Gebelikte Bebek Gelişimi

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Gebelikte Bebek Gelişimi
Gebelikte Bebek Gelişimi hakkında bana bilgi verir misiniz? Gebelik yaşayan yani tecrübeli hanımların bildiklerini yazmalarını rica ediyorum. mümkünse ay ay gelişimi hakkında bilgiler olursa çok sevinirim. Şimdiden çok tşkler :)

Merhaba canım
Genel olarak aslında 3 bolume ayrılıyor
1.2 3donem dıye

1.donem hamılelıgını yenı ogrendıgın basdonmelerının mıde bulantılarının cok sık goruldugu donem.b donemde vucut kendını gebelıge hazırlıyor bebeği ilerki dönemlere taşımak için hazırlıklar yapılıyor :)
2 donem en guzel olan yanı 3 ıle 6 ay arası gebelık.bu donemde artık karın buyumeye baslıyor bırcok sıkayet azalıyor bebek senden beslenmeye baslıyor ve zaman gecmek bılmıyor :)
son donem 7 ıle 9 ay arası.artık goneg bayaı buyuyor ıstıyorsan ve calısıyorsan dınlenmeye cekılıyorsun bebek ıyıce buyuugunden sende zorluklar baslıyor uykusuzluk ve bel agrıları.bebegın rahme yaptıgı baskılar nedenı ıle sık sık ıdrara cıkma goruluyor
ama son donem bence ck cabuk gecıyor bır bakıyorsun dogmus bıle ) dogdugu anda hamılelıgını hemen unutorsun sankı hıc olmamıs gıbı :)

arkadaslar ben bu ayin 11 de asilama yaptirdim daha 4 gunum var kan testi yapmam icin ve adet olicam gibi belirtilerim var sadecece acaba normal m bilmiyorum

Geri