gebe
  1. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    105
    Ödül Puanları:
    43

Gebelikte çok kilo aldım diyenler okuyun

Konu, 'Gebelik' kısmında gülfem_MG tarafından paylaşıldı.

Gebelikte Kilo Artışı Gebelikte Kilo Artışı
    Hamilelikte Kilo Alımı Hakkında Bilgi

Gebelikte de anne adayının hem kendisi hem de bebeği için beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Hamilelik süresince öncelikle bebeğiniz için ekstra kaloriye, proteine, vitamine ve minerallere ihtiyacınız vardır. Normal kiloda ki bir anne adayının hamileliği boyunca ortalama alması gereken kilo 9,12 kg. aralığındadır.

Anne adayının hamileliği boyunca ortalama alması gereken kilo 9,12 Kg. aralığındadır. Ancak anne adayı zayıfsa 15,18 Kg. aralığında kilo alır. Hamilelikte alınan kilolar kişinin özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu özellikler bebeğin ulaşması gereken kilo, hamilelik öncesi ağırlığınız, genlerden gelen özellikler ve gebelik esnasındaki beslenme alışkanlığınızdır.

Kilonuzu ölçerken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir

*Eğer gebelik dönemi boyunca kilo alışınızı kontrol edecekseniz, ki aslında düzenli olarak kontrollere gidiyorsanız buna gerek yok, bir tartı edinin.
    *Kilonuzu haftada bir, sabah kalktıktan hemen sonra üzerinizde sabah kıyafetleriniz varken ölçüp kaydedin.
    *Ölçümleri hep sabahları ve hafif kıyafetlerle yapın. Eğer kilonuzu yemekler sonrasında ve/veya akşam saatlerinde *Sürekli olarak aynı tartıyı kullanın ve tartılmadan önce ibrenin sıfırda olmasına dikkat edin.

Gebelikte çok kilo aldım diyenler okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 40 altın gibi kural <<okuyun çok beğeneceksiniz

40 altın gibi kural <<okuyun çok beğeneceksiniz

1- Ucuz araba kullan ama, alabilecegin en guzel evi al. 2- Adam gibi uc fikra ogren. 3- Sevinclerini sakin erteleme. 4- Esini cok iyi sec. Cunku bu secim mutlulugunun veya bedbahliginin %90'ini olusturur. 5- Hergun 30 Dakika yuruyus yap. 6- Her yemekten once sukret. 7- Bir arkadasina sirrini aciklamadan once iki kere dusun. 8- Maas cekini imzalayan kisileri asla elestirme. 9- Kaybedecek...
  2. Hamileyim amma  sevinemiyorum çok kilo aldım çooook

Hamileyim amma sevinemiyorum çok kilo aldım çooook

Kızlar ben ilk hamileliğimde çok kilo aldım. 38. haftada doğum yaptım ama 1 yıl oldu hala kilolarımın tamamını veremedim. Dile kolay ben tam 21 kilo almışım kızlar. Bu süreçte ne yapmam lazım. Bebeğimi halen emziriyorum. Harekette yapıyorum ama ne bilim ya kendimi çok çirkin ve değersiz hissediyorum. Ben bu kilolarımı bebeğime zarar vermeden nasıl vereceğim yaa. Sizlerde kaç zaman sonra bu...
  3. çok mu kilo aldım.

çok mu kilo aldım.

ben 3 ay 6 günlük hamileyim 54 kiloydum hamile kaldığımda 2 aylıkken 56 oldum şimdi ise 57,5 kilo olmuşum sizce çok mu kilo alıyorum.:uykucu:
  4. Gebelikte Fazla Kilo Alımı  sebepleri nelerdir?

Gebelikte Fazla Kilo Alımı sebepleri nelerdir?

Gebelikte Fazla Kilo Alımı nedenleri neler oluyor yani nasıl fazla kilo alınıyor kilo almamak için ne yapmaya dikkat etmeliyiz?
  5. Sürekli Uyku Hali Gebelik Belirtisi midir Diyenler Yazımızı Okuyun

Sürekli Uyku Hali Gebelik Belirtisi midir Diyenler Yazımızı Okuyun

Bu konu; uyku hali gebelik belirtisi midir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, konularımızda sürekli belirttiğimiz gibi gebelik belirtileri her kadına göre değişir, Çünkü her kadının yapısı, direnç gücü, metabolizması, ağrı eşiği farklıdır. Bu sebeple de gebelik belirtileri kadından kadına farklılıklar gösterebilir. Eğer gebeyseniz ve bir arkadaşınızda ya da tanıdığınız bir...

Sayfayı Paylaş