Gebelikte kansızlık sorunu yaşayan varmı?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gebelikte kansızlık sorunu yaşayan varmı?
Merhaba kızlar nihayet bebişimin kesesini gördük. Sanki ilk defa hamile kalıyormuşum gibi bir heyecanlandımki.İnşallah kalp atışınıda duyarız. Geçen kontrolümde bebeğin kesesini göremeyince bayağı panikledim. Doktorum sakin olmamı bir dahaki sefere ters giden bir durum yoksa keseyi görebileceğimi söyledi.

gebelikte kansızlık.jpg

Normalde kese hamileliğin 4-5. haftasında görülüyormuş. Biz 6. haftada gördük nedenide geç döllenmeymiş. Zaten biz adete 4 gün kala eşimle birlikte olmuştuk büyük ihtimalle yumurtlamamda bu zamana denk geldi. Bu dönemde döllenme olduğu için haliyle keseyi geç gördük. Arkadaşlar bebeğinizin kesesini görmediğiniz zaman benim gibi hemen paniklemeyin. Gebeliğe bağlı bir problem yoksa mutlaka keseyi görürsünüz.

Doktorum bir kaç test yaptı ve kansızlık tespit edildi .Bir kaç kan ilacı verdi ve beslenmeme dikkat etmemi önerdi. Kansızlığımı hem normal doğal beslenmeyle hemde ilaçlarla yenicem.Eşim doktor sonrası hemen ciğer yedirdi kan yapsın diye ardından bir bardakta taze sıkılmış meyve suyu içtim. Bebişime ve bana kan can olsun inşallah. Kızlar siz hamilelik döneminde kansızlığı nasıl yendiniz ? Kansızlık için hangi besinleri tükettiniz ?

Geri