Gebelikte kabızlık yaşayanlar buraya

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gebelikte kabızlık yaşayanlar buraya
Kızlar iki gündür tuvaletimi yapamıyorum kabız olmuşum . Hamilelikte kabızlık ilerleyen haftalarda görülsede bende çok erken başladı. Çünkü her zamanki gibi gayet normal besleniyorum.

gebelikte kabızlık.jpg

Tuvallette de fazla kalıp ıkınmak istemiyorum .Bebeğim düşücek diye ödüm kopuyor. Zengin besinler tüketmeme rağmen neden kabız oldum anlamış değilim. Dün gece nar ve patlamış mısır yemiştim . Çayda 4 bardak içtim. Acaba bunlardan mı oldu bilmiyorum. Akşam mercimek çorbası, salata ve et vardı .Normalde salata ve çorbanın bağırsaklarımı hareketlendirmesi lazımdı. Şaştım kaldım.

Güya beslenme alışkanlığından kaynaklanıyor kabızlık ama deminde söylediğim gibi ben gayet sağlıklı besleniyorum . Sanırım hormonların değişiminden kaynaklandı. Bir yerde okumuştum kabızlık zehirlenmeye yol açıyor diye ne kadar doğru , ne kadar yanlış bilmiyorum. Şimdi kuru kayısı almaya gidicem . Kuru kayısıyı hem yoğurda katarak yiyecem , hemde kompostosunu yapıcam . Kayısı bildiğiniz üzere kabızlığa çok iyi geliyor. Gebelikte kabızlık yaşayan anneler neler yaptınız ? Gebelikte kabızlığa nasıl çözümler uyguladınız ? Gebelikte kabızlık nasıl geçer ? Bana da anlatıp yardımcı olursanız sevinirim .

Geri