gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelikte Basur Tedavisi

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gebelikte Basur Tedavisi nasıl oluyor lütfen yardım edin, dr gitsem ilaç verse bebeğime zarar verir mi acaba?

2. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba canım aynı durumun bir benzerini ben yaşadım doktorum dogumdan sonra tedavıyı onerdı herangı bırsey yapmadık
    zaten sen gıttıgındede doktor hamıle oldugunu bıldıgı ıcın rahatlamak adına bıle ılac verıyorsa guvenılır ılacları verıyordur
    bence cok zora sokmuyorsa senı bıraz dısını sık

birazsda olsa basuru onlemek adına onlemlerını alabılırsın
    gunde enaz 2 lıtre su
    kepeklı ekmek tuketımı
    mayalı yıyecek tuketme
    caykayhve ıcmeyeye ozen goster
    ac karnına bırkac kayısı yıyebılırsın

Gebelikte Basur Tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BASUR(hemoroid) tanı ve tedavisi

BASUR(hemoroid) tanı ve tedavisi

basur başlangıcı hemoroid başlangıcı hemoroid tedavisi izmir basur belirtileri tedavisi BASUR (HEMOROİD) Basur ya da mayasıl; hemoroidin halk arasında kullanılan diğer adlarıdır. Anüs içinde toplardamarlar bulunur ve çeşitli sebeplerden dolayı bu damarların içindeki basınç artar. Damarın yapısı genişlemeye müsaittir. Bu yüzden damarlar artmış basıncı dengelemek için genişlerler ve makat...
  2. Hamileyim ve hemoroidim var ne yapmalıyım?

Hamileyim ve hemoroidim var ne yapmalıyım?

Gebelik döneminde anne fizyolojisinde bir çok değişiklik olmaktadır bunlardan biride makat bölgesindeki kanlanmanın ve basıncın artması ve buna bağlı olarak hemoroide yatkınlığın artmasıdır.Hamileliğin 4. ayından sonra rahmin ve bebeğin büyümesine paralel olarak karın içi basınç artar.Diğer taraftan 6-7. aydan sonra büyüyen rahim ve bebek toplar damarlara direk basınç yaparak bu basınç...
  3. Basur boğulması nedir?

Basur boğulması nedir?

Basur boğulması iki durumu tarif etmektedir, biri tedavi için yapılırken diğeri basurun durum değiştirmesi farklı bir hal alması durumudur. Basurun boğularak tedavisi ; İç hemoroidler için yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir, bu iş için geliştirilmiş bir alet memeyi emerek içine çeker ve memenin dibine kan dolaşımını engelleyecek bir lastik halka koyar. Kan gidemeyen memeler günler içinde...
  4. Basur ağrısı nasıl geçer?

Basur ağrısı nasıl geçer?

Basur (hemoroid) ağrısı hasta tarafından böyle düşünülse de genellikle farklı hastalıklarla oluşur. Çünki makat bölgesinde ağrı sebebi olan bir çok hastalık vardır. Hatta basur normal şartlarda ağrısız bir hastalıktır. Ağrılı durumda akla normalden farklı olan ve ıkınmakla ortaya çıkıp kendiliğinden düzelen boğulmuş basur akla gelir. Tromboze hemoroid de denilen bu durum memelerin makattan...
  5. Basuru olanlar için beslenme önerileri

Basuru olanlar için beslenme önerileri

50 yaş üzeri yetişkinlerin neredeyse yarısı basur rahatsızlığı yaşamaktadır. Belirtileri ve neden olduğu rahatsızlıklar basurun hangi aşamada olduğuna göre değişmekle birlikte; anüste kanama, anüs çevresinde şişlikler, tuvalete çıkarken zorlanma veya acı nedeniyle çıkamama ve anüs bölgesinde kaşıntı en sık görülen belirtiler arasında yer almaktadır. Basurun en çok görülen nedenleri ise...

Sayfayı Paylaş