Gebelikte Bulantı Olmaması Normal midir?

Slm kizlar bilgilerinizi okudum bende 6÷4 haftalik hamileyim ama hiç bulanti hissetmiyorum aşermede zamanla esip arada bi çekiyo annem ise buna çok endiseli illa biri olmasi belli etmesi lazim diyo bende normal buluyorum allaha şükür iştahsizliğim da yok :)

şimdi nası bulantın varmı bendede yok korkuyom valla:abo:

Merhaba arkadaşlar ilk Çocuğum şuan 5yaşında ona hamileyken bi kere kustum sonra kusmadım şimdi ikinciye hamileyim 17 haftalık ve bunda hiç kusmadım midemde bulanmadı hiç bileyden tiksinmedimde... Her hamile kusacak midesi kalkacak die biley yok içiniz rahat olsun :)

Ya benim sorunum bulantım var ama kusmam yok 7 haftalık gebe olmama rağmen normal mi ki bir de bebeğin kalp sesini de duyamadı doktorlar kanamam da var 1 haftadır gidiyorum geliyorum doktora birşey çıkmıyor kanamanın sebebini de bulamıyorlar düşük yapma tehlikem olabilirmiş yani anlayacağınız kafam kaç gündür allak bullak. Ayın 11inde randevum var inşallah bebeğin kalp sesini duyarlar da gönlüme su serperler çok dua ediyorum ne olur yazımı okuyanlar da dua etsin bana henüz ilk çocuğum o yüzden düşük yapmak istemiyorum...

Ya arkadaşlar ben hamile olduğumu daha yeni öğrendim kaç aylık henüz bilmiyorum daha doktora gidip ultrasonla bakmadık yarın gidicem ama içimi yiyip kemiren bişey var hiç mide bulantım olmuyor hiçbir şikayetim yok sadece 2 hafta kadar geceleri tuhaf karın ağrılarım oldu

Hamilelik belirtileri herkes de aynı olmayabiliyor benim de hiçbir gebeliğim de mide bulantım ve istiğfar olayım olmadı kokulara karşı biraz duyarlı oluyordum o kadar senin de böyle olması son derece normal;)

1 haftalık hamileyim ama hiç bulantım yok o yüzden korkuyorum acaba dış gebelik olabilir mi diye

Her gebelik aşamaları aynı olmayabilir. Bazen hiçbir hamilelik belirtileri yada şikayetleri yaşamayanların da olduğunu biliyoruz. Kimi anne adayı aylarca bulantı ve çıkarma durumlarını yaşayablir kimisi de bir kere bile bulantı kaynaklı çıkarmaz benim gibi... Üç gebelik yaşadım öyle aşırı bir bulantım olmadığı gibi çıkarmadımda... Rutin hamilelik kontrolleriniz de eminim ki içiniz rahatlayacak ve keseyi ardından bebeğin kalp atışlarını duyduğunuz da rahatlıyacaksınız;)

1 haftalık hamileyim ama hiç bulantım yok o yüzden korkuyorum acaba dış gebelik olabilir mi diye

Dış gebeliğin teşhisi ancak belli aralıklarla yapılan hcg + hekim kontrolü ile anlaşılabilir. Adminimizin dediği gibi her bayan belirti yaşayacak diye bir kural yok. Gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi edinmek için düzenli olarak hekim kontrolünde olun..

Bende 16 haftalık hamileliyim 12. Haftaya kadar hiç bulantı yaşamadım şimdi arada oluyor o da çok değil. Ayrıca Beyza hnm dediği gibi dış gebelik hcg değerleri ile anlaşılabilir... rahat ol keyfini çıkar hamileliğinin :) sorunsuz bir hamilelik geçirirsin inşallah

Geri