gebe
  1. prenses 1989

prenses 1989 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    619
    Ödül Puanları:
    93

Gebelikte kilo ve hormonlar

Konu, 'Gebelik' kısmında prenses 1989 tarafından paylaşıldı.

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo artışı ve en önemlisi hamiş olanlara soruyorum kızlar göğüslerin büyüdüğü doğrumu yoksa annem benimi kandırıyo büyüme konusunda :hede:

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba şura

GEBELİKTE GÖĞÜSLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Gebeliğin başlangıcından itibaren anne adayı göğüslerinde bazı değişiklikler hisseder ve görür. Bu değişikliklerden bazıları anne memesini emzirmeye hazırlamak için doğal bir süreçtir. Süt kanallarının büyümesine bağlı meme hacmi artar ve hassasiyet gelişir. Göğüslerde ağırlaşma hissedilebilir. Meme boyutları arasında fark oluşabilir. Meme cildi altında damarlar görünür hale gelebilir.

Göğüs uçları da gebelik boyunca büyür ve hassaslaşır, rengi koyulaşır. Göğüs uçlarından gebelik sırasında az maktarda süt gelebilir. Kolostrum denilen bu başlangıç sütü berrak veya sarımsıdır. Göğüs uçlarından kanlı sıvı gelirse hemen doktorunuza başvurmalısınız. Göğüs uçlarının üzerinde küçük çıkıntılar oluşur (Montgomery tüberkülleri), bu çıkıntılar göğüs ucu sağlığını korumaya yardımcı olmak için yağ salgılar. Bu bölgeyi sabunla temizlemeden sadece suyla durulamalısınız.

prenses 1989 bunu beğendi.
Gebelikte kilo ve hormonlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hipofiz Hormonları ve Hipotalamusun Görevleri

Hipofiz Hormonları ve Hipotalamusun Görevleri

hipotalamusun görevleri Biyolojik süreçlerin büyük bir bölümünü düzenleyen hipofiz, vücudun en önemli iç salgı bezlerindendir. Hücrelerin yenilenmesi ve bölünerek çoğalabilmesi, başka bir deyişle, büyüme ve yaşamın sürekliliğinin sağlanabilmesi için gerekli birçok madde hipofizde bireşimlenir; bu maddeler :-):-):-):-)bolizma etkinliklerinin büyük bir bölümünü başlatır ve denetler. Bezin...
  2. Gebelikte kilo sınırı nasıl olmalı?

Gebelikte kilo sınırı nasıl olmalı?

Gebelik süresince ortalama 10-15 kg alması normaldir. Bunun alt sınırı 8 kg.a kadar; üst sınırı da 16 kg.a kadar normal kabul edilebilir. 8 kg.dan daha az veya 16 kg.dan daha fazla alınma­sı, bazı sakıncalara yol açabilir veya bir so­run belirtisi olabilir. Gebeliğin ilk üç ayın­da gebeler 1-3 kilo almalıdır. Ancak ağır­lık artışı yerine ilk ay­larda 4 kg.a kadar kilo...
  3. fsh ve lh hormonlarının düşmesi için kür

fsh ve lh hormonlarının düşmesi için kür

fsh lh fsh lh yüksekliği ve yüksekliği merhaba arkadaşlar fsh ve lh hormonları yüksek olan bayanlar bebek sahibi olamıyorlar.eminim gebe kalamayan sizlerde de bu hormonların yüksekliği olmakta bu yüzden sizler için bu kürü uygun gördüm ve paylaşmak istedim bende bu kürü uygulamaya koyuldum.hepinize acil şifalar dilerim. İbrahim Saraçoğlu FSH ve LH Yüksekliği İçin Bitkisel Çözüm Kürün...
  4. Kadınlarda FSH ve LH Hormonları

Kadınlarda FSH ve LH Hormonları

fsh ve lh nedir,menopozda hormon testleri,fsh ve lh homonu yüksekliği,fsh ve lh hormonu düşüklüğü,menapoz testleri, Kadınlarda FSH ve LH hormonlarının salınımı adet döngüsünde farklılık göstermektedir.Bu nedenle salınım oranları sürekli aynı seviyede değildir. FSH ve LH hormonlarının salınımı GnRH hormonu aracılığı ile olur. GnRH hormonu hipotalamustan salınmaktadır.. Kadınlarda seks...
  5. Gebelikte kilo takibinin önemi

Gebelikte kilo takibinin önemi

Gebelik boyunca düzenli kilo takibi yapılmasının hem anne hem de bebek sağlığı için yaşamsal önem taşıdığı bildirildi. Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Ülkü Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, anne adaylarının beslenme alışkanlıklarının önemli olduğunu, gebelik boyunca beslenme konusunda uygulanacak kurallarla bu sürecin sorunsuz olarak...

Sayfayı Paylaş