gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte Kaç Kez Ultrasona Girilmeli?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelikte ultrason, gebelikte ultrasonun zararları, kaç kez ultrasone girmeli
    Sevgili melekler, şimdi gebe meleklerimizi telaşlandırmak istemeyiz, sonuçta hepiniz doktor kontrolündesiniz ve doktorlarınız da sizin ve bebeğinizin sağlığını herşeyin üstünde tutarlar, buna şüphe yok. Ancak biz yine de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tıraş'ın, Türkiye’de ultrasonla kontrol sayısının, yapılan araştırmalara göre, dünya standartlarından çok daha yukarılarda olması sebeiyle yaptığı açıklamaları sizlerle paylaşmak istiyoruz....

ultrason.jpg

Gebelikte Kaç Kez Ultrasona Girilmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte ultrasonografi ultrason

Gebelikte ultrasonografi ultrason

Ultrason ya da ultrasonografi modern tıbbın vazgeçemediği görüntüleme yöntemlerinden birisidir. Ultrasonun insan vücudunun içinde olup bitenleri anlamaya yarayan diğer görüntüleme yöntemlerden en önemli farkı bu amaca ulaşmak için X- ışınlarını kullanmaması yani radyasyon içermemesi, bunun yerine insan kulağının duyamayacağı frekansta ses dalgalarından yararlanmasıdır. Bir başka olumlu...
  2. kaç kez

kaç kez

Kaç kez gittim senden. yanılgılar yalnız yaşanırdı ve sen her zamankinden daha çok yoktun. sensizliğin hiçbir türüne alışamadığımı bilirdin, ama yoktun. her zamankinden daha çok yoktun ve benim sana vurulduğumda kesilmemiş cezalara karşı nasıl savunmasız olduğumu bilirdin. ... kaç kez gittim senden. yine sana döndüm, her defasında sana döndüm, zemherilerde yere düşürülmüş bir çiçek kadar...
  3. kaç kez....????

kaç kez....????

Hayatınızda kaç kez; birini hiçbir zaman sizin olamayacağını bildiğiniz halde, karşılık beklemeden, bir an bile vazgeçmeden sevdiniz? Kaç kez; ona her bakışınızda canınız yandığı içiniz titrediği halde, gözlerinizi ondan alamadınız, yeşilliklerinde kayboldunuz? Kaç kez; sabaha kadar gözünüzü kırpmayıp bir çıkış yolu aradınız ama her defasında duvara tosladınız? Kaç kez; yalvardınız...
  4. Gebelik testi bir kaç kez silik çıkan melekler....

Gebelik testi bir kaç kez silik çıkan melekler....

Sayın melekler bu konuyu açtım, çünkü belirsiz bir durum içindeyim. Acaba sizde de böyle şeyler oldu mu. Ben 15gündür gebelik testi yapıyorum ikinci çizgi hep hep hep silik çıkıyor.Düşünsenize 15gündür, hiç belirginleşmedi, ama resmen silik görünüyor, hem de hemen. 10gün önce de yani tam adet dönemim de kısa ve diğerlerinden az biçimde adet gördüm.böğle durum yaşayan ya da duyan melekler...
  5. Gebelikte Ultrason Yapılma Tarihleri

Gebelikte Ultrason Yapılma Tarihleri

hamilelikte ilk ultrason ne zaman olur,gebelikte ilk ne zaman ultrasona girilir,gebelik boyunca ultrasona girme tarihleri,hamilelikte ultrason hakkında bilgiler Günümüzde ultrason gebelik muayenelerinin en önemli parçası olmuştur. Gebelikte hiçbir problem olmasa bile belli zamanlarda belli aralıklarla ultrasonografi kontrolü yapılmaktadır. Gebeliğin farklı aylarında ultrasonla farklı...

Sayfayı Paylaş