gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gebelikte klomen

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gebe olduğumu bilmeden klomen ve antibiyotik kullandım 7.haftamda kalp atışı oluşmadığından bebeği aldırmak zorunda kaldım bu ilaçların zararı olmuşmudur bebeğin kalp oluşumuna???

Gebelikte klomen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. klomen

klomen

klomen slm aranıza yeni katıldım bende klomen kullanıyorum dr a gittim yumurta var dedi ama çatlamadan falan bahsetmedi kendiliğinden çatlıyor mu
  2. Klomen

Klomen

]selamlar bn 2 yıllık evlıyım. ve 2 senedirde hiç korunmadık cocqumuz olmadı ve doktora gittim kan tahlıl sonucu hazıranda yumurtlamamısım doktr bana klomen dıye bır hap verdı temmuzdada tam 9 gun adetım gecıktı ayın 29. hasta oldum ve klomenı sabah akşam içmeye basladım acaba bır etkısını gorurmuyum klomen yumurtalıklarımı oluştururmu ya olusmazsa falan dıye korkuyorum cvplarınızı 4...
  3. Klomenle hamile kalan varmı?

Klomenle hamile kalan varmı?

Klomen tedavisi, kısırlık (infertilite) şikayeti olan kadınların yumurtalıkların uyarılması amacıyla kullanılan ilaçtır. Genellikle tüp bebek tedavisi öncesinde kadınlarda yumurtlamayı sağlamak amacı ile yumurta çatlatma iğnesi ile birlikte kullanılır. Bu tedavi sonucunda kadınların %75’inde yumurtlama görülmekte ve bu kadınların da yaklaşık %35’i (Klomen tedavisi uygulan 100 kadından yaklaşık...
  4. Yumurtlama ilaçlarıyla gebe kalanlar

Yumurtlama ilaçlarıyla gebe kalanlar

En sık reçete edilen yumurtlama ilacının jenerik adı klomifen sitrattır. Marka adları Klomen, Gonaphene ve Serophene’dir. Bu ilaç en sık seyrek adet gören kadınlarda yumurtlamayı uyarmak için kullanılır. Standart doz ardışık 5 gün boyunca bir-iki tablettir (50-100 mg). Tedaviye genellikle adet başlangıcından sonraki ikinci, üçüncü, dördüncü veya beşinci günde başlanır. Eğer gerekirse,...
  5. klomen

klomen

mrb,ben klomen kullanıyorum fakat kanamamı artırdı 10 gündür adetim.bu konuda bilgisi olan varmı.bulantı dışında ne ağrı ne hassasiyet hiçbir belirtide olmadı.

Sayfayı Paylaş