontrol altına alarak alkol kullanabilirsi*niz. Unutmayın ki, fazla alkol tüketimi, erkekle kadının cinsel birleşmesini de olumsuz etkileyebilir. Eşinizin yoğun alkol kullanımı spermlerinin kalitesini düşüreceğinden, onu da bilgilendirmenizde ve bu konudaki bilgiyi...
  3. gebelikte pekmez tüketimi

gebelikte pekmez tüketimi

Kızlar 4 aylık hamileyim gebelikte pekmez tüketmek yararlı mı zarar lı mı kullanan oldumu bilgi lütfen.
  4. Gebelikte Bitki Çayları Tüketimi

Gebelikte Bitki Çayları Tüketimi

Gebelikte Bitki Çayları Tüketimi ne kadar olmalı? sizce Gebelikte Bitki Çayları bebeğe ya da gebeliğe zarar verir mi?
  5. Gebelikte süt tüketimi yapıyormusunuz?

Gebelikte süt tüketimi yapıyormusunuz?

gebelikte süt tüketimi süt içmek Merhaba kızlar, ben malesef hamileliğim boyunca süt içemedim nedeni ise içtiğim anda midem bulanıyordu benım gıbı bır durum yasıyan varmı sutu sademı ıcıyorsunuz farklı karısımlar yapıyormuuydunuz?

Sayfayı Paylaş