gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı haberi hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, gebelik boyunca elbette ki sağlığımıza son derece dikkat eder, her adımımızı dikkatle atarız. Kafamıza takılan sorular olduğunda hemen doktorumuza danışırız. Bu süreçte akla takılan sorulardan birisi de gebelik boyunca hamama, saunaya ya da kaplıcaya gitmenin zararlı olup olmadığıdır. İşte uzmanlardan yanıtlar..

Gebelik sırısında sauna, kaplıca, hamam hatta uzun süre güneşlenmek gibi vücudu aşırı hararete maruz bırakacak durumlardan kaçınmak gerekir. Vücut ısısının aşırı artması bebek üzerinde teratojen (zarar verici) etkiler yaratabilir.

Bebeğe olabilecek zararları dışında bu kadar sıcak ortamlar annede de aşırı terleme, sıvı kaybı ve tansiyon düşmesine neden olarak bayılma gibi problemler yaratabilirler. Tansiyon düşmesi durumunda bebeğe giden kan akımı da azalacaktır.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Gebelikde değil sadece normalde de hamama sakın aç karnına gitmeyin hakkaten hamamda inanılmaz çarpıyor bizzat şekil a da ben örneğiyim hahaha aç karnına gittiğim bir hamam sefası burnumdan geldi ve hamamda karılar nasıl bayılıyor canlı bir şekilde yaşadım bunu:D:D Aman gebeler çok dikkatli olun tansiyon iniş çıkışları yaşayabilirsiniz buda size ve bebeğe zarar verir.

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Titoscum bu banaydi galiba :tik: Ama insan basliga hamam yerine sauna yazar ezcik havali olurdu hahaha

- - - Updated - - -

Ayrica tesekkür ederim :kiss:

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Aklima bisey geldi " saunaya giren terler " derler yani bundan yola cikarsak sauna sakincali dogru . ( hamam demedim dikkat edersen titanim asortik olsun diye hahaha)

Gebelikte Hamama Gitmek Sakıncalı mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte ilaç kullanmak sakıncalımıdır?

gebelikte ilaç kullanmak sakıncalımıdır?

Hamile kalmayı düşündüğünüz bir dönemde veya hamilelik dönemi sırasında anibiyotik kullanımının zararlı olup olmadığını Mayo klinik doktorlarından Dr. Roger Harms açıklıyor... Hamilelik döneminde antibiyotik kulanımı sorusuna verilecek cevap birçok olguya bağlı olarak değişebilir ve bu soruya verilebilecek cevap,kullanılan ve kullanılması düşünülen anibiyotiğin çeşidinden ne kadar dozda...
  2. Gitmek mi kalmak mı ?

Gitmek mi kalmak mı ?

Erkek yada kadından farketmez sevgili,den Gitmek çok mu zor? Kalmak mı gitmek mi daha zor sevgiliden? Bir gün gelip de bir karar vermek gerektiğinde, arada kalındığında, gitmek ve kalmak birbirine bu kadar yakın ve uzak olduğunda saat dursun ister insan. Herşey donsun..! Hatta o an hiç yaşanmıyor olsun… Sevdiğinden gitmek zorunda olmak canımızı çok yakıyor. İstemeye istemeye gitmek...
  3. Gebelikte Karın Üstü Yatmak Sakıncalı mı ?

Gebelikte Karın Üstü Yatmak Sakıncalı mı ?

Bu konu; Gebelikte Karın Üstü Yatmak Sakıncalı mı konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gebelik kendi sağlığınızın yanısıra bebeğinizin sağlığına da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönemdir ki anne adayları zaten bebekleri uğruna her türlü sıkıntıya göğüs gererler. Yeme içmelerinin yanısıra ağrıdan kıvransalar bile kolay kolay ilaç yutmazlar. Anne adaylarının dikkat...
  4. Gebelikte Ton Balığı Yemek Sakıncalı mı?

Gebelikte Ton Balığı Yemek Sakıncalı mı?

gebelikte ton balığı yenir mi, gebelikte ton balığı yemek, gebelikte ton balığı tüketmek Sevgili melekler, gebe meleklerimizin en çok özen gösterdikleri konuların başında elbbetteki beslenme geliyor. Hem bebeklerinin sağlığını hem de kendi sağlıklarını düşünmek zorunda olan meleklerimizin akıllarına takılan sorulardan biri de gebelikte ton balığı tüketmenin doğru olup olmadığı. İşte bu...
  5. Benleri Aldırmak Sakıncalı mı?

Benleri Aldırmak Sakıncalı mı?

ben aldırmak, ben aldırmak zararlı mı, ben aldırmak doğru mu Sevgili melekler, hemen herkesin az ya da çok vücudunun çeşitli bölgelerinde benler bulunur. Bu benlerin pek çok çeşiti bulunur. Kimisi silik ve az görünür bir şekildeyken, kimisi de koyu renkli ve deriden kabarık bir yapıdadır. Genelde vücuttaki sayısı 30-80 arası değişen benlerin sayısı genetik faktörlere bağlıdır. Bazen...

Sayfayı Paylaş