gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Eriğin Faydaları

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

eriğin faydaları egebelikte erik yemek

Sevgili melekler, gebelikte sadece bir aşerme malzemesi olarak gördüğümüz erik aslında gebeler için tam bir mineral kaynağı. Gebelik dönemi boyunca tüm annelerin tüketmesi gerekn bir meyve olan eriğin anne adayı için birçok faydaları var..

Pek çok anne adayı hamilelik döneminde erik aş erir. Hamilelikte tüketilen erik hem sizin hem de bebeğinizinsağlığı açısından büyük önem taşır. Gebeliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından zorluk çekerler.Gebelikte erik yemek ise sindirim sistemini birazcıkta olsa hafifletir.

Gebelik döneminde pek çok anne adayının vitaminlere ihtiyacı vardır. Vitaminler hem anne sağlığı hem de bebek gelişimi için faydalıdır. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde hapseden bir meyvedir.

Gebelikte yaşanan kabızlık ve benzeri sorunlarda da erik tüketmek yararlı olabilir. Ancak tüm bu faydaları görmeniz için hem mevsiminde hem de organik erikleri tüketmeye özen gösterin.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ooohhh çatur çutur hmmm :D:D

Gebelikte Eriğin Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eriğin faydaları

Eriğin faydaları

eriğin faydaları, nelerdir, ve zararları, saymakla bitmiyor, buyrun gelin öğrenin bol bol erik yiyin arkadaşlar. Benim en sevdiğim meyvelerin başında gelir erik. Faydasını bilmem ama, ishal ve karın ağrısı gibi zararlarını çok iyi bilirim Melek'lerim:D:D:D:D O zaman gelin, faydalarınıda birlikte öğrenelim:A Of off şu güzelliğe bakın, lezzetini tahmin edebiliyorum yahuu :D:D Hadi gelin...
  2. kurutulmuş erik faydaları

kurutulmuş erik faydaları

Arkadaşlarım kabızlık çekiyorum bana kuru erik iyi gelir mi ? kurutulmuş erik faydası nedir kuru eriğin yararlarını bana lütfen yazar mısınız birde faydalı olacak ise kabıza nasıl kullanılacağınıda yazarsanız iyi olur.
  3. Mürdüm Eriği ve Faydaları

Mürdüm Eriği ve Faydaları

Mürdüm Eriği hakkında bilgi Mürdüm Eriği faydaları, yararları Severek tükettiğimiz, reçelini marmelatını yaptığımız mürdüm eriğinin faydaları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirelim melekler :) Erik türlerinin iklim istekleri birbirinden farklıdır Mevcut türler içerisinde değişik iklim koşullarına en iyi uyabilen P cerasifera'dır Avrupa erikleri (P domestica) kışı nisbeten soğuk geçen...
  4. Can eriğin faydaları

Can eriğin faydaları

papaz eriğinin faydaları eriğin faydaları nelerdir yeşil eriğin faydaları Merhaba Sevgili Melek'ler, mevisim olan ve benimde çok sevdiğim eriğin faydaları hakkında ki merak edilen bilgileri bu yazımızda konu alıyor ve erik yerken bunları bilmeniz< gerekir diyoruz :) - Erik vücuda güç ve enerji verir. - Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. - Sinirleri sakinleştirir. - Kansızlığa...
  5. Gebelikte erik yemenin faydaları

Gebelikte erik yemenin faydaları

Erik yaz mevsiminin habercisi bu güzel meyve A, C , E gibi vitaminleri bünyesin de barındırır. Sinir sistemini güçlendiren , kansızlığı gideren , böbreklerin düzenli çalışmasını destekleyen erik , karaciğer rahatsızlıklarını da bertaraf ediyor. Sayısız faydası bulunan erik ayrıca lif bakımnından zengin olmasından dolayı bağırsakların düzenli çalışmasını sağlıyor. Yazımızın devamın da...

Sayfayı Paylaş