gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

gebelikte fazla kilo almak riskli

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelikte kilo almamak için hamilelikte fazla kilo almamak için ne yapılmalı gebelikte fazla gebelikte az almak İsveçli bilim adamları, hamilelik sırasında 16 kilogramdan fazla kilo alan kadınların, aşırı şişman ya da obez olma riskinin çok yüksek olduğunu tespit ettiler. Araştırmaya göre, hamilelik süresince 16 kilogramdan fazla ağırlaşan kadınlarda bir yıl sonra 5,5 kilogramın kalıcılaştığı belirlendi.
    Stockholm’deki Karolinka Üniversitesi Hastanesi’nde obezite uzmanı Dr. Yvonne Linne ve ekibi, Stockholm’de 2342 hamile kadının kilo durumlarını, doğumdan 1 yıl ve 15 yıl sonra izledi. Linne, Prag’da Avrupa Obezite Kongresi’nde yaptığı açıklamada, hamilelikte 12 ila 14 kilogram alınmasının normal olduğunu, ancak bundan fazlasının sorun yaratabileceğini söyledi.

Anne adaylarının, hamilelik süresince ortalama 12 kilogram ağırlaştığını, ancak bu kiloların büyük bölümünün doğumdan sonraki bir yıl içinde verildiğini belirten Linne, “16 kilogramın üzerine çıkılırsa, kilonun kalıcı olma riski vardır ve obeziteye doğru bir eğilim başlar” dedi. Araştırmaya göre, hamilelik süresince 16 kilogramdan az kilo alan kadınlarda, bir yıldan sonra ortalama 1,4 kilogramın kalıcı olduğu saptandı. 16 kilogramdan fazla ağırlaşan kadınlarda ise bir yıl sonra 5,5 kilogramın kalıcılaştığı belirlendi.

Dikkatli Biçimde Beslenmeli

Linne, bazı kadınların emzirme döneminde kolayca zayıflayacakları gerekçesiyle kilolarını kontrol etmediklerini, ancak araştırmalarının emzirmenin kilo durumuyla bağlantısı olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

Hamilelik süresince diyet yapılmaması gerektiğini belirten Linne, makul biçimde beslenmeye devam edilmesini önerdi.

Linne ve ekibinin halen araştırma kapsamındaki kadınların çocuklarını izleyerek, hamilelikte alınan kiloların, çocukların ağırlıklarında belirleyici etkisi olup olmadığını saptamaya çalıştıkları belirtildi.

gebelikte fazla kilo almak riskli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Riskli gebelikler..

Riskli gebelikler..

GEBELİKTE ACİL DURUM BELİRTİLERİ Şiddetli ve sürekli baş ağrısı Uzun süren mide ağrıları Görmede bulanıklık Kanama Su boşalması El ayak ve yüzde şişme Çok sık kusma 38 Derecenin üstünde ateş 7. Aydan sonra bebeğinin 12 saatte 10 defadan az oynaması, HANGİ KADINLAR İÇİN GEBE KALMAK TEHLİKELİDİR ? 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük Son gebeliğin üzerinden 2 yıl geçmemiş kadınlar, 4...
  2. Kilo almak

Kilo almak

Selam arkadaslar Heryerde zayiflamak icin egzersizler felan var.. ama ben kilo almak istiyorum, daha cok bacak ve kalca taraflari. Heryere baktim aradim hic birsey bulamadim sadece zayiflamak icin var. Aranizda belki bilen varmi? bacak ve kalca bolgelerine nasil kilo alindigini veya egzersizleri?
  3. Gebelikte Fazla Kilo Almamak İçin ne yapmak lazım?

Gebelikte Fazla Kilo Almamak İçin ne yapmak lazım?

Gebelikte Fazla Kilo Almamak İçin ne yapmak lazım ben hamileyim 3 aylık ve kilo almaktan çok tırsıyorum lütfen bana bildiklerinizi yazın da kilo almiyim kızlar
  4. Gebelikte Fazla Kilo Alımı  sebepleri nelerdir?

Gebelikte Fazla Kilo Alımı sebepleri nelerdir?

Gebelikte Fazla Kilo Alımı nedenleri neler oluyor yani nasıl fazla kilo alınıyor kilo almamak için ne yapmaya dikkat etmeliyiz?
  5. Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ?

Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ?

Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı Sevgili melekler, fazla kilolar hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz. Hele de iştahlıysak bu kilolardan ayrılmamız hayli güç olur. Bilhassa bebek düşünme evresinde fazla kilolardan kurtulmalı sonrasında gebelik planlarımızı uygulamaya koymalıyız dedikten sonra bu sayfamızda da Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır merak eden...

Sayfayı Paylaş