gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelikte Bebeğin Hıçkırması doğrumu

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gebelikte Bebeğin Hıçkırması oluyormuş sizce anne karnında ki bebek hıçkırır mı yani bunu biliyor musunuz doğrumu bu? Şayet doğruysa lütfen bu konu hakkında beni aydınlatın ve bilgi verin kızlar:)

2. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım evet bebek ozellıkle son 2 ay cok fazla hıckırıyor
    hatta sen bızzat hıssedıyorsun :)
    benım doktorum hıckırmanın bebege bır zararı olmadıgını tam tersı yararlı oldugunu soylemıstı
    kızım dogdu hala hık hık :)
    hıckırık ayrıca emme refleksıne ıyı gelıyormus dıye duymustum

Gebelikte Bebeğin Hıçkırması doğrumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikde iki kişilik yemek yemem doğrumudur

gebelikde iki kişilik yemek yemem doğrumudur

Hem kendinizin hem de bebeğinizin besinsel gereksinimlerini karşılamak için doğru gıdaları yeterli miktarlarda almanız gerekir. Ama unutmayın, gıdanın niteliği (kalitesi) niceliğinden (miktarından) daha önemlidir. Bebeğiniz sizin yediklerinizle beslenir. Salt gıda alımınızı artırmanız cevap değildir. Dikkatli...
  2. Doğrumu

Doğrumu

Merhaba ,bu denediğiniz şeyi bende yapmaya çalışdım ilk etapda boşdu ama baya yukarı çıkınca bişeyin ucuna dokundum ama belirsiz.Yapamadım sanırım tam anlamıyla.Biraz daha bilgi verebilirmisiniz.Benimde regli dönemim geçti 35.gün bugün...
  3. Bebeğe  inek sütü içermek doğrumu?

Bebeğe inek sütü içermek doğrumu?

bebeklere inek sütü verilirmi,bebeklere inek sütü içirilirmi,bebeğe inek sütü içirmenin zararları,bebeklere inek sütü ne zaman verilir,inek sütü ve bebek beslenmesi Bilim adamları, inek sütünün 1 yaşın altındaki çocuklar için çok tuzlu olduğunu ve bu yaş grubundakilere verilmemesi gerektiğini bildirdi. İngiltere Bristol Üniversitesi araştırmacıları 1200 yeni doğmuş ve 8 aylık...
  4. Bebeğe bitki çayı vermek doğrumu?

Bebeğe bitki çayı vermek doğrumu?

bebeklere bitki çayı verilirmi,bebeklere bitki çayı içirilirmi,bebeklere hangi çaylar verilir,bebekler için bitki çayları hakkında bilgiler Bebeğinize sunacağınız içecek seçenekleri arasında bitki çayları iyi bir tercih olabilir. Altı aylıktan büyük bebeklere şekersiz bitki çayı vermekte bir sakınca yok. Dikkat etmeniz gereken noktalar; çayın şeker gibi her hangi bir katkı...
  5. Yenidoğan bebeğin sünnet edilmesi doğrumu?

Yenidoğan bebeğin sünnet edilmesi doğrumu?

Çocuk gelişim uzmanları, psikolojik olarak çocukların sorun yaşamaması için sünnetin 2 yaşından önce mümkün olduğu kadar erken dönemde yapılmasını veya 6 yaş sonrasında yapılmasını önermektedirler. Ancak tabii ki bu acil tıbbi sünnetler dışında bir durumdur. Son yıllarda sadece lokal anestezi değil bir ameliyat mantığı ile genel anestezi verilmesi çocuklarda oluşabilecek psikiyatrik sorunların...

Sayfayı Paylaş