gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Gebelikte banyonun önemi

Konu, 'Gebelik' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

hamileyken düşmek hamilelikte sıcak banyo gebeyken düşmek Melek anne adayları;gebeliğiniz süresince yaptığınız banyoyada dikkat etmeniz gerektiğini biliyormuydunuz?İnanın bende bilmiyordum:)Ben hamileyken banyo beni çok rahtsız ediyordu.Sıcak su nefesimi kesiyordu.Daha doğrusu banyo yaparken nefesim darılırdı ve hemen çıkardım.Sizler de de oluyormu yada oldumu bilmiyorum ama ben hamileliğim süresince hep banyo yaparken rahatsız oldum. Peki hamilelikte çok sık banyo yapmalı mı?Diye merak ediyorsanız uzmanların bu konu hakkında vermiş oldukları bilgileri dikkatle okuyunuz.

GEBELİKTE BANYO

Cok eski donemlerde doktorlarin buyuk kismi küvette yer bulunan kirli suyun vajinadan rahime çıkacarak bir enfeksiyona neden olacağına inanıyordu. Bu onuda gaha cok araştırma yapilmasi sayesinde bugün hekimler zorlanmadıkça suyun vajinaya girmediğine inanıyorlar; bu durumda banyo suyundan enfeksiyon kapma kaygısı da dogru degil.

Vajinaya su kaçsa bile rahim ağzında rahme girişi engelleyen sümüksü tıkaç bebeği çevreleyen zarları, suyu ve bebeğin kendisini enfeksiyonlardan korur. Buna dayanarak çoğu doktor normal gebeliklerde su kesesi yırtılıncaya dek banyoya izin vermektedir. Doğum başlayana dek duş yapmaya izin vardır.

Bununla birlikte, duş ve banyo tümüyle risksiz değildir; özellikle de son ayda kayıp düşme olasılığı fazla oldugu icin. Böyle bir kazayı önlemek adina küvete dikkatli girin, zeminin kaymasını engellemek için önlem alın ve mümkünse küvete girip çıkarken size yardım edecek birini bulun.

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    evli değilim ama bu tür bilgileri dikkatle okuyorum evlenince hepsini kullanırım inşallah.

3. gaye1980

gaye1980 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
Gebelikte banyonun önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte banyo

Gebelikte banyo

Yirmi otuz yıl önce hekimlerin çoğu küvetteki kirli suyun vajinadan rahme çıkacağına ve enfeksiyona neden olacağına inanıyordu. Daha fazla araştırma yapmak gerekli olsa bugün hekimler zorlanmadıkça suyun vajinaya girmediğine inanıyorlar; bu durumda banyo suyundan enfeksiyon kapma kaygısı da yersiz. Vajinaya su kaçsa bile rahim ağzında rahme girişi engelleyen sümüksü tıkaç bebeği çevreleyen...
  2. gebelikde aşının önemi

gebelikde aşının önemi

gebelikte tetanoz aşısının önemi hamilelikte tetanoz aşısının önemi aşının gebelikde aşılar gebelikte aşının Gebelik sırasında aşı uygulanması gelişmekte olan fetus için teorik risk taşımaktadır. Kullanımdaki aşıların fetus üzerinde olumsuz etkileri bulunduğuna ilişkin herhangi bir kanıt olmamasına karşın, gebe bir kadın...
  3. Gebelikte folik asitin önemi

Gebelikte folik asitin önemi

Gebeliğin ilk üç ayındaki materyal folik asit eksikliği fetal nöral tüp defektlerindeki (NTD) artmış riski beraberinde getirir. Bu yüzden çocuk doğurma çağındaki tüm anne adaylarına 400 mikrogram günlük folik asit almaları önerilir. Folik asit amino asit ve nükleik asit sentezinde gerekli bir ko-enzim olup büyüme ve gelişmenin çok hızlı olduğu gebelik döneminde büyük önem taşır. Besinlerle...
  4. Gebelikte kalsiyumun önemi

Gebelikte kalsiyumun önemi

hamilelikte kalsiyumun yararı,gebelikte kalsiyumun faydaları,hamilelikte neden kalsiyum gerekli,gebelikte kalsiyum eksikliği hakkında bilgiler Kalsiyum, bebeğinizin gebeliğin 8. Haftasından itibaren oluşmaya başlayan kemik ve dişlerinin gelişimi için gerekli bir mineraldir. Gebelikte, normalde gerek duyduğunuz miktarın iki katı kadar kalsiyum gereklidir. Çünkü gebelik boyunca diş ve...
  5. Gebelikte kilo takibinin önemi

Gebelikte kilo takibinin önemi

Gebelik boyunca düzenli kilo takibi yapılmasının hem anne hem de bebek sağlığı için yaşamsal önem taşıdığı bildirildi. Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Ülkü Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, anne adaylarının beslenme alışkanlıklarının önemli olduğunu, gebelik boyunca beslenme konusunda uygulanacak kurallarla bu sürecin sorunsuz olarak...

Sayfayı Paylaş