Gebelikte kilo alanlar ve hormon değişiklikleri hakkında bilgi istiyorum

prenses 1989

Hamiş Melek
Gebelikte kilo alanlar ve hormon değişiklikleri hakkında bilgi istiyorum

Gebelikte kilo alanlar ve hormon değişiklikleri​

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo artışı ve en önemlisi hamiş olanlara soruyorum kızlar göğüslerin büyüdüğü doğrumu yoksa annem benimi kandırıyo büyüme konusunda :hede:

kızlar herkeze merhaba öncelikle hiç hamiş kalamadım henüz fakat merak ettiğim bir konu var hamilelikle ilgili yaklaşık 2,5 senedir her türlü bilgiyi öğrendim deneyerek fakat benim çoookk merak ettiğim bi konu var ki bunu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum hepimiz biliyoruzki hamilelikle birlikte baştan ayağa bütün hormonlar değişmekte yalnız benim merakım olan şey kilo artışı ve en önemlisi hamiş olanlara soruyorum kızlar göğüslerin büyüdüğü doğrumu yoksa annem benimi kandırıyo büyüme konusunda :hede:

Merhaba şura

GEBELİKTE GÖĞÜSLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Gebeliğin başlangıcından itibaren anne adayı göğüslerinde bazı değişiklikler hisseder ve görür. Bu değişikliklerden bazıları anne memesini emzirmeye hazırlamak için doğal bir süreçtir. Süt kanallarının büyümesine bağlı meme hacmi artar ve hassasiyet gelişir. Göğüslerde ağırlaşma hissedilebilir. Meme boyutları arasında fark oluşabilir. Meme cildi altında damarlar görünür hale gelebilir.

Göğüs uçları da gebelik boyunca büyür ve hassaslaşır, rengi koyulaşır. Göğüs uçlarından gebelik sırasında az maktarda süt gelebilir. Kolostrum denilen bu başlangıç sütü berrak veya sarımsıdır. Göğüs uçlarından kanlı sıvı gelirse hemen doktorunuza başvurmalısınız. Göğüs uçlarının üzerinde küçük çıkıntılar oluşur (Montgomery tüberkülleri), bu çıkıntılar göğüs ucu sağlığını korumaya yardımcı olmak için yağ salgılar. Bu bölgeyi sabunla temizlemeden sadece suyla durulamalısınız.

Geri