gebe
  1. lagrima

lagrima Forum Okuru

gebelikte ilaç kullanımıı???

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında lagrima tarafından paylaşıldı.

kızlar 18 haftalık hamileyim 2 gündür nefes alamama burun akıntısı boğaz ağrısı şikayeti yaşıyorum doktora gittim beta virüsü olabilir dedi kültür aldı fakat sonucun çıkmasına 2 gün var PEN_OS 1000 PAROL ve ASİST PLUS verdi PEN_OS u sonuç çıkana kadar kullan sonra eğer değilse bırakırsın dedi. bu ilaçları kullanmam da bir sakınca var mı sizce? bebeğime herhangi bir zararı olabilirmi?perspektüsünde gebelikte kullanılması yönünde olumlu şeyler yazmıyor. tedirgin oldum. sizce kullanabilirmiyim? siz hiç ihtiyaç duyup kullandınız mı?

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba lagrima bence doktoruna danış yani jinekoloğuna danışş sonuçta gebesin ve ilaç kullanmak sakıncalı olabilir en iyisi jinekoloğuna danış ve ona göre ilaç kullan
    geçmiş olsun

3. lagrima

lagrima Forum Okuru

sağol cemoş :) o verdi zaten ama perspektüsünde olumlu şeyler yazmıyor :)

gebelikte ilaç kullanımıı??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte İlaç Kullanımı

Gebelikte İlaç Kullanımı

fitil nasıl kullanılır hamile olduğunu bilmeden ilaç kullanmak gebe olduğunu bilmeden ilaç kullanmak hamile kullandım Gebe olduğumuzu bilmeden ilaç kullandıysak röntgen çektirdiysek veya bebeğimize zararlı olduğunu düşündüğümüz herhangi birşey yaptıysak ne yapmalıyız? Mesela; antibiotik kullandığınız veya film çektirdiğiniz veya kimyasal - radyoaktif - lazer gibi bebeğe zarar verebileceğini...
  2. gebelikte ilaç kullanmak sakıncalımıdır?

gebelikte ilaç kullanmak sakıncalımıdır?

Hamile kalmayı düşündüğünüz bir dönemde veya hamilelik dönemi sırasında anibiyotik kullanımının zararlı olup olmadığını Mayo klinik doktorlarından Dr. Roger Harms açıklıyor... Hamilelik döneminde antibiyotik kulanımı sorusuna verilecek cevap birçok olguya bağlı olarak değişebilir ve bu soruya verilebilecek cevap,kullanılan ve kullanılması düşünülen anibiyotiğin çeşidinden ne kadar dozda...
  3. Gebelik Döneminde İlaç Kullanmak...

Gebelik Döneminde İlaç Kullanmak...

gebelik, ilaç kullanmak, zararları, sakıncaları, nelerdir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hamilelik dönemi hem kendiniz hem de bebeğiniz için çok dikkat edilmesi gereken bir dönemdir.Bu dönemde yapılacak en ufak bir ihmal,geri dönülemeyecek sıkıntılara sebebiyet verebilir.Bunlardan en önemlisi de ilaç kullanımıdır. Gebelik döneminde ilaç kullanmanın...
  4. gebelikte ilaç kullanımı

gebelikte ilaç kullanımı

Ağrı kesiciler Hamilelikte ilaç kullanımı Kızlar hepiniz biliyorsunuzdur tabi ama gebelikte ilaç kullanımına bir hatırlatmak istedim Op. Dr. Ömer Lütfi Tapısız da, gebelikte ilaç kullanırken çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle gebeliğin ilk ayında ilaç kullanımında "ya hep ya hiç" kuralının geçerli olduğunu vurgulayan Tapısız, "Yani bir aylık bir gebe ilaç...
  5. Gebelikte kan ilaçları nasıl kullanılır?

Gebelikte kan ilaçları nasıl kullanılır?

Hamilelik döneminde demir ilacı (halk arasında kan hapı) kullanımı üçüncü aydan itibaren rutin olarak önerilmektedir. Bu ilaçlar +2 veya +3 değerlikli demir içerirler, gebelik sırasında anemi (kansızlık) gelişimini önlerler. Bazen de zaten mevcut olan kansızlığın tedavisi için kullanılırlar. Gebe bayanlarda kansızlık olmasa dahi gebelik boyunca 3. aydan doğuma kadar demir preperatı...

Sayfayı Paylaş